Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1741   demonside94

demonside94

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:40

Ξέρουμε αλλα δεν σας λέμε. Το κρατάμε κρυφό. Αν ρωτήσετε άλλες 42 φορές, θα σας ανακοινώσουμε την ημερομηνία.



Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1742   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 14:46

Ξέρουμε αλλα δεν σας λέμε. Το κρατάμε κρυφό. Αν ρωτήσετε άλλες 42 φορές, θα σας ανακοινώσουμε την ημερομηνία.


Spoiler

Για πες...?
:P

#1743   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 14:52

Spoiler

Για πες...?
:P


Χαχαχαχα.... Μετρημένες?

#1744   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 22:49

Sto iPhone 4 anaferomai...


Απλά να γνωρίζεις οτι τα greeklish δεν επιτρέπονται..
Δηλαδή τί σου βγάζει στο itunes?

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis88, 22/09/2010 - 22:49


#1745   gioxlit

gioxlit

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 23:14

μια ερωτηση γιατι εχω το iphone κατι λιγοτερο απο 12 ωρες και εψω χαθει.
εχω την 4.01 και εκανα κανονικα jailbreak. για να κατεβασω apps απο app store κανω λογαριασμο εκει η θα υπαρξει προβλημα?
μπορω να βρω τις ιδιες εφαργμογες και στο cydia?

#1746   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 23:18

μπορεις να φτιαξεις λογαριασμο χωρις προβλημα.. στο cydia οχι δεν θα βρεις τις ιδιες.. μεσω cydia ναι μπορεις να βρεις cracked apps τα οποια οπως ξερεις ειναι παρανομο υλικο...

#1747   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/09/2010 - 09:11

Απλά να γνωρίζεις οτι τα greeklish δεν επιτρέπονται..
Δηλαδή τί σου βγάζει στο itunes?


Οκ σορρυ δεν το ήξερα...
Έχς πάρει το κινητό από αμερική. Ξέρω πως κάνω jailbreak μέσω του jailbreakme και unlock μεσω του ultrasn0w αλλα για να τα κάνω όλα αυτά πρέπει να έχω κάνει activate το κινητο...
Έχω δοκιμάσει τις activation sim cards που έχει στο ebay από κίνα δεν δουλεύουν... Τισ βάζω συνδέω το κιν με το itunes αυτο κάνει ψοννεψτ το ιτθνεσ στορε και μετά απο λίγο σταματάει και μένει ασπρη η οθόνη και γραφει στο κέντρο iPhone...
Δοκίμασα dead AT&T sim καρτα αλλα ζητάει billing zip code kai SSN... Πρέπει οπωσδήποτε να πάρω address book sim card? Μετά τον sherif hashim εχουν πάει στα ύψη οι τιμές τους....

#1748   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 10:47

Οκ σορρυ δεν το ήξερα...
Έχς πάρει το κινητό από αμερική. Ξέρω πως κάνω jailbreak μέσω του jailbreakme και unlock μεσω του ultrasn0w αλλα για να τα κάνω όλα αυτά πρέπει να έχω κάνει activate το κινητο...
Έχω δοκιμάσει τις activation sim cards που έχει στο ebay από κίνα δεν δουλεύουν... Τισ βάζω συνδέω το κιν με το itunes αυτο κάνει ψοννεψτ το ιτθνεσ στορε και μετά απο λίγο σταματάει και μένει ασπρη η οθόνη και γραφει στο κέντρο iPhone...
Δοκίμασα dead AT&T sim καρτα αλλα ζητάει billing zip code kai SSN... Πρέπει οπωσδήποτε να πάρω address book sim card? Μετά τον sherif hashim εχουν πάει στα ύψη οι τιμές τους....


Σε ποιά έκδοση είναι το iphone γνωρίζεις?

#1749   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/09/2010 - 14:42

Σε ποιά έκδοση είναι το iphone γνωρίζεις?


Το είχα παραγγείλει από όταν πρωτοκυκλοφόρησε τον ιούλιο αλλά το έλαβα αρχές αυγούστου γιατί ήταν παραγγελία...Υποθέτω έχει ή το iOS 4.0 ή το 4.0.1

#1750   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 23/09/2010 - 18:58

Το είχα παραγγείλει από όταν πρωτοκυκλοφόρησε τον ιούλιο αλλά το έλαβα αρχές αυγούστου γιατί ήταν παραγγελία...Υποθέτω έχει ή το iOS 4.0 ή το 4.0.1


φιλε μου καλησπερα διαβασε προσεκτικα εδω

http://www.iphonehel...hone-3g-locked/

και θα βρεις την λυση που ζητας και για να δεις ποια εκδοση λογισμικου φοραει και για το ξεκλειδωμα χωρις εξτρα καρτα

#1751   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:39

φιλε μου καλησπερα διαβασε προσεκτικα εδω

http://www.iphonehel...hone-3g-locked/

και θα βρεις την λυση που ζητας και για να δεις ποια εκδοση λογισμικου φοραει και για το ξεκλειδωμα χωρις εξτρα καρτα



Το site που μου δειξες αναφέρεται σε iphone 3g ενώ το δικό μου είναι 4... Το redsnow είναι για να κάνεις activate και jailbreak σε iphone 3G...
Το tinyumbrella μου έδειξε ότι έχω το firmware 4.0 οπότε μπορώ πολύ άνετα να κάνω jailbreak και τα υπόλοιπα. Το θέμα είναι να κάνω activate!

Ξέρει κανείς τι ισχύει με τις prepaid AT&T καρτες? Χρειάζεται διευθύνσεις και τέτοια ή είναι σαν τις καρτες εδω (μέχρι παλιά που δεν δηλώναμε στοιχεία και τέτοια)?
Δεν έχει κανείς κάποια phonebook κάρτα ή οτιδήποτε τέλος πάντων χρησιμοποίησε για να κάνει activate το κινητό του να μου πεί από που το πήρε ή ακόμα αν μπορεί να μου το δανίσει να κάνω κι εγώ επιτέλους το κινητάκι μου να κελαηδήσει?? :P

#1752   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:42

Το site που μου δειξες αναφέρεται σε iphone 3g ενώ το δικό μου είναι 4... Το redsnow είναι για να κάνεις activate και jailbreak σε iphone 3G...
Το tinyumbrella μου έδειξε ότι έχω το firmware 4.0 οπότε μπορώ πολύ άνετα να κάνω jailbreak και τα υπόλοιπα. Το θέμα είναι να κάνω activate!

Ξέρει κανείς τι ισχύει με τις prepaid AT&T καρτες? Χρειάζεται διευθύνσεις και τέτοια ή είναι σαν τις καρτες εδω (μέχρι παλιά που δεν δηλώναμε στοιχεία και τέτοια)?
Δεν έχει κανείς κάποια phonebook κάρτα ή οτιδήποτε τέλος πάντων χρησιμοποίησε για να κάνει activate το κινητό του να μου πεί από που το πήρε ή ακόμα αν μπορεί να μου το δανίσει να κάνω κι εγώ επιτέλους το κινητάκι μου να κελαηδήσει?? :P

πως να κανεις ανετα jailbrake σε 4αρι με 4.1?? δεν εχει βγει κατι...μονο για 4.01

#1753   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:48

Το έκανα σε 3gs με καινούργια rom με την πρώτη το μόνο που όταν ανοίγει στην αρχική οθόνη με το logo κάνει μαι γραμμή με pixels σε εμενα

και σε μένα κανει αυτήν την γραμμή με pixels στην οθώνη.....ξέρρει κανείς τι είναι???όταν το ανοίγω μου βγάζει μια γραμμή με pixels πάνω δεξια και αριστερα

#1754   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:50

και σε μένα κανει αυτήν την γραμμή με pixels στην οθώνη.....ξέρρει κανείς τι είναι???όταν το ανοίγω μου βγάζει μια γραμμή με pixels πάνω δεξια και αριστερα


Παιδια αυτο ειναι bug του Jailbrake μην σας ανησυχει..Εφοσον ολα τα υπολοιπα δουλευουν σωστα ειστε μια χαρα..:)
Once You Go Mac You Never Go Back

#1755   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:52

αντε ρε παιδια και εγω ανυσηχουσαμε αφτιν τιν γραμμη πανω πανω στην αρχικη οθονη...! Σπαστηρη για την 4.1 ακομα δεεεεεεεεεεν βγηκε τπτ...? ποτε πανω κατω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες