Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1651   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:17

Τα εγκατέστησα μέσω itunes. φαίνονται μέσα στο itunes applications. η δεν παίζει ρόλο? συγνωμη για το ζαλισμά

απλα θα σου λεει μετα οτι καποια errors brhke...και θα ειναι ολα τα cracked applications

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1652   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:19

ναι μεν αλλα ειχες το appsync 4 στην συσκευη σου που ηταν jailbreak και το εγκατεστησες μεσω cydia που τωρα χωρις jailbreak δεν μπορεις να περασεις τιποτα απο ολα αυτα μολις ξανακανεις jailbreak στην 4.1 και τα περασεις θα το ξαναπερασεις μεσω itunes στο τηλεφωνο σου

εχω την εντυπωση οτι καποιοι εδω μεσα η γραφουν πολυ γρηγορα η εχουν φωνητικη πληκτρολογηση στους υπολογιστες τους
δεν σας προλαβαινω πια με τιποτα ::) ::)

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 09/09/2010 - 20:21


#1653   dennismad7

dennismad7

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:25

Οπότε απλα υπομονή . ευχαριστώ.

#1654   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 10/09/2010 - 05:54

εχω το pkgbackup(χρειαζεται καποια αλλη?) για να κανω backup τις εφαρμογες που κατεβασα απο cydia..οκ κανω backup,αλλα restore πως γινεται στη περιπτωση που κανω firm update(4.1 με το καλο οταν βγει το jb) ??

#1655   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2010 - 08:14

εχω το pkgbackup(χρειαζεται καποια αλλη?) για να κανω backup τις εφαρμογες που κατεβασα απο cydia..οκ κανω backup,αλλα restore πως γινεται στη περιπτωση που κανω firm update(4.1 με το καλο οταν βγει το jb) ??

To pkgBackup δημιουργεί μία επαφή με κωδικοποιημένα στοιχεία του backup, η οποία και συγχρονίζεται κανονικά μαζί με τις υπόλοιπες επαφές σου. Όταν θα κάνεις upgrade στην 4.1 ΚΑΙ βγει j/b, τότε θα ξανακατεβάσεις το pkgBackup και θα κάνεις restore τις εφαρμογές cydia μέσα από αυτό.

#1656   panathasta

panathasta

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:10

Καλησπέρα θα ήθελα κάποια βοήθεια επειδή έχω μπερδευτεί,έχω iPhone 3GS on 3.1.3 Jailbreak, δεν έχω κάνει αναβάθμισή σε 4.0.1 επειδή δεν γινόταν Jailbreak, τελικά ο πιο πάνω οδηγός δουλεύει? γιατί στην αρχική σελίδα σε ένα άρθρο αναφέρει ότι δεν υπάρχει Jailbreak για 4.0.1, αν μπορεί και ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώ

#1657   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:15

Καλησπέρα θα ήθελα κάποια βοήθεια επειδή έχω μπερδευτεί,έχω iPhone 3GS on 3.1.3 Jailbreak, δεν έχω κάνει αναβάθμισή σε 4.0.1 επειδή δεν γινόταν Jailbreak, τελικά ο πιο πάνω οδηγός δουλεύει? γιατί στην αρχική σελίδα σε ένα άρθρο αναφέρει ότι δεν υπάρχει Jailbreak για 4.0.1, αν μπορεί και ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώ

Γίνεται κανονικά. Ακολούθησε ΑΥΤΟΝ τον οδηγό για να περάσεις την 4.0.1 (άσχετα που μιλάει για downgrade, είναι ακριβώς το ίδιο), και μετά ΑΥΤΟΝ για να κάνεις j/b.
Αρκεί βέβαια να έχεις κρατήσει τα SHSH blobs για την 4.0.1

#1658   panathasta

panathasta

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:34

Γίνεται κανονικά. Ακολούθησε ΑΥΤΟΝ τον οδηγό για να περάσεις την 4.0.1 (άσχετα που μιλάει για downgrade, είναι ακριβώς το ίδιο), και μετά ΑΥΤΟΝ για να κάνεις j/b.
Αρκεί βέβαια να έχεις κρατήσει τα SHSH blobs για την 4.0.1


Αν κάνω αναβάθμιση μέσω itunes σε 4.0.1.δεν θα είναι οκ? και αν μπορείς πές μου τι είναι SHSH blobs για την 4.0.1 σίγουρα όχι Κινέζικα που μου φαίνονται εμένα. χιχιχιχι

#1659   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:43

Αν κάνω αναβάθμιση μέσω itunes σε 4.0.1.δεν θα είναι οκ? και αν μπορείς πές μου τι είναι SHSH blobs για την 4.0.1 σίγουρα όχι Κινέζικα που μου φαίνονται εμένα. χιχιχιχι

Μέσω του iTunes θα κάνεις αναβάθμιση. Απλά η apple δεν αφήνει να περάσεις καμία άλλη εκτός της 4.1
Αν είχες πατήσει "make my life easier" παλαιότερα στο cydia, τότε στην κεντρική σελίδα του cydia θα πρέπει να σου εμφανίζει αυτό:

Συνημμένο αρχείο  cydia.jpg   41.76KB   28 λήψεις

Αν στο βγάζει είσαι ΟΚ. Διάβασε τον πρώτο οδηγό προσεκτικά και θα καταλάβεις.

#1660   panathasta

panathasta

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:53

Μέσω του iTunes θα κάνεις αναβάθμιση. Απλά η apple δεν αφήνει να περάσεις καμία άλλη εκτός της 4.1
Αν είχες πατήσει "make my life easier" παλαιότερα στο cydia, τότε στην κεντρική σελίδα του cydia θα πρέπει να σου εμφανίζει αυτό:

Συνημμένο αρχείο  cydia.jpg   41.76KB   28 λήψεις

Αν στο βγάζει είσαι ΟΚ. Διάβασε τον πρώτο οδηγό προσεκτικά και θα καταλάβεις.


Ναι μου το βγάζει, διάβασα και τον οδηγό, το ερώτημα μου είναι αν κάνω μέσω του iTunes την αναβάθμιση σε4.1 δεν θα μπορώ να κάνω μετά με τον άλλο οδηγό Jailbreak? ακόμα όταν κάνω αναβάθμιση όλλα τα προγράμματα που έχω θα διαγραφούν απο την συσκευή αυτόματα και κάνοντας μετά Jailbreak τα ξαναβάζω απο το iTunes?
ευχαριστώ για την βοήθεια και υπομονή σου

#1661   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:28

Ναι μου το βγάζει, διάβασα και τον οδηγό, το ερώτημα μου είναι αν κάνω μέσω του iTunes την αναβάθμιση σε4.1 δεν θα μπορώ να κάνω μετά με τον άλλο οδηγό Jailbreak? ακόμα όταν κάνω αναβάθμιση όλλα τα προγράμματα που έχω θα διαγραφούν απο την συσκευή αυτόματα και κάνοντας μετά Jailbreak τα ξαναβάζω απο το iTunes?
ευχαριστώ για την βοήθεια και υπομονή σου

J/b σε 4.1 δεν κυκλοφόρησε ακόμη. Αναμένεται.
Αν θέλεις να κάνεις j/b πρέπει να πας στην 4.0.1
Κάνοντας αναβάθμιση σε οποιαδήποτε iOS σβήνονται τα πάντα από το τηλέφωνό σου. Μετά, θα συγχρονίσεις πάλι τις επαφές, τα notes, τις εφαρμογές, τις φωτογραφίες (προσοχή αυτές από το camera roll θα πρέπει να τις σώσεις manual), την μουσική, τα ringtones. Όλα αυτά συγχρονίζονται με το PC κάθε φορά που το συνδέεις (εφ' όσον το έχεις επιλέξει εξ αρχής στο iTunes).
Άρα όλα τα παραπάνω θα τα ξαναπεράσει μετά το restore. To j/b είναι άσχετο με τα παραπάνω. Απλά σου δίνει το cydia με ότι αυτό σημαίνει.
Προσοχή, σου προτείνω να το κάνεις setup as new & όχι restore from backup.

#1662   panathasta

panathasta

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:30

Ναι μου το βγάζει, διάβασα και τον οδηγό, το ερώτημα μου είναι αν κάνω μέσω του iTunes την αναβάθμιση σε4.1 δεν θα μπορώ να κάνω μετά με τον άλλο οδηγό Jailbreak? ακόμα όταν κάνω αναβάθμιση όλλα τα προγράμματα που έχω θα διαγραφούν απο την συσκευή αυτόματα και κάνοντας μετά Jailbreak τα ξαναβάζω απο το iTunes?
ευχαριστώ για την βοήθεια και υπομονή σου


φίλε kdelios μετά απο λίγο διάβασμα κατάλαβα τις διαφορές,μήπως είναι καλύτερα να περιμένω να βγει j/b για την 4.1?
διάβασα οτι ή 4.0.1 σέρνεται και η 4.0.2. δεν έχει j/b

#1663   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:43

φίλε kdelios μετά απο λίγο διάβασμα κατάλαβα τις διαφορές,μήπως είναι καλύτερα να περιμένω να βγει j/b για την 4.1?
διάβασα οτι ή 4.0.1 σέρνεται και η 4.0.2. δεν έχει j/b

It's your call...
Οι 4, 4.0.1 & 4.0.2 σέρνονται στα 3G. Το 3GS σου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Η 4.0.2 βγήκε απλά για να κλείσει το exploit της 4.0.1
Πάντως το exploit που βρέθηκε για την 4.1 (SHatter) και είναι αυτήν την στιγμή στην επικαιρότητα δεν είναι συμβατό με 3GS. Ευελπιστούμε να έρθει κάτι άλλο.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/09/2010 - 13:45


#1664   panathasta

panathasta

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:56

It's your call...
Οι 4, 4.0.1 & 4.0.2 σέρνονται στα 3G. Το 3GS σου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Η 4.0.2 βγήκε απλά για να κλείσει το exploit της 4.0.1
Πάντως το exploit που βρέθηκε για την 4.1 (SHatter) και είναι αυτήν την στιγμή στην επικαιρότητα δεν είναι συμβατό με 3GS. Ευελπιστούμε να έρθει κάτι άλλο.


Ευχαριστώ για την βοήθεια σου

#1665   breke

breke

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:29

εχω το pkgbackup(χρειαζεται καποια αλλη?) για να κανω backup τις εφαρμογες που κατεβασα απο cydia..οκ κανω backup,αλλα restore πως γινεται στη περιπτωση που κανω firm update(4.1 με το καλο οταν βγει το jb) ??

Από ότι είδα είναι με κόστος, υπάρχει κάποια άλλη που να κάνει την ίδια δουλειά χωρίς κόστος????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες