Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1711   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2010 - 07:18

Θα πρέπει να πατησεις το make my life easier.. Στο cydia .. Εαν το έχεις κάνει ήδη .. Τότε σου εμφανίζει πάνω πάνω στο cydia this device has shsh 4.0.1, 4.0.2 files .. Με πράσινα γράμματα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1712   iceman78

iceman78

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 16/09/2010 - 10:23

Καλημερα παιδια.Μου εφερε χθες μια φιλη μου το iphone που αγορασε για να το ενεργοποιησω.Ειναι ενα 3GS απο vodafone το οποιο ειχε πανω την 3.1.3.Το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα να κανω jb με jailbreakme η μπαρα δεν εκανε slide σαν να ειχε κολλησει.Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?

#1713   Panian

Panian

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panian3

Δημοσίευση 16/09/2010 - 13:15

Καλησπερα και απο μενα και καλοριζικο το 4αρακι σε ολους!

Τελικα το μπερδεμα που υπαρχει σε μερικους θα διελευκανθει ποτε?
Αλλοι λενε αλλο το jailbreak αλλο το unlock. Παραπανω λεει ενας φιλος 'δεν ειναι ανάγκη να κάνεις jailbreak τη σησκευή σου αν δε θές εκτός αν είναι locked σε κάποιο πάροχο'...
Τελικα jailbreak τι ειναι?
Unlock?
Hactivation?

Προσωπικη αποψη μιας και το forum το κοιταω καιρο ειναι οτι:
Unlock: το ξεκλειδωνουμε αν το εχουμε παρει απο καποιον παροχο κινητης τηλεφωνιας και δεν δεχεται ας πουμε αλλη SIM card. Συνηθως locked ειναι τα κινητακια απο εξωτερικο γιατι απ οτι ξερω Cosmote & Vodafone που τα διαθετουν στην Ελλαδα τα εχουν unlocked.
Jaiilbreak: κατα ενα τροπο 'ανοιγεις' το κινητο σου για να δεχτει την cydia εφαρμογη και απο εκει και περα να μπορεσεις να ενεργοποιησεις διαφορα καλουδια οπως για παραδειγμα το Hactivation προκειμενου να εγκαθιστας σπασμενα προγραμματα & παιχνιδια.

Τα λεω καλα παιδες??????

#1714   Panian

Panian

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panian3

Δημοσίευση 16/09/2010 - 13:36

Επισης να διευκρινησουμε οτι αν το iphone 4 εχει version μεταγενεστερη του 4.0.1 (δηλαδη 4.0.2 και 4.1) και δεν εχει κρατησει SHSH μεσω Cydia τοτε δεν υπαρχει κανενας μα κανενας τροπος να κανει jailbreak το κινητο του. Ουτε με downgrade της 4.0.2 or 4.1 αλλα ουτε και με κατι αλλο μιας και δεν εχει βγει jailbreak για μεταγενεστερες απο 4.0.1

Τα λεω παλι καλα?

#1715   nikolas v

nikolas v

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/09/2010 - 17:31

Παιδια μια ερωτηση,επειδη το 3 GS που εχω φοραει την 4.0.2,θα κανω jailbreak to 3G που εχω και φοραει την 3.1.3.Θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω για να μη χαθουν οι φωτο,τα μηνυματα κ οι επαφες μου!Χανονται μετα τη διαδικασια του jailbreak??ευχαριστω!

Τελευταία επεξεργασία από: nikolas v, 16/09/2010 - 17:32


#1716   George13000

George13000

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 20:33

παιδια να κανω μια ερωτηση εχω ενα 3GS 16G αγορασμενο απο ελλαδα με την εκδοση 3.1.3 με cydiα.
παω να κανω upgrade απο το itunes και ειναι διαθεσημη η 4.1 που δεν ξερω αν μπορω να κανω jaolbreak με την 4.1 ?
πρπει να περιμενο κατι για την 4.1 ??? και μετα να κανω jailbreak >?????

#1717   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2010 - 21:06

απο την διαδικασια του jailbreak... δεν χανεται.. τιποτα .. θα σου προστεθει.. μονο το cydia.. για να διαγραφουν τα αρχεια σου.. θα πρεπει να να κανεις restore.. καλο ειναι τα αρχεια σου να τα εχεις παντα συγχρονισμενα.. για να μην εχεις προβλημα ποτε... :)

#1718   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 17/09/2010 - 13:06

Όταν λές σπάει εννοείς αν κάνει unlock ή jailbreak??

εννοω αν γινεται jailbreak

#1719   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2010 - 18:18

εννοω αν γινεται jailbreak


Όχι ακόμα...Αναμένουμε σε όλες τις συσκευές για το jailbreak της 4.1... :unsure:

#1720   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 17/09/2010 - 18:39

Εντός εβδομάδας(!;!) το 4.1 στο jailbreakme.com?
Δεν το άκουσα από κανέναν, απλά είπαν παλία (διαβάστε το και σε προηγούμενα comments) πως θα βγεί αυτήν την εβδομάδα που έρχεται!

#1721   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 17/09/2010 - 18:55

Εντός εβδομάδας(!;!) το 4.1 στο jailbreakme.com?
Δεν το άκουσα από κανέναν, απλά είπαν παλία (διαβάστε το και σε προηγούμενα comments) πως θα βγεί αυτήν την εβδομάδα που έρχεται!

Το νεο jailbreak (οταν βγει) δεν θα ειναι απο τον comex οποτε δεν θα ειναι απο το jailbreakme.com , δες εδω για να καταλαβεις. Θα ειναι ενα tool οπως το blackra1n, spirit κτλπ. Εντος εβδομαδας δεν νομιζω αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια...

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 17/09/2010 - 18:57


#1722   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 11:46

Το νεο jailbreak (οταν βγει) δεν θα ειναι απο τον comex οποτε δεν θα ειναι απο το jailbreakme.com , δες εδω για να καταλαβεις. Θα ειναι ενα tool οπως το blackra1n, spirit κτλπ. Εντος εβδομαδας δεν νομιζω αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια...


Νομίζω κάπου διάβασα εδώ στο forum οτι το Greenpoison αυτό είναι fake...

#1723   sakira

sakira

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 13:39

Σας λέει κατι αυτή η σελίδα? http://www.redmondpi...nagetool-guide/ μπορούμε να κάνουμε jailbreak τελικά?

#1724   demonside94

demonside94

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:26

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..

ΕΧΩ ΕΝΑ iPHONE 3G ΣΕ iOS 4.0 JAILBROKEN..ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΛΟΙΠΟΝ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΣΕ 4.1 ΜΕΣΩ iTUNES KAI META NA KANO KANONIKA TO JAILBREAK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ 4.1 ...
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 4.1 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ JAILBREAK ΑΠΟ ΤΟ JAILBREAKME..ΟΜΩΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ JAILBREAK ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ..ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΛΕΓΕ " WELP.VERSION TOO NEW.YOU NEED TO DOWNGRADE TO 4.0.1/3.2.1 OR EARLIER(WHIC MAY BE IMPOSSIBLE EXPLANATION)BEFORE YOU CAN USE THIS SITE "
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΡΡΟΡ 3194 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΣΩ ΑΙ ΤΙΟΥΝΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ 4.0 ...ΤΙ ΚΑΝΩ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 4.0.1 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑPPLE,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 4.0.1 ΚΑΙ ΤΟ 4.1 ..ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ..ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ..

#1725   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 22:15

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..

ΕΧΩ ΕΝΑ iPHONE 3G ΣΕ iOS 4.0 JAILBROKEN..ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΛΟΙΠΟΝ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΣΕ 4.1 ΜΕΣΩ iTUNES KAI META NA KANO KANONIKA TO JAILBREAK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ 4.1 ...
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 4.1 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ JAILBREAK ΑΠΟ ΤΟ JAILBREAKME..ΟΜΩΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ JAILBREAK ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ..ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΛΕΓΕ " WELP.VERSION TOO NEW.YOU NEED TO DOWNGRADE TO 4.0.1/3.2.1 OR EARLIER(WHIC MAY BE IMPOSSIBLE EXPLANATION)BEFORE YOU CAN USE THIS SITE "
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΡΡΟΡ 3194 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΣΩ ΑΙ ΤΙΟΥΝΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ 4.0 ...ΤΙ ΚΑΝΩ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 4.0.1 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑPPLE,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 4.0.1 ΚΑΙ ΤΟ 4.1 ..ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ..ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ..


Φίλε μου καταρχάς στην έκδοση 4.1 είναι δεν γίνεται jaibreak ακόμη. Το 4.0.1 είναι μια προηγούμενη έκδοση στην οποία γινόταν jaibreak. Μετά βγήκε η 4.0.2 και τώρα η 4.1 στις οποίες δεν μπορείς να κάνεις jaibreak.Στο άμεσο μέλλον θα βγεί jaibreak για την 4.1. Αυτό το error το έβγαζε και σε μένα και επειδή δεν είμαι τεχνικός ούτε έχω τις πολλές γνώσεις να σου πώ απλά οτι η apple μόλις βγάζει μια καινούρια έκδοση σταματάει να υποστηρίζει τις προηγούμενες και γι'αυτό δεν μπορείς τώρα να γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση. Έχω διαβάσει βέβαια οτι αν μέσω Cydia είχες πατήσει στην αρχική σελίδα "make my life easier" ίσως και να είναι δυνατόν να κάνεις downgrade..Το είχες πατήσει??
Υ.Γ. Όλα αυτά σου τα λέω με επιφύλαξη και μπορεί κάπου να έχω λάθος.Αν κάποιος φίλος γνωρίζει περισσότερα να με διορθώσει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες