Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:27

Έχω πάρει ένα iphone 4 από αμερική και προσπαθώ να το κάνω activate αλλά ότι activation sim cards κι αν έχω πάρει από ebay δεν μου δουλεύουν..Δοκίμασα να πάρω και μία dead AT&T sim card αλλά ζητάει billing zip code και SSΝ... Κάποιος που έχει κάνει ήδη την διαδικασία μπορεί να μου πει τι έκανε?

Το jailbreak και unlock που έχουν βγει για το iphone 4 γίνονται από το κινητό δεν είναι λογισμικό υπολογιστή...Οτι μου χουν πει μέχρι τώρα σ αυτό το φορουμ δε με βοηθάει γιατί είναι ολα για παλαιότερα κινητα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:38

Έχω 3.2.2 για ipad, μπορώ να κάνω jailbreak και από που?

#1773   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:40

Γεια σε ολους!περιμενω να μου φερει ενας φιλος το ipad απο αμερικη,γνωριζει καποιος σε ποια εκδωση θα ειναι?Και αν θα βγει συντομα jailbreak για την εκδωση 3.2.2?ευχαριστω.

#1774   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:53

Έχω πάρει ένα iphone 4 από αμερική και προσπαθώ να το κάνω activate αλλά ότι activation sim cards κι αν έχω πάρει από ebay δεν μου δουλεύουν..Δοκίμασα να πάρω και μία dead AT&T sim card αλλά ζητάει billing zip code και SSΝ... Κάποιος που έχει κάνει ήδη την διαδικασία μπορεί να μου πει τι έκανε?

Το jailbreak και unlock που έχουν βγει για το iphone 4 γίνονται από το κινητό δεν είναι λογισμικό υπολογιστή...Οτι μου χουν πει μέχρι τώρα σ αυτό το φορουμ δε με βοηθάει γιατί είναι ολα για παλαιότερα κινητα...

Το έχω από Γαλλία, και όσο για την ερώτηση σου, το βρίσκω λίγο παράξενο που δεν μπορείς να το κάνεις ούτε activation?

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθότι μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ακόμα activate σε iPhone 4 από Αμερική, και δεν γνωρίζω πιθανά προβλήματα.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#1775   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:08

Το έχω από Γαλλία, και όσο για την ερώτηση σου, το βρίσκω λίγο παράξενο που δεν μπορείς να το κάνεις ούτε activation?

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθότι μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ακόμα activate σε iPhone 4 από Αμερική, και δεν γνωρίζω πιθανά προβλήματα.


Κι όμως δεν μπορώ... Χρειάζομαι μία phonebook sim card για να μπώ στο μενού. Τώρα έχω κολλήσει στην οθόνη που λέει να συνδεθείς με το itunes...
Εσένα ήταν factory unlocked? Αν όχι πως το κανες Jailbreak και unlock?

#1776   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:19

Ήμουνα τυχερός γιατί είχε την 4.0.1 και μόλις είχε βγει το tool (jailbreakME) οπότε δεν είχα πρόβλημα. Τώρα βέβαια που του έκανα update είμαι στο περίμενε και εγώ;

Όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα, αφού το έχω με συμβόλαιο σε πάροχο έτσι και αλλιώς, (κλειδωμένος για 6 μήνες) αλλά έτσι για την ιστορία;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#1777   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:26

Ήμουνα τυχερός γιατί είχε την 4.0.1 και μόλις είχε βγει το tool (jailbreakME) οπότε δεν είχα πρόβλημα. Τώρα βέβαια που του έκανα update είμαι στο περίμενε και εγώ;

Όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα, αφού το έχω με συμβόλαιο σε πάροχο έτσι και αλλιώς, (κλειδωμένος για 6 μήνες) αλλά έτσι για την ιστορία;



Ε γι αυτό... Εσύ το πήρες "επίσημα" οπότε έβαλεσ την καρτούλα σου απ τον επίσημο πάροχο και έκανες activate
εγώ δεν έχω ΑΤ&Τ κάρτα ενεργή για να τη βάλω και να ανοίξει το κινητό...Εκει είναι που έχω κολλήσει...Κατα τ άλλα εγώ έχω 4.0 έκδοση δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

#1778   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:48

Διάβασε την δεύτερη παράγραφο, κατά την γνώμη μου είναι η απάντηση στο πρόβλημα σου. (για το τη παίζει γενικώς με όλες της AT&T κάρτες για το 4 ) εδώ

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#1779   goldenX

goldenX

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:59

Διάβασε την δεύτερη παράγραφο, κατά την γνώμη μου είναι η απάντηση στο πρόβλημα σου. (για το τη παίζει γενικώς με όλες της AT&T κάρτες για το 4 ) εδώ


Χμμμμ.... That makes sense...
Παρηγγειλα ετσι κι αλλιως την phonebook si mcard Που χρησιμοποίησε ο sherif hashim για να τελειώνω με αυτό το πρόβλημα...
Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως!

#1780   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2010 - 15:00

Καλή τύχη τότε;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#1781   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 15:07

Δεν μπορείς να κανείς jailbreak.. Αναμενεις αναβάθμιση.. Και jailbreak..

#1782   GArchitect1

GArchitect1

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 18:30

Αγόρασα ενα iphone 3g απο Αμερική, και ως αδαής το εβαλα στο usb να φορτίσει, αyτο εκανε UPDATE και ετσι κατέληξα να έχω version 4.0 και baseband 5.14.02 (5.09)
εχω κανει jailbreak με redsn0w, αλλα δεν μπορω να κανω unlock ! αν καποιος/α εχει ανακλαύψει κάτι που ίσως με βοηθήσει θα το δεχτώ με χαρα.... επίσης να αναφέρω οτι μαζί με το τηλ
ο πωλητής μου έστειλε και μια κάρτα at&t, αν αυτο βοηθάει κάπου εντέλει..

Τελευταία επεξεργασία από: GArchitect1, 28/09/2010 - 18:33


#1783   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 28/09/2010 - 22:09

Αγόρασα ενα iphone 3g απο Αμερική, και ως αδαής το εβαλα στο usb να φορτίσει, αyτο εκανε UPDATE και ετσι κατέληξα να έχω version 4.0 και baseband 5.14.02 (5.09)
εχω κανει jailbreak με redsn0w, αλλα δεν μπορω να κανω unlock ! αν καποιος/α εχει ανακλαύψει κάτι που ίσως με βοηθήσει θα το δεχτώ με χαρα.... επίσης να αναφέρω οτι μαζί με το τηλ
ο πωλητής μου έστειλε και μια κάρτα at&t, αν αυτο βοηθάει κάπου εντέλει..

αν βαλεις την συγκεκριμενη θα ενεργοποιηθη μεν αλλα μονο για αυτην μολις βαλεις ξανα την δικια σου θα κλειδωση μια που ειναι κλειδωμενο στην ΑΤ&Τ σαν εταιρεια
κανε μια αναζητηση στο φορουμ εφοσον εισαι jailbreak καπου διαβασα οτι πιθανον να ξεκλειδωνεις με κατι απο cydia
το βρηκα ειναι το ultrasn0w το τρεχεις με την καρτα της ΑΤ&Τ και αφου τρεξει βαζεις την ελληνικη και εισαι ενταξει

για περισσοτερες πληροφοριες εδω

http://www.iphonehel...880#entry274880

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 28/09/2010 - 22:19


#1784   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 28/09/2010 - 22:22

αν βαλεις την συγκεκριμενη θα ενεργοποιηθη μεν αλλα μονο για αυτην μολις βαλεις ξανα την δικια σου θα κλειδωση μια που ειναι κλειδωμενο στην ΑΤ&Τ σαν εταιρεια
κανε μια αναζητηση στο φορουμ εφοσον εισαι jailbreak καπου διαβασα οτι πιθανον να ξεκλειδωνεις με κατι απο cydia
το βρηκα ειναι το ultrasn0w το τρεχεις με την καρτα της ΑΤ&Τ και αφου τρεξει βαζεις την ελληνικη και εισαι ενταξει

για περισσοτερες πληροφοριες εδω

http://www.iphonehel...880#entry274880


διορθωση λογω ελλειψης edit το κομματι

για περισσοτερες πληροφοριες εδω

http://www.iphonehel...880#entry274880


μην το λαβης υποψιν σου ειναι παλιο το θεμα ισως να μην ισχυει πια και να εχει διορθωθει αν οχι τοτε μονο κοιταξε το

#1785   alkistsamb

alkistsamb

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 23:32

καλησπέρα, εχω το iphone 4 με software 4.1(8B117)απο οτι κατάλαβα επειδή εχω πολυ καινουριο software δεν μπορω να κάνω και jailbreak ακομα σωστά? Επίσης, υπάρχει τρόπος να γυρήσω πίσω σε πιο παλιό στο 4.0 χωρις να χάσω ολα τα applications που εχω αγοράσει και εχω κάνει download?Ή απλός πρέπει να περιμένω μέχρι να γίνεται και για το 4.1?Ευχαριστώ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες