Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικό Πληκτρολόγιο για το iPad!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
107 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 11:49

Παιδιά συγνώμη. Νομίζω πως δεν μιλώ ορθά ελληνικά στο τέλος. Αν δείτε το πρώτο ποστ μου αναφέρω πως είναι native. Άρα: λειτουργεί σε όλες τις εφαρμογές, ακόμη και σε αυτές από iphone, την επιλέγεις όπως οποιαδήποτε άλλη γλώσσα μέσα στο σύστημα και γενικά native=εγγενής= λες και είναι από τη μαμά Apple.

Το μοναδικό λάθος που διαπίστωσα και το είπα στον φίλο, ο οποίος και θα επιληφθεί του θέματος, είναι πως τα σύμβολα με τα πλήκτρα των παρενθέσεων είναι ανάποδα.

Άλλη ευχαρίστηση πλέον το ipad. Και ας μη γελιόμαστε. Ίσως είναι από τα χρησιμότερα, αν όχι ΤΟ χρησιμότερο add on. Είναι η γλώσσα σου. Η Apple ξέρει να αφήνει ξεκλείδωτο το μηχάνημα για να αγοραστεί πάλι από όλο τον πλανήτη, υποστήριξη όμως δεν έχει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:09

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι η τιμή του είναι απαράδεκτη..Το ότι ο developer θα πρέπει να πληρωθεί για την δουλειά του σαφώς και δεν το το αμφισβητεί κάνεις.Αλλά το ότι ο developer ουσιαστικά εκμεταλλευτικέ την κατάσταση σχετικά με έλλειψη Ελληνικού πληκτρολογίου για τους iPad users ,αυτό είναι απαράδεκτο όσον αφορά την τιμή της..Έχουμε δει ολόκληρα project να ολοκληρώνονται με παρά πολύ δύσκολο κώδικα στην βάση τους απελευθερώνοντας δυνατότητες που κυριολεκτικά η Apple δεν θα ενέκρινε ποτέ με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα.Τώρα ένα πληκτρολόγιο που παρέχει Ελληνική γραφή για την υπάρχουσα έκδοση του iPad και πιθανόν και την επόμενη(Και ΑΝ υπαρξει jailbreak) μεχρι η ίδια η Apple να μας δώσει τα Ελληνικά σε αυτή την τιμή ευχαριστώ δεν θα πάρω..Γράφω greeklish τα πετάω σε έναν converter(Greeklish to Greek) και ποστάρω...AN η εφαρμογή είχε 3€ τότε ναι να τον στηρίξω τον developer εφόσον όμως και αυτός με στηρίζει και δεν προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την κατάσταση.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 04/07/2010 - 12:11

ezgif_com_crop_2.gif


#18   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:19

Η φιλοσοφία είναι απλή! Αν σε καλύπτει ή όχι. Εγώ το αγόρασα! Σεβαστή κάθε άποψή! Δε σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο!

#19   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:34

Αγοραστηκε...δουλευει αψογα! ;)

#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:41

Με τις παρενθέσες το τσέκαρες? δε νομίζω ναναι μόνο σε μένα! Λολ

#21   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:52

Καταρχάς συγχαρητήρια στον nick97. Ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα ποστάρει και θα ζητήσει την εφαρμογή cracked. Nick97, μπράβο, ήσουν ο πρώτος, κέρδισες χρυσούν ορολόγιον (ελπίζω να μην πεί κανείς ότι το παιδί έχει σοβαρό λόγο κλπ κλπ, όταν πρόκειται για cracked apps, ΟΛΟΙ έχουν και απο μια καλή δικαιολογία να πουν)...

Απο εκεί και πέρα, οι εφαρμογές που πωλούνται στο Cydia είναι ούτως ή άλλως τσιμπιμένες. Και φυσικά υπάρχει λόγος για αυτό. Απο εκεί και πέρα, τα πράγματα είναι απλά: αν χρειάζεσαι την εφαρμογή και σε παίρνει να την πληρώσεις, την αγοράζεις. Αν δεν την χρειάζεσαι, ή αν νομίζεις ότι κοστολογείται αρκετά ψηλά για την δουλειά που κάνει, δεν την παίρνεις. Τελεία και παύλα. Φυσικά θα υπάρξουν και οι τζαμπατζήδες που θα την βρούν cracked επειδή και καλά είναι ακριβή, αλλά δεν έχει σημασία, αυτοί θα την κατέβαζαν cracked ακόμα κι αν έκανε 79 λεπτά...

Τσεκάρετε το για να καταλάβετε τι εννοώ...

#22   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2010 - 13:27

Οι παρενθεσεις οντως ειναι αναποδα :P

#23   iPod Touch Billupon

iPod Touch Billupon

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2010 - 16:20

θελω να αγορασωαυτο το greek keyboard αλλα μπορω μονο να πληρωσω με paysafecard των 10ευρω.ξερει καποιος πως γινεται να πληρωσω η να τα βαλω στο paypal η στο amazon payments?

#24   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/07/2010 - 17:20

Συμφωνω κι εγω ΑΠΟΛΥΤΑ πως αν και ολοι το περιμεναμε, ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ακριβη ως εφαρμογη ειτε θα την χρειαστουμε μονο για 3-4 μηνες ειτε για περισσοτερο. Που οι παλιοι καλοι καιροι που καναμε jailbreak το iphone και ειχαμε ΔΩΡΕΑΝ πληρη ελληνικη υποστηριξη, σε πεισμα της APPLE που εκανε τοσον καιρο να ακολουθησει... Δεν θεωρω βεβαια οτι θα επρεπε να ειναι δωρεαν, αφου ο developer αξιζει να πληρωθει για την δουλεια του, αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να στοιχιζει πανω απο 1$, οσο δηλαδη και το GREEK KEYBOARD II που ηδη κυκλοφορει και το οποιο (και εγω) εχω ηδη αγορασει... Νομιζω πως πολλοι χρηστες ipad σαν κι εμενα (οι περισσοτεροι υποθετω) θα περιμενουν μεχρι το φθινοπωρο, οποτε ο αγαπητος developer θα χασει πολλους δυνητικους πελατες τελικα με αυτην την τιμολογιακη πολιτικη (εκτος αν απευθυνεται βεβαια κυριως... στους Εβραιους). Παρ'ολα αυτα να τον ευχαριστησουμε που μας σκεφθηκε και καλη χρηση σε οσους το αποκτησουν (με δελεασε κι εμενα μπορω να πω...).
Οσο για οσους γραφουν οτι δεν θα κανουν jailbreak το ipad ποτε ή οτι θα το κανουν μονο για αυτην την εφαρμογη ενα εχω να ρωτησω: ΓΙΑΤΙ ρε παιδια?

#25   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/07/2010 - 17:37

Η φιλοσοφία είναι απλή! Αν σε καλύπτει ή όχι. Εγώ το αγόρασα! Σεβαστή κάθε άποψή! Δε σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο!


Λυπαμαι που διαφωνω, αλλα η φιλοσοφια "τοσο κανει, αν σου αρεσει παρ'το¨ καθε αλλο παρα σεβαστη ειναι κατα την γνωμη μου, ειτε προερχεται απο την "επισημη" αγορα της APPLE, ειτε απο την "ανεπισημη" αλλα παρα πολυ σοβαρη αγορα του CYDIASTORE. Αν το ειχε παρουσιασει η APPLE με αυτην την τιμη ολοι τωρα θα την ειχαμε καταφαει με τα post μας για την κακη τιμολογιακη πολιτικη της και θα ειχαμε δικιο... Θυμηθειτε λιγο πριν κυκλοφορησει το IPAD καποιες ανεπισημες τιμολογιακες προβλεψεις που ειχαν κυκλοφορησει τοτε, με τις εφαρμογες να κοστιζουν αρκετα ακριβοτερα απο τις αντιστοιχες του IPHONE. Ολοι τοτε νομιζω διαμαρτυρηθηκαμε με τον τροπο μας και εχω την εντυπωση πως οι τελικες τιμες των επισημων εφαρμογων ειναι σε πολυ λογικοτερα πλαισια απ'οτι ελεγαν αρχικα (ετσι νομιζω εγω τουλαχιστον). Αν και τοτε ειχαμε πει ολοι "αυτες ειναι οι τιμες κυριοι, αγοραστε αν θελετε" ποιο νομιζετε οτι θα ηταν το αποτελεσμα?

#26   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/07/2010 - 20:03

Μόλις το έβαλα.
Οκ είναι λίγο ακριβό αλλά δουλεύει και κάνει αυτό λέει.
ίσως η μονη εφαρμογή που -αν και για μερικούς μηνες- αξίζει να αγοράζεις.

#27   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 21:00

Επιτέλους απέκτησα ολόκληρο το iPad γιατί χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο δυστυχώς είναι μισό. Δεν θα έλεγα όχι εάν ήταν πιο φτηνό, αλλά είναι από τις λίγες φορές που αγόρασα μια εφαρμογή χωρίς δεύτερη σκέψη.

#28   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/07/2010 - 21:08

Πολύ καλά νέα! (για εμένα προσωπικά!)

Θα την περάσω (αγοράσω) με την πρώτη ευκαιρία , και θα σας πω και εγώ εντυπώσεις! ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#29   iSpyridon

iSpyridon

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/07/2010 - 21:44

Ωχ, θα μας βάλει να κάνουμε jailbreak! (και δεν ξέρω αν γίνεται με την έκδοση 9.2.0.61 του Itunes)
Όταν βγει με το καλό το ios4 και κάνουμε την αναβάθμιση, θα αναιρεθεί ("ξεγίνει") αυτόματα το jailbreak, ή θα απαιτηθεί να κάνουμε κάτι άλλο; (γιατί δε θέλω να το έχω jailbroken...)

#30   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 23:36

Με ένα restore και setup as new .. Εξαφανίζεται το jailbreak μην ανησυχείς..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες