Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 19:54

Πως θα ξέρουμε πότε θα βγει το unlock? Αν δοκιμάσω να μπω στο repo του ultrasn0w και δεν έχειβγει ακόμα θα πάθω τίποτα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   teke

teke

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 19:55

Εμενα μου λεει πως ειναι κλειδωμενη η sim κ εχει παντα στο background το σημα της συνδεσης με το itunes.. Εκτος αν κανω slide to emergency και μπανει το background του IOS 4..

#408   teke

teke

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 19:56

Απο Ελλαδα ειναι η συσκευη.. Γι'αυτο μου κανει εντυπωση.

#409   Azis

Azis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:11

Γεια σε όλους είμαι νέος στο forum αλλα σας παρακουλουθο αρκετό καιρό.Έχω iphone 3GS 32G με firmware παλιάς bodroom 3.2.1 blackrain,k τώρα με OS4.0.1 του comex jailbreak φυσικά.Έχω πω πέρικα πάγματα,1-μέσα σε ελάχιστα λεπτά έκανα νέο jb χωρίς κανένα πρόβλημα βεβαια με τον μεγα κομεχ.Με το που πέρασα το jb(δηλαδη 4 λεπτα)μου σκάλωσε στην αρχη για μερικά λεπτά το safari αλλα μετά όλα οκ,επίσης μου έβγαλε όπως είδα και σε μερικούς ότι δεν έχω διαθέσιμο χώρο,οπως κ αυτό με μερικά reboot έφτιαξε,μαζι με την γραμμή εκκινησης.cydia μια χαρα μεχρι στιγμης κανενα προβλημα δεν κολλαει η κατι αλλο.τα προηγουμενα προγμματα ειναι οπως πριν.δηλαδη ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης τωρα δοκιμαζω τα νεα app sthn 4OS...

Τελευταία επεξεργασία από: Azis, 02/08/2010 - 20:13


#410   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:16

καλησπερα παιδια..εχω 3gs 3.1.3 05.12.01 αμερικη ηδη jb k unlocked.Απ ότι ειδα μπορω να συνεχισω να εχω unlock και με την 4.0 μετα απο jb με jailbreakme παλι με redsnow σωστα? πρεπει ν κατεβασω απο καπου την 4.0 πρωτα? με το itunes τι παιζει?πρεπει ν αναβαθμιστει κ αυτο?Ευχαριστω.

#411   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:17

Γεια σε όλους είμαι νέος στο forum αλλα σας παρακουλουθο αρκετό καιρό.Έχω iphone 3GS 32G με firmware παλιάς bodroom 3.2.1 blackrain,k τώρα με OS4.0.1 του comex jailbreak φυσικά.Έχω πω πέρικα πάγματα,1-μέσα σε ελάχιστα λεπτά έκανα νέο jb χωρίς κανένα πρόβλημα βεβαιαμε τον μεγα κομεχ.Με το που πέρασα το jb(δηλαδη 4 λεπτα)μου σκάλωσε στην αρχη για μερικά λεπτά το safari αλλα μετά όλα οκ,επίσης μου έβγαλε όπως είδα και σε μερικούς ότι δεν έχω διαθέσιμο χώρο,οπως κ αυτό με μερικά reboot έφτιαξε,μαζι με την γραμμή εκκινησης.το cydia μια χαρα μεχρι στιγμης κανενα προβλημα δεν κολλαει η κατι αλλο.τα προηγουμενα προγματα ειναι οπως πριν.δηλαδη ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης

μεγαλe αν αυτο ειναι το πρωτο σου post τι να πω!! μπραβο!!!! υπαρχουν κ καποιοι που διαβαζουν λιγο πριν ποσταρουν!!!
σαυτη τη σελιδα μονο εχει ερωτηθει 10 φορες γιατι δεν βρθεκε ο διακομιστης κ αλλες 10 φορες εχει απαντηθει απο πανω! ελεος παιδια κ ψυχραιμια! σε οσους βγαζει το μνμ για τον διακομιστη ασ πανε στη αρχη του thread κ ας διαβασουν λιγο.. το επομενο ποστ τηα ειναι για το ποσο ευκολο ειναι το JB οπως ο φιλος ο azis! κ αν υπαρχουν προβληματα μετα εδω εχει πολυ κοσμο που ξερει να βοηθησει!
αν ξαναδω ερωτηση για το pixelιασμα στο boot θα τρελαθω! θα πηδηχτω απ'το παραθυρο!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: ckyrias, 02/08/2010 - 20:17


#412   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:20

@tsouk αν δεν έχεις sim της ΑΤ&Τ δεν μπορείς να κάνεις τπτ γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις activation.

YΓ. Τα offtopic μηνύματα εξαφανίζονται πλέον χωρίς προειδοποίηση.

#413   teke

teke

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:24

Εγώ παιδιά έκανα restore και εγκατέστησα την 4.0 και δεν ανοίγει το iPhone..Ανοίγει και το μονο που κάνει είναι να λέει "slide το emergency call" και από πίσω δείχνει την σύνδεση του iTunes.. Στο iTunes δεν το ανοίγει. Βάζω την κάρτα μου, βάζω το pin και δεν κάνει τίποτα..Τι παίζει?

#414   tasos19

tasos19

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:24

Πρέπει να κάνουμε sync πρώτα και νέα αυτό; Η δε παίζει ρόλο;

#415   Ferez

Ferez

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:28

Αλλη μια ερωτηση.εχω iphone 3gs με 3.0.1 απο αμερικη ειναι umlock kai jaibreak.Συνδεουμε το κινητο στο itunes κατεβαζουμε την 4.0.1 και μετα μπαινουμε απο το σαφαρι στο jailbreak για να κανουμε την διαδικασια?ευχαριστω

#416   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:29

Εγώ παιδιά έκανα restore και εγκατέστησα την 4.0 και δεν ανοίγει το iPhone..Ανοίγει και το μονο που κάνει είναι να λέει "slide το emergency call" και από πίσω δείχνει την σύνδεση του iTunes.. Στο iTunes δεν το ανοίγει. Βάζω την κάρτα μου, βάζω το pin και δεν κάνει τίποτα..Τι παίζει?


Θέλει activation.

#417   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:32

τελικα το jailbreakme.com εχει προβλημα σε Ipad σε 3.2.1?

ευχαριστω

#418   Azis

Azis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:35

μεγαλe αν αυτο ειναι το πρωτο σου post τι να πω!! μπραβο!!!! υπαρχουν κ καποιοι που διαβαζουν λιγο πριν ποσταρουν!!!
σαυτη τη σελιδα μονο εχει ερωτηθει 10 φορες γιατι δεν βρθεκε ο διακομιστης κ αλλες 10 φορες εχει απαντηθει απο πανω! ελεος παιδια κ ψυχραιμια! σε οσους βγαζει το μνμ για τον διακομιστη ασ πανε στη αρχη του thread κ ας διαβασουν λιγο.. το επομενο ποστ τηα ειναι για το ποσο ευκολο ειναι το JB οπως ο φιλος ο azis! κ αν υπαρχουν προβληματα μετα εδω εχει πολυ κοσμο που ξερει να βοηθησει!
αν ξαναδω ερωτηση για το pixelιασμα στο boot θα τρελαθω! θα πηδηχτω απ'το παραθυρο!! :)


Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Απλα καθομαι κ πριν κανω κατι διαβαζω πολυ προσεκτικα τα ποστ σας,κ οπως κατι που δεν θα καταλαβω θα το βρω ποιο κατω.οπως που καποιοι δεν καταλαβαινουν(που θα συμφωνησω μαζι σου)κατι κ αντη να κανουν υπομονη κ να ψαξουν εκει να στειλουν.πραγματικα κατανταει κουραστικο

#419   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:37

τελικα το jailbreakme.com εχει προβλημα σε Ipad σε 3.2.1?

ευχαριστω


Στο αρχικό post λέει ξεκάθαρα τι συμβαίνει με το iPad και τι πρόβλημα ίσως να αντιμετωπίσεις. Το διάβασες;

#420   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 02/08/2010 - 20:38

Μολις εκανα install το iOS 3.2.1 για το iPad αλλα τωρα που μπενω στο site για να κανω jailbrek και παταω slide to unlock απλως κολαει, δειχνοντας μου το wallpaper του site

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες