Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2281   k4ileb

k4ileb

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:04

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! (αυτό είναι το πρώτο μου ποστ)
Έχω ένα iphone 3gs στην έκδοση 4.2.1 (8c148a) στο οποίο έχει γίνει jailbreak από το jailbreakme.com
Επίσης έχω windows 7 και itunes 10.3.1.55
Ήθελα να ρωτήσω (κυρίως επειδή το jailbreak δεν το είχα κάνει εγώ αλλά ο πρώην μου, και δεν πολυθέλω να τον ρωτάω, καταλαβαίνετε..)
αξίζει τον κόπο να αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση και να ξανακάνω jailbreak; ή μήπως να περιμένω το ios5;
ρωτάω γιατί, έστω κ αν δεν είμαι εντελώς άσχετη, φαντάζομαι δεν είναι κ ότι πιο εύκολο το jailbreak.
Είπα μια που έχω ελεύθερο το Σ/Κ να προσπαθήσω. Αξίζει τον κόπο; είναι εύκολο;
όλα παιζουν κανονικά μετά; (τα νόμιμα, τα σπασμένα, τα email, όλα μπορώ να τα επαναφέρω όπως ήταν; )
sorry αν σας κούρασα
ευχαριστώ!


η πλειοψηφια ψηφιζει ναι! δες εδώ να παρεις μια γευση

η διαδικασια ειναι απλη αρκει να την καταλαβεις, κανεις restore και update στην 4.3.3
μετα κατεβαζεις το Redsn0w 0.9.6 RC 16 , το τρεχεις με συμβατοτητα στα Windows XP service pack 2 και ως διαχειριστης και ακολουθας τις εντολες του προγραμματος

εδώ ειναι ο οδηγός , απλα προσεξε το jailbreak να το κανεις με το redsn0w RC16 και οχι με το RC15, το RC16 βελτιωνει την μπαταρια απο οτι λενε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2282   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 17/06/2011 - 16:22

η πλειοψηφια ψηφιζει ναι! δες εδώ να παρεις μια γευση

η διαδικασια ειναι απλη αρκει να την καταλαβεις, κανεις restore και update στην 4.3.3
μετα κατεβαζεις το Redsn0w 0.9.6 RC 16 , το τρεχεις με συμβατοτητα στα Windows XP service pack 2 και ως διαχειριστης και ακολουθας τις εντολες του προγραμματος

εδώ ειναι ο οδηγός , απλα προσεξε το jailbreak να το κανεις με το redsn0w RC16 και οχι με το RC15, το RC16 βελτιωνει την μπαταρια απο οτι λενε.

καλα τα λες φιλε μου με μια φιλικη παρατηρηση..το rc16 δε βελτιωνει τη μπαταρια αλλα ενα bug με τη δονηση που εχει η rc15..οσο για σενα matina88 λενε οτι ειναι καλυτερη η 4.3.3 για 3gs ειδικα,οσον αφορα τουαχιστον υο θεμα μπαταριας..απο την αλλη παλι αν εισαι ευχαριστημενη με την εκδοση σου,με την μπαταρια σου και γενικα με τις εφαρμογες σου κατσε εκει που καθεσαι κ μη κανεις πειραματα γτ δε ξερεις πως θα σου κατσει η 4.3.3..εξαλλου μη ξεχνας οτι διαφορετικες αναγκες εχει ο καθενας κ επομενως τρεχει και δουλευει διαφορετικες εφαρμογες που αυτο συνεπαγεται πως θαχει διαφορετικα αποτελσματα στη μπαταρια του ο καθενας.η αποφαση δικη σου

#2283   k4ileb

k4ileb

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:00

καλα τα λες φιλε μου με μια φιλικη παρατηρηση..το rc16 δε βελτιωνει τη μπαταρια αλλα ενα bug με τη δονηση που εχει η rc15..οσο για σενα matina88 λενε οτι ειναι καλυτερη η 4.3.3 για 3gs ειδικα,οσον αφορα τουαχιστον υο θεμα μπαταριας..απο την αλλη παλι αν εισαι ευχαριστημενη με την εκδοση σου,με την μπαταρια σου και γενικα με τις εφαρμογες σου κατσε εκει που καθεσαι κ μη κανεις πειραματα γτ δε ξερεις πως θα σου κατσει η 4.3.3..εξαλλου μη ξεχνας οτι διαφορετικες αναγκες εχει ο καθενας κ επομενως τρεχει και δουλευει διαφορετικες εφαρμογες που αυτο συνεπαγεται πως θαχει διαφορετικα αποτελσματα στη μπαταρια του ο καθενας.η αποφαση δικη σου


φιλε μου νομιζω οτι βελτιωνεται και το Battery drain ετσι ειχαν πει νομιζω, μπορει και να κανω λαθος xD

#2284   matina88

matina88

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:47

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. δύο ερωτήσεις μόνο
1. το νέο jailbreakme 3.0 που είδα στην αρχική σελίδα ότι αναμένεται από μέρα σε μέρα να το περιμένω; με αφορά;
2. θα μπορώ να κλείνω τη συσκευή ή θα χρειάζεται κάθε φορά επανάληψη της διαδικασίας αν κλείσει, όπως παλιά;

#2285   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 17/06/2011 - 17:51

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. δύο ερωτήσεις μόνο
1. το νέο jailbreakme 3.0 που είδα στην αρχική σελίδα ότι αναμένεται από μέρα σε μέρα να το περιμένω; με αφορά;
2. θα μπορώ να κλείνω τη συσκευή ή θα χρειάζεται κάθε φορά επανάληψη της διαδικασίας αν κλείσει, όπως παλιά;

1)μη το περιμενεις προχωρα κανονικοτατα
2)ναι θα μπορεις να κλεινεις κανονικοτατα τη συσκευη...το jb αυτο ειναι untethered οποτε δν εχεις προβλημα...το tethered ειναι που πρεπει να ξανακανεις τη διαδικασια

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 17/06/2011 - 17:52


#2286   matina88

matina88

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2011 - 20:15

Χμμ νομίζω ότι έχω πρόβλημα παίδες
Το jailbreak έγινε κανονικά αλλά τώρα;
ενώ πήρα μπακάπ με το pkgbackup των εφαρμογων της cydia τωρα που το ξαναεβαλα μου λεει οτι ειναι corrupted το μπακαπ μου!!!
παιζει να θέλει ακριβώς το pkgbackup από το repository που το είχα εγκαταστήσει; (το έβαλα από ένα τυχαίο γιατί δε θυμάμαι από που το είχα βάλει)
Πρέπει να το βρω, να το τρέξω, να κάνω restore backup και μετά itunes sync; καλά τα λέω; ή πάει τις έχασα τις εφαρμογές;

(παρεμπιπτόντως δυστυχώς δεν τα κατάφερα όλα αυτά χωρίς την τηλεφωνική βοήθεια του πρώην, γκρρ..)

Επίσης, αν κατάλαβα καλά με το πρωτο itunes sync θα ξαναβρω και τις cracked εφαρμογες ή οχι;
χρειαζεται να κανω κάτι πιο πριν; κάτι να κατεβάσω από cydia;

Τέλος, νομίζω ότι έκανα λάθος στο restore. Κατέβασα την 4.3.3 ΜΕΣΑ από το itunes Και μετά έτρεξα το redsnow το οποίο μου ζήτησε ένα ipsw file το οποοίο είχα ήδη κατεβάσει ξεχωριστά.
Να υποθέσω ότι δεν έχω κάνει το πολυπόθητο set up as new αλλά έκανα ένα απλό update; και το λέω αυτό γιατί βρήκα τις επαφές μου κανονικά μετά το jailbreak

Σας μπέρδεψα; εγώ να δείτε τι έχω πάθει looooool

#2287   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 17/06/2011 - 21:19

Χμμ νομίζω ότι έχω πρόβλημα παίδες
Το jailbreak έγινε κανονικά αλλά τώρα;
ενώ πήρα μπακάπ με το pkgbackup των εφαρμογων της cydia τωρα που το ξαναεβαλα μου λεει οτι ειναι corrupted το μπακαπ μου!!!
παιζει να θέλει ακριβώς το pkgbackup από το repository που το είχα εγκαταστήσει; (το έβαλα από ένα τυχαίο γιατί δε θυμάμαι από που το είχα βάλει)
Πρέπει να το βρω, να το τρέξω, να κάνω restore backup και μετά itunes sync; καλά τα λέω; ή πάει τις έχασα τις εφαρμογές;

(παρεμπιπτόντως δυστυχώς δεν τα κατάφερα όλα αυτά χωρίς την τηλεφωνική βοήθεια του πρώην, γκρρ..)

Επίσης, αν κατάλαβα καλά με το πρωτο itunes sync θα ξαναβρω και τις cracked εφαρμογες ή οχι;
χρειαζεται να κανω κάτι πιο πριν; κάτι να κατεβάσω από cydia;

Τέλος, νομίζω ότι έκανα λάθος στο restore. Κατέβασα την 4.3.3 ΜΕΣΑ από το itunes Και μετά έτρεξα το redsnow το οποίο μου ζήτησε ένα ipsw file το οποοίο είχα ήδη κατεβάσει ξεχωριστά.
Να υποθέσω ότι δεν έχω κάνει το πολυπόθητο set up as new αλλά έκανα ένα απλό update; και το λέω αυτό γιατί βρήκα τις επαφές μου κανονικά μετά το jailbreak

Σας μπέρδεψα; εγώ να δείτε τι έχω πάθει looooool



Στο δικό μου corrupted backup τις έχασα όλες. Τις ξαναπέρασα και από τότε κάνω χρήση του xBackUp

#2288   matina88

matina88

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:56

Στο δικό μου corrupted backup τις έχασα όλες. Τις ξαναπέρασα και από τότε κάνω χρήση του xBackUp


μ'έσωσες φίλε μου!!!
όπως αποδειχθηκε το είχα ήδη εγκατεστημένο πριν, είχα την εντύπωση πως έσωζε μόνο τα repositories όμως.
το έτρεξα και εγκατέστησε τα πάντα όπως πριν. όλες οι εφαρμογές στους φακέλους τους, όλα δουλεύουν όπως παλιά!!
άντε να δούμε τι λέει και η 4.3.3
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια κύριοι

#2289   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:10

Επειδη δεν θυμαμαι αν στην 4.3.3 εκανα JB με RC15 Η RC16,Μπορω απο καπου μεσα στο κινητο να το δω?11 Μαιου 2011 ειχα κανει JB.

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmiss, 19/06/2011 - 15:12


#2290   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:16

Μέσα απο τη συσκευή όχι.

Σου έβγαλε πρόβλημα?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2291   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:21

Μέσα απο τη συσκευή όχι.

Σου έβγαλε πρόβλημα?

Οχι Νικο,κανενα προβλημα απλα θελω να εχω παντα οτι φρεσκοτερο!χαχα! :lol:

#2292   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:27

Εγώ που είμαι στη 4.3.3 ακόμα με την RC15 είμαι.

Όποτε αν δεν σου έβγαλε το γνωστο πρόβλημα με το Mute, μην ανησυχείς.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2293   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:33

Κατι με τα πλαινα πληκτρα εχει σχεση το Mute ε?Θυμισε μου..

#2294   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:37

Κάποιοι με RC15 είχαν αναφέρει πρόβλημα με το διακόπτη σίγασης.

Γι αυτο και ο i0nic έβγαλε τη RC16.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2295   scania

scania

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2011 - 15:41

Μπραβο μας εσωσε μεχρι καποιο σημειο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες