Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloud σε Windows 11 home δε συγχρονίζει με τίποτα (ούτε φωτογραφίες ούτε idrive)!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2024 - 20:26

Καλησπέρα στη παρέα. Δε ξέρω αν άνοιξα το θέμα στο σωστό μέρος, αλλά έχω πρόβλημα με το icloud σε windows 11 home, κατεβασμένο από το Microsoft Store. Δε συγχρονίζει ούτε τις φωτογραφίες, ούτε το idrive, ούτε τίποτα! Μέσα από την εφαρμογή, δείχνει ότι κάνει ενημέρωση τις φωτο κλπ, αλλά μένει εκεί για ώρες! Έχω δοκιμάσει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και τίποτα. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά το λάπτοπ μου, είναι καινούργιο με την 24Η2 έδοση (Windows). Έχει αναβαθμιστεί.

Τι μπορεί να φταίει?

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2024 - 19:54

Καλησπέρα στη παρέα. Δε ξέρω αν άνοιξα το θέμα στο σωστό μέρος, αλλά έχω πρόβλημα με το icloud σε windows 11 home, κατεβασμένο από το Microsoft Store. Δε συγχρονίζει ούτε τις φωτογραφίες, ούτε το idrive, ούτε τίποτα! Μέσα από την εφαρμογή, δείχνει ότι κάνει ενημέρωση τις φωτο κλπ, αλλά μένει εκεί για ώρες! Έχω δοκιμάσει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και τίποτα. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά το λάπτοπ μου, είναι καινούργιο με την 24Η2 έδοση (Windows). Έχει αναβαθμιστεί.
Τι μπορεί να φταίει?


Για αρχή κατέβασε το από το site της apple και όχι από το store της Microsoft
Μετά δες και με άλλο καλώδιο . Άλλη θύρα usb

#3   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2024 - 01:36

Για αρχή κατέβασε το από το site της apple και όχι από το store της Microsoft
Μετά δες και με άλλο καλώδιο . Άλλη θύρα usb

Φίλε μου, σ ευχαριστώ, αλλά μάλλον δε κατάλαβες το πρόβλημα μου. Θέλω να συγχρονίσω τις φωτογραφίες και τα έγγραφα του iCloud με τα Windows και δε μπορώ! Δε ξέρω γιατί. Πολύ πρόσφατα, το είχα κάνει πολλές φορές!


Τελευταία επεξεργασία από: petran66, 16/10/2024 - 01:43


#4   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2024 - 07:24

Φίλε μου, σ ευχαριστώ, αλλά μάλλον δε κατάλαβες το πρόβλημα μου. Θέλω να συγχρονίσω τις φωτογραφίες και τα έγγραφα του iCloud με τα Windows και δε μπορώ! Δε ξέρω γιατί. Πολύ πρόσφατα, το είχα κάνει πολλές φορές!


Στα windows 11 είναι συχνό φαινόμενο.Όποτε Δοκίμασε να βρεις την εφαρμογή μέσα απο τον πίνακα με τις εφαρμογές σου και πάτα για προχωρημένους (3 τελείες δεξιά )κάνε repair για αρχή. Θα πρέπει να παίξει έτσι, αλλιώς έχει και την επιλογή reset όπου εκεί στα διαγράφει όλα τα data και πρέπει να ξανά περάσεις τα στοιχεία του account σου.Αν πάλι τίποτα ξήλωσε την και περασε την εφαρμογή από την αρχή . Σιγουρέψου ότι δεν έχεις αλλάξει κάποιο κωδικό και ότι θυμάσαι τα στοιχεία του account iCloud

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 16/10/2024 - 07:25


#5   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2024 - 21:19

Στα windows 11 είναι συχνό φαινόμενο.Όποτε Δοκίμασε να βρεις την εφαρμογή μέσα απο τον πίνακα με τις εφαρμογές σου και πάτα για προχωρημένους (3 τελείες δεξιά )κάνε repair για αρχή. Θα πρέπει να παίξει έτσι, αλλιώς έχει και την επιλογή reset όπου εκεί στα διαγράφει όλα τα data και πρέπει να ξανά περάσεις τα στοιχεία του account σου.Αν πάλι τίποτα ξήλωσε την και περασε την εφαρμογή από την αρχή . Σιγουρέψου ότι δεν έχεις αλλάξει κάποιο κωδικό και ότι θυμάσαι τα στοιχεία του account iCloud

Ok, θα δοκιμάσω, ευχαριστώ.



#6   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2024 - 22:43

Τελικά, δε γίνεται τίποτα!! Οι κωδικοί μου είναι οκ, οι φωτο, τα έγγραφα κλπ. είναι κανονικά, στο iCloud (web), αλλά, με τα win 11, δε συγχρονίζονται με τίποτα!! Βέβαια, αν συνδέσω το iphone (15 pro max), με καλώδιο με το λάπτοπ, τις "βλέπει" κανονικά τις φωτο-το λάπτοπ-και τις συγχρονίζει κανονικά!! Εγώ όμως θέλω να συγχρονίζονται κατευθείαν από το icloud στα windows, όπως τόσο καιρό!! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί να συμβαίνει αυτό???



#7   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση Εχθές, 18:37

Τελικά, δε γίνεται τίποτα!! Οι κωδικοί μου είναι οκ, οι φωτο, τα έγγραφα κλπ. είναι κανονικά, στο iCloud (web), αλλά, με τα win 11, δε συγχρονίζονται με τίποτα!! Βέβαια, αν συνδέσω το iphone (15 pro max), με καλώδιο με το λάπτοπ, τις "βλέπει" κανονικά τις φωτο-το λάπτοπ-και τις συγχρονίζει κανονικά!! Εγώ όμως θέλω να συγχρονίζονται κατευθείαν από το icloud στα windows, όπως τόσο καιρό!! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί να συμβαίνει αυτό???


Windows ειναι και αυτά . Κάτι τέτοια με έκαναν να αλλάξω σε macOS και κάτι τέτοια ακούω και δεν ξαναγυρίζω

#8   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση Εχθές, 19:16

Windows ειναι και αυτά . Κάτι τέτοια με έκαναν να αλλάξω σε macOS και κάτι τέτοια ακούω και δεν ξαναγυρίζω

Έχω και MacBook pro m1 pro... ;) Τα Windows τα έχω για κάνα παιχνίδι κλπ...



#9   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση Εχθές, 20:03

Έχω και MacBook pro m1 pro... ;) Τα Windows τα έχω για κάνα παιχνίδι κλπ...


Τώρα μιλάς σωστά . Αν και για παιχνίδια προσωπικά μόνο ps βαρέθηκα να χρειάζομαι κάθε λίγο και λιγάκι κάρτα γραφικών και το χειρότερο … μια εποχή δεν έβρισκα πουθενά !!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

1 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    DiS