Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Άνοιγμα λογαριασμού developer στην Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/06/2010 - 09:42

Καταρχάς θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έστειλα το fax στην Apple. Την επόμενη ημέρα, χρέωσαν την πιστωτική μου κάρτα, και μετά από δύο ημέρες έλαβα τους κωδικούς πρόσβασης. Συνεπώς, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, και @dpspan σύντομα θα πρέπει να λάβεις το email.


@profitis,
Αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου κάποιες εκδόσεις του OsX που κληροφορούν. Αν και είναι καλύτερα να αγοράσεις ένα Mac.

Στο video για το νέο iphone 4, άκουσα ότι η apple δίνει το 70% από τα κέρδη που έχει εισπράξει από την εφαρμογή. Ισχύει αυτό?

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 21/06/2010 - 09:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ypergantemis

ypergantemis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:48

Η φορολογία εξαρτάται και από τη μορφή του developer (ανεξάρτητος, ΕΠΕ, ΑΕ, προσωπική εταιρεία) και από το ύψος των εσόδων.
Σαν ανεξάρτητος (ελεύθερος) επαγγελματίας τα δηλωθέντα έσοδα από το app development αθροίζονται στα έσοδα από άλλες πηγές και για το σύνολο του ποσού ισχύει ένα ποσό αφορολόγητο και οι κλίμακες φορολόγησης για το ποσό πέραν του αφορολόγητου (μέχρι και 40%).
Θα πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιο λογιστή για να εξετάσει τη δική σου περίπτωση.


Επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι...αν κάποιος θα μπορούσε να μου πει....
Αν ανοίξω έναν Individual λογαριασμό developer στην Apple, βλέπω ότι δεν χρειάζεται να έχεις κάποια εταιρία.
Έστω λοιπον ότι ειμαι ένας φοιτητής που θέλω να αναπτύξω μία εφαρμογή επι πληρωμή. Χρειάζεται κάποια άλλη διαδικάσια να κάνω για το ελληνικό κράτος; Θα πρέπει να έχω ΟΑΕΕ; Ή θα πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία;
Ευχαριστώ πολύ

#18   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 17:28

Φίλε πριν γραφτείς, ανέπτυξε την εφαρμογή και μετά γράψου. Μπορεί να βαρεθείς...

#19   ypergantemis

ypergantemis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 19:06

Φίλε πριν γραφτείς, ανέπτυξε την εφαρμογή και μετά γράψου. Μπορεί να βαρεθείς...

Είναι και μέρος της διπλωματικής μου. Οπότε έτσι και αλλιώς την αναπτύσω. Απλά για να μην παρω univercity licence, προτιμώ να πάρω individual και μετά να έχω δικαίωμα να την ανεβάσω επι πληρωμή. Επίσης με βοηθάει να έχω ένα signing code ώστε να μπορώ να την τεστάρω στο κινητό μου, επειδή χρησιμοποιεί camera API. Και για την ώρα όλες οι προσπάθειες να τεστάρω την εφαρμόγή μου στην jailbreak συσκευή μου έχουν αποτύχει.
Για αυτό αν κάποιος μπορεί να μου πει δύο λόγια θα του ήμουν υπόχρεως...

#20   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/10/2010 - 22:38

Είναι και μέρος της διπλωματικής μου. Οπότε έτσι και αλλιώς την αναπτύσω. Απλά για να μην παρω univercity licence, προτιμώ να πάρω individual και μετά να έχω δικαίωμα να την ανεβάσω επι πληρωμή. Επίσης με βοηθάει να έχω ένα signing code ώστε να μπορώ να την τεστάρω στο κινητό μου, επειδή χρησιμοποιεί camera API. Και για την ώρα όλες οι προσπάθειες να τεστάρω την εφαρμόγή μου στην jailbreak συσκευή μου έχουν αποτύχει.
Για αυτό αν κάποιος μπορεί να μου πει δύο λόγια θα του ήμουν υπόχρεως...



Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να πληρώσεις τα $99. Πάντως, νομίζω ότι μπορείς να μεταφέρεις την εφαρμογή σου στο iPhone χωρίς να ανοίξεις λογαριασμό developer στην Apple. Αφου το έχεις κάνει jailbreak μπορείς απλά να μεταφέρεις με ssh όλο το φάκελο που φιλοξενεί τη εφαρμογή σου (όχι το φάκελο που είναι ο πηγαίος κώδικας, αλλά ο φάκελος που είναι η εφαρμογή όταν αυτή εκτελείται από το simulator). Αν αυτό δε δουλεύει τότε αναγκαστηκά θα πρέπει να πληρώσεις τα $99.

#21   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/04/2011 - 09:01

Καλημερα παιδες,

εστειλα κ εγο προχτες Τεταρτη 30/3/2011 το φαχ για να ανοιξω λογαριασμο για developper, αλλα ακομα δεν μοθ εχει ερθει κανα verification email ουτε εχει χρεωθει η καρτα(σημερα το τσεκαρα)....

Ειναι φυσιολογικο ?? να μην ανυσηχω ??

#22   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2011 - 09:05

Καλημερα,


ακομα τιποτα με τον λογαριασμο.....

εστειλα και email......

#23   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2011 - 09:48

Καλημερα,


ακομα τιποτα με τον λογαριασμο.....

εστειλα και email......

#24   Sakis25

Sakis25

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 17:02

Έστειλα και γω το fax χτες (7/4/11) και σε μένα τα ίδια. Ούτε verification email ούτε και χρέωση στην κάρτα ακόμα.
Λογικά περιμένουμε...

#25   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/04/2011 - 09:38

Τελικα ηθελε και δευτερo fax .......

ολα καλα τωρα!!!

Ξερει κανεις αν απο τα applications που ανεβαζουν οι developers η apple pairnei to 40% σαν "αμοιβη" της ???

#26   Sakis25

Sakis25

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:19

Τελικα ηθελε και δευτερo fax .......

ολα καλα τωρα!!!

Ξερει κανεις αν απο τα applications που ανεβαζουν οι developers η apple pairnei to 40% σαν "αμοιβη" της ???


Επειδή έγω ακόμα "παλεύω" με την Apple και το fax εδώ και μία εβδομάδα τώρα και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα, μπορεις σε παρακαλώ να μου πεις περίπου τα email που έλαβες/έστειλες με την Apple για να χρειαστεί να ξαναστείλεις το fax και πόσο χρόνο σου πήρε η όλη διαδικασία?
Εγώ τους έστειλα το fax την Παρασκευή 8 Απριλίου και το μόνο email που πήρα σήμερα έλεγε: "In reviewing your enrollment, we noticed that you have not yet purchased your iOS Developer Program. You can complete your purchase now through the Apple Online Store."
Θα με βοηθούσες πάρα πολύ σε αυτό.

Ευχαριστώ, Σάκης.

#27   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/04/2011 - 22:04

Επειδή έγω ακόμα "παλεύω" με την Apple και το fax εδώ και μία εβδομάδα τώρα και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα, μπορεις σε παρακαλώ να μου πεις περίπου τα email που έλαβες/έστειλες με την Apple για να χρειαστεί να ξαναστείλεις το fax και πόσο χρόνο σου πήρε η όλη διαδικασία?
Εγώ τους έστειλα το fax την Παρασκευή 8 Απριλίου και το μόνο email που πήρα σήμερα έλεγε: "In reviewing your enrollment, we noticed that you have not yet purchased your iOS Developer Program. You can complete your purchase now through the Apple Online Store."
Θα με βοηθούσες πάρα πολύ σε αυτό.

Ευχαριστώ, Σάκης.



Φιλε Σακη,
εστειλα 2 email κ ρωταγα σχετικα με status of purchase, και μου απαντησαν να ξαναστειλω το φαξ, ετσι και εγινε και μετα αμεσως μου στειλανε εμαιλ μκαι ενεργοποιηθηκαν ολα!

#28   Sakis25

Sakis25

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 09:06

Φιλε Σακη,
εστειλα 2 email κ ρωταγα σχετικα με status of purchase, και μου απαντησαν να ξαναστειλω το φαξ, ετσι και εγινε και μετα αμεσως μου στειλανε εμαιλ μκαι ενεργοποιηθηκαν ολα!


Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά σε μένα ήταν όλα εντάξει, μου ήρθε χτες απάντηση από την Apple και δεν χρειάστηκε και δεύτερο email.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες