Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1636   nikolas v

nikolas v

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 02:37

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!Θα περιμενω την 4.1!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1637   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 08/09/2010 - 02:46

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!Θα περιμενω την 4.1!

αν ολα πανε οπως πρεπει σημερα καποια στιγμη θα βγει η 4,1 και σε καμμια 10αρια μερες ελπιζω το jailbreak της ισως και λιγο πιο αργοτερα

#1638   tarasiadis

tarasiadis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 10:41

Καλημέρα σε όλους,
θέλω την βοήθειά σας γιατί μάλλον έκανα πατάτα.

Είχα το 3GS jailbreaked me 4.0 έκδοση λογισμικού. Αγόρασα από VF το 4G και ήθελα να περάσω όλα τα αρχεία μου από το 3GS στο 4G. Έκανα ένα sync στο 3GS με το iTunes (Mac OS) για να έχω και ένα backup, και έκανα sync to 4G χωρίς να το κάνω Sync as New αλλά τράβηξα τα αρχεία από το τελευταίο backup του 3GS. Μέχρι εδώ όλα ΌΚ. Μπ΄ξκε ο κατάλογος φωτογραφίες κλπ μαζί με όσα legal apps είχα στο 3GS. Τα υπολοιπα apps δεν μπήκαν. Φυσικό βεβαια γιατί ακόμη δεν ήταν jailbreaked το 4G.

Στην συνέχεια πήγα και άνοιξα τον safari στο jailbreakme.com. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία κανονικά. Αν και δεν είδα κάτι να άλλαξε ούτε καν cydia είδα.

Σκέφτηκα να το επανεκκινήσω μήπως και βγει το cydia.

Από εκεί και μετά δεν άνοιγει με τίποτα. Κολλάει στο μηλαράκι.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω στις αρχικές του ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

#1639   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/09/2010 - 11:14

Καλημέρα σε όλους,
θέλω την βοήθειά σας γιατί μάλλον έκανα πατάτα.

Είχα το 3GS jailbreaked me 4.0 έκδοση λογισμικού. Αγόρασα από VF το 4G και ήθελα να περάσω όλα τα αρχεία μου από το 3GS στο 4G. Έκανα ένα sync στο 3GS με το iTunes (Mac OS) για να έχω και ένα backup, και έκανα sync to 4G χωρίς να το κάνω Sync as New αλλά τράβηξα τα αρχεία από το τελευταίο backup του 3GS. Μέχρι εδώ όλα ΌΚ. Μπ΄ξκε ο κατάλογος φωτογραφίες κλπ μαζί με όσα legal apps είχα στο 3GS. Τα υπολοιπα apps δεν μπήκαν. Φυσικό βεβαια γιατί ακόμη δεν ήταν jailbreaked το 4G.

Στην συνέχεια πήγα και άνοιξα τον safari στο jailbreakme.com. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία κανονικά. Αν και δεν είδα κάτι να άλλαξε ούτε καν cydia είδα.

Σκέφτηκα να το επανεκκινήσω μήπως και βγει το cydia.

Από εκεί και μετά δεν άνοιγει με τίποτα. Κολλάει στο μηλαράκι.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω στις αρχικές του ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Δοκίμασε να κάνεις hard reset (πατημένα home + power) για 10 sec, αν και δεν νομίζω να γίνει κάτι.
Μάλλον πας για restore στην 4.0.2 και είσαι και εσύ στην αναμονή. Λογικά σήμερα θα κυκλοφορήσει επίσημα η apple την 4.1 και ευελπιστούμε πολύ σύντομα να βγει και κάποιο j/b.

#1640   tarasiadis

tarasiadis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 11:19

Και πως κάνω restore στην 4.0.2 αφού δεν μου ανοίγει καν;

#1641   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/09/2010 - 11:25

Και πως κάνω restore στην 4.0.2 αφού δεν μου ανοίγει καν;

Θα το συνδέσεις στο iTunes, θα σου πει οτι βρήκε ένα iPhone που πρέπει να γίνει restore, θα του πεις ΟΚ, θα κατεβάσει την 4.0.2, θα την περάσει, και όλα ΟΚ

Αν τυχόν και δεν στο αναγωρίσει το iTunes έτσι πώς είσαι, τότε θα πρέπει να το βάλεις σε DFU mode:

1oς τρόπος

1. Κλείνουμε το τηλέφωνο(αν δεν είναι ήδη κολλημένο)
2. Κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα το Power και το Home Button
3. Ήταν δούμε το logo της Apple,αφήνουμε το Power Button αλλά συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button.
4. Ανοίγουμε το iΤunes και περιμένουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε restore mode.

2ος τρόπος

1. Συνδέουμε το iPhone σε μια θύρα USB και ακούμε το χαρακτηριστικό ήχο που κάνει κατά τη σύνδεση και αποσύνδεση της συσκευής.
2. Κρατάμε το Power και το Home Button μέχρι να ακούσουμε το χαρακτηριστικό ήχο αποσύνδεσης και τότε αφήνουμε το Power Button
(συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button).
3. Περιμένουμε μέχρι να ακούσουμε έναν ακόμα χαρακτηριστικό ήχο και τότε αφήνουμε και το Home Button.
4. Ανοίγουμε το iΤunes και περιμένουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε restore mode.

3ος τρόπος (μόνο για Windows - χωρίς πάτημα κουμπιών!)

1. Κατεβάζουμε το παρακάτω αρχείο : http://www.mediafire...php?mdmymqntllo
2. Κάνουμε extract το archive στο path C:/DFU
3. Συνδέουμε το iPhone σε μια θύρα USB και αγνοούμε το iΤunes.
4. Πηγαίνουμε Start-->Run
5. Πληκτρολογούμε c:/dfu/dfu iBSS.m68ap.RELEASE.dfu
6. Περιμένουμε μέχρι η οθόνη του iPhone να γίνει "άσπρη".
7. Ανοίγουμε το iTunes και περιμένουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε restore mode.

#1642   tarasiadis

tarasiadis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 13:06

ΟΚ thanks. Ο 2ος τρόπος λειτούργησε. Πλέον έχω 4.0.2 και περιμένω...

#1643   stamatia1990

stamatia1990

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:39

παιδια βγηκε και για το 4.0.2?

#1644   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:45

παιδια βγηκε και για το 4.0.2?

Ειπαμε για 4.0.2 ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ jailbreak..ισως βγει για την 4.1 που ισως και να κανει jailbreak και την 4.0.2

#1645   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:49

Ειπαμε για 4.0.2 ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ jailbreak..ισως βγει για την 4.1 που ισως και να κανει jailbreak και την 4.0.2


Ισως??? Δηλαδή δεν είναι σιγουρο οτι θα βγεί για την 4.1??

#1646   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 09/09/2010 - 10:14

Αν πάτε στην ιστοσελίδα από τον υπολογιστή, θα δείτε να λέει DO NOT UPGRADE TO VERSION PAST 4.0.1 γιατί είναι η τελευταία υποστηριζόμενη. Λογικά θα "δουλέυουν" πάνω στην 4.1 τώρα που βγήκε και θα την στίλουν live όταν τελειώσει.

#1647   dennismad7

dennismad7

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:04

Μία ερώτηση μπορεί να ακουστεί βλακεια. αλλα ας την κάνω. εχω κανει j.b και εχω βάλει cracked navigation αν κανω αναβάθμηση σε 4.1 (τώρα έχω 4.0.1) χωρίς το j.b θα δουλεύει?

#1648   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:09

Μία ερώτηση μπορεί να ακουστεί βλακεια. αλλα ας την κάνω. εχω κανει j.b και εχω βάλει cracked navigation αν κανω αναβάθμηση σε 4.1 (τώρα έχω 4.0.1) χωρίς το j.b θα δουλεύει?

Οχι αδερφε μου διοτι θα χρειαζεσαι το appsync 4 και αφου δεν θα εχεις cydia δεν θα μπορεις να το περασεις.

#1649   dennismad7

dennismad7

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:12

Τα εγκατέστησα μέσω itunes. φαίνονται μέσα στο itunes applications. η δεν παίζει ρόλο? συγνωμη για το ζαλισμά

#1650   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:15

Τα εγκατέστησα μέσω itunes. φαίνονται μέσα στο itunes applications. η δεν παίζει ρόλο? συγνωμη για το ζαλισμά

Κατα αρχην δεν με ζαλιζεις παει αυτο...ναι αν κανεις update στην 4.1 και θα πας να περασεις τις εφαρμογες με συγχρονισμο θα σου λειπει απο το τηλεφωνο το appsync 4.1(που το κατεβαζεις απο cydia)και ως αποτελεσμα θα ειναι να παιρνεις error στο itunes κατα το συγχρονισμο και να μην στα περναει...συμβουλη μου κανε λιγο υπομονη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες