Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

DoubleCheck: Ανακαλύψτε σε ποια εταιρεία κινητής ανήκουν οι φίλοι και γνωστοί σας?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Raider

Raider

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2010 - 13:35

πολυ χρησιμο!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   slavikos

slavikos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 14:38

Μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι εφαρμογή τρίτου έχει πρόσβαση στην βάση της ΕΒΔΑΦ άρα και στα δεδομένα της φορητοτητας.

Τα λέω αυτά, γιατί θεωρώ προσωπικό δεδομένο αυτήν την πληροφορία και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ότι μπορεί τρίτος να μάθει τόσο εύκολα αε ποια εταιρία κινητής έχω μεταφέρει το νούμερο μου.

#18   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 17:25

Μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι εφαρμογή τρίτου έχει πρόσβαση στην βάση της ΕΒΔΑΦ άρα και στα δεδομένα της φορητοτητας.

Τα λέω αυτά, γιατί θεωρώ προσωπικό δεδομένο αυτήν την πληροφορία και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ότι μπορεί τρίτος να μάθει τόσο εύκολα αε ποια εταιρία κινητής έχω μεταφέρει το νούμερο μου.



Αγαπητέ φίλε,

Το οτι μας δίνονται αυτά τα στοιχεία, από μόνο του είναι ένδειξη ότι δεν θεωρούνται προσωπικά δεδομένα.

Πάντως για το φιλοσοφικό της συζήτησης, εγώ θα πω το εξής :
πριν τη φορητότητα που όλοι ήξεραν σε ποια εταιρία τηλεφωνίας ήταν ο καθένας μας, απλά ξέροντας το νούμερο, δεν ήταν προσωπικό δεδομένο τότε ? γιατί τώρα να θεωρείται ?

Επίσης αν ψάξεις στα site των εταιριών τηλεφωνίας θα βρεις αντίστοιχες υπηρεσίες που σου δίνουν τη δυνατότητα να δεις αν ένα νούμερο ανήκει στο δίκτυο τους.
Το ίδιο ισχύει και πέρνοντας τα call center των εν λόγω εταιριών. Οπότε, αρκεί ένα τηλεφώνημα και στις 3 εταιρίες για να διαπιστώσεις πού ανήκει ένα νούμερο.

Οπότε, η εφαρμογή μας απλά σε βοηθάει να το κάνεις πιο εύκολα.

Φιλικά,
Κυριάκος

#19   slavikos

slavikos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:18

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες