Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως μπορώ να μεγαλώσω την λίστα εισερχομένων - εξερχομένων κλήσεων;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   beont

beont

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 13:50

Χάνω τηλέφωνα προηγούμενων 2 ημερών διαβασα κάτι ξένα σιτε και λέγαν να μπώ sqlite κτλπ. δε παίζει κανα app??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2010 - 23:29

ωραία ερώτηση! :unsure: :unsure:

#3   manuello

manuello

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2010 - 19:40

Επειδή με ενδιέφερε αρκετά το συγκεκριμένο θέμα προκειμένου να μην ξεπερνάνε οι εξερχόμενες κλήσεις μου του δωρεαν χρόνου ομιλίας το έψαξα και τα αποτελέσματα λοιπόν είναι:
1:Πρέπει να έχουμε συσκευή jailbroken
2:Να έχουμε εγκατεστημένο στον υπολογιστή μας το iphone folders ή το iphone explorer για να βρούμε το αρχείο ιστορικού κλήσεων και να το αντικαταστήσουμε με ένα τροποποιημένο που θα είναι απεριορίστου μεγέθους κλήσεων.(σας το δίνω παρακάτω).

Μπαίνουμε λοιπόν στον φάκελο iPhone folders\iPhone\var\mobile\Library\CallHistory του iphone και αντικαθιστούμε το αρχείο call_history.db και αυτό ήταν όλο.
(Εάν δεν βρίσκετε τον φάκελο var στο iphone folders πρέπει να εγκαταστήσετε από το cydia το afc2add.)
Τον οδηγό και το αρχείο το βρήκα από το modmyi.com και το χρησιμοποίησα στο δικό μου (3GS) και λειτουργεί μιά χαρά.
Ενδέχεται να κάνει την συσκευή σας πιό αργή όταν μπαίνετε στις πρόσφατες κλήσεις και η λίστα είναι πολύ μεγάλη.

Φυσικά το χρησιμοποιείτε με δική σας ευθύνη (εγώ καλού κακού κράτησα και ένα backup του προτότυπου αρχείου call_history.db από το iphone μου σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά να το ξαναντικαταστήσω)

Το αρχείο είναι εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: manuello, 14/05/2010 - 19:42


#4   STROMER

STROMER

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 21:50

Επειδή με ενδιέφερε αρκετά το συγκεκριμένο θέμα προκειμένου να μην ξεπερνάνε οι εξερχόμενες κλήσεις μου του δωρεαν χρόνου ομιλίας το έψαξα και τα αποτελέσματα λοιπόν είναι:
1:Πρέπει να έχουμε συσκευή jailbroken
2:Να έχουμε εγκατεστημένο στον υπολογιστή μας το iphone folders ή το iphone explorer για να βρούμε το αρχείο ιστορικού κλήσεων και να το αντικαταστήσουμε με ένα τροποποιημένο που θα είναι απεριορίστου μεγέθους κλήσεων.(σας το δίνω παρακάτω).

Μπαίνουμε λοιπόν στον φάκελο iPhone folders\iPhone\var\mobile\Library\CallHistory του iphone και αντικαθιστούμε το αρχείο call_history.db και αυτό ήταν όλο.
(Εάν δεν βρίσκετε τον φάκελο var στο iphone folders πρέπει να εγκαταστήσετε από το cydia το afc2add.)
Τον οδηγό και το αρχείο το βρήκα από το modmyi.com και το χρησιμοποίησα στο δικό μου (3GS) και λειτουργεί μιά χαρά.
Ενδέχεται να κάνει την συσκευή σας πιό αργή όταν μπαίνετε στις πρόσφατες κλήσεις και η λίστα είναι πολύ μεγάλη.

Φυσικά το χρησιμοποιείτε με δική σας ευθύνη (εγώ καλού κακού κράτησα και ένα backup του προτότυπου αρχείου call_history.db από το iphone μου σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά να το ξαναντικαταστήσω)

Το αρχείο είναι εδώ



#5   STROMER

STROMER

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 21:54

Καλησπερα, εγω έκανα οτι γραφεις αλλα δεν μπορω να βρω το αρχειο.
δηλαδη βλεπω το iphoneFolders / ονομα μου iphone/ μετα εχει διαφορα αλλα οχι αυτο το:var\mobile\Library\CallHistory
Εχω το 16gb 3GS

#6   manuello

manuello

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 22:08

Προφανώς δεν διαβασες προσεκτικά τις οδηγίες. Πρόσθεσε το afc2add κανε επανεκκίνηση της συσκευής και θα είσαι οκ.

#7   kdula

kdula

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 19:27

Προφανώς δεν διαβασες προσεκτικά τις οδηγίες. Πρόσθεσε το afc2add κανε επανεκκίνηση της συσκευής και θα είσαι οκ.



φίλε εγώ το έκανα αλλά τελικά αποδείχθηκε ότι μολονότι το αρχείο έχει μεγαλύτερο μέγεθος από το original , δεν έχει καμμία διαφορά έγινε η δουλειά αφού μετά από λίγο καιρό πάλι η λίστα των κλήσεων ήταν μόνο μέχρι ΄1 μήνα πίσω και κάθε μέρα με τις νέες κλήσεις σβήνονταν οι παλαιότερες όπως δηλαδή με το original αρχείο

#8   SIERRA1

SIERRA1

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2010 - 00:33

Γι' αυτο το θέμα πιστεύω ότι το καλύτερο πρόγραμμα είναι το mobilelog.
κάνει καταγράφει τις κλήσεις για μήνες. Εγώ για παράδειγμα έιχα σε ένα όνομα 700 και κλήσεις
με ημερομηνία και διάρκεια κλήσεως το ίδιο φυσικά και στα sms.
Είχε και διαρκεια κλήσεων εισερχομένων και εξερχομένων, σου επιτρέπει να σβήσεις μία και μόνο
κλήση. Για μένα από τα καλύτερα !!!

#9   volosiros

volosiros

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:51

Αυτο το τοπικ δημιουργηθηκε πριν ενα χρονο περιπου
Μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο τωρα η καποια εφαρμογη που να μεγαλώνει την λίστα και το ιστορικο εισερχομένων - εξερχομένων κλήσεων;

#10   volosiros

volosiros

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:53

iphone4 ios 5.0.1

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:18

Aν είσαι με JB, με το Kuaidial.

Το επίσημο repo kuaidial.googlecode.com/svn/deb
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   volosiros

volosiros

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 17:24

Aν είσαι με JB, με το Kuaidial.

Το επίσημο repo kuaidial.googlecode.com/svn/deb

Νασαι καλα φιλε μου, αυτο ηθελα!

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2011 - 17:29

Τίποτα. Και 'συ :)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες