Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 02/08/2010 - 21:56

comex

Anyone want to bet about how long until a fix is released?

sherif_hashim

@comex I bet it won't be soon, they ve major issues to deal with rather than tracing the mouse all over the scene,& splendid job,hats off :)

Οταν εννοουν να το φιξαρουν τι πραγματικα θα γινει ? Ας πουμε θα παψει να λειτουργει αυτο το εργαλειο για τις επομενες εκδοσεις η οποιος προλαβε προλαβε στην 4.0 και 4.0.1 ?
Γιατι εγω ας πουμε θα εχω το μηλοφωνο τελος εβδομαδας και ψιλοαγχωθηκα :blink:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   morales

morales

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 21:59

εγω δν ξανακανω jailbreak..μου ειχε καταστρεψει το ipod touch :mad: :mad:


εγω απο την αλλη δεν μπορω αν δεν ειναι JB :D

#453   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/08/2010 - 22:05

Παιδιά έχουμε ήδη αναφέρει ότι από το μεγάλο traffic πολλά repos / sources είναι πεσμένα !
Κάντε υπομονή και κάποια στιγμή θα "ανέβουν".

#454   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2010 - 22:08

Το έκανα μέσα σε 2 λεπτά!!! Χωρίς υπερβολή.
Άνοιξα το Cydia και μου εμφανίζει 3 επιλογές για Essential upgrade (upgrade essential, complete upgrade και ignore) Τι επιλέγω?

Edit by Smaug: Complete.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 02/08/2010 - 22:14


#455   alany

alany

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 22:27

Παιδιά νέος στο site.

Μπήκα στο jailbreakme.com μου το κατεβάζει αλλά μετά με πετάει έξω από το safari. Τι άλλο πρέπει να κάνω?

#456   tsakali7

tsakali7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 22:36

γεια χαρά παίδες επιτέλους έκανα το jb :D από το πρωί που το έκανα μέχρι τώρα μου έχει παρουσιάσει κάποια προβλήματα κυριος στο cydia.. κατά τα αλλα ok! τη μπάρα με τα πολύχρωμα pixel γιατί τη βγάζει? (δεν έχω βρει ακόμα απάντηση στο forum)ένα μεγάλο μπράβο στα αλάνια που έβγαλαν το jb και στο forum που μας ενημερώνει συνεχώς!!!

#457   aggelosd

aggelosd

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 22:44

Το πιο σωστό τι είναι να κάνω?update ή restore and set as new iphone? πριν απο το σπασιμο?

#458   Pantel

Pantel

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:02

Έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με τα push notifications? Από wifi, Palringo ή MSN messenger δυστυχώς δε μου παίζουν. Έχω 3GS και είναι απο Ελλάδα. Δοκίμασα επίσης και το pushfix 2.0 που υποτί8εται πως είναι για iOS4 αλλα τζίφος... ???

#459   ifrankie614

ifrankie614

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:14

Λοιπον εχουμε και δεν λεμε...(Οσοι έχετε "διαβάσει ολο το forum" και δεν βρηκατε τις αναλογη απαντηση στο ερωτημα σας

1)Έιναι συμβατο με
* iPod 1G on 3.1.2
* iPod 1G on 3.1.3
* iPod 2G on 3.1.2
* iPod 2G on 3.1.3
* iPod 2G on 4.0
* iPod 3G on 3.1.2
* iPod 3G on 3.1.3
* iPod 3G on 4.0
* iPad on 3.2
* iPad on 3.2.1
* iPhone 3G on 3.1.2
* iPhone 3G on 3.1.3
* iPhone 3G on 4.0
* iPhone 3G on 4.0.1
* iPhone 3G[S] on 3.1.2
* iPhone 3G[S] on 3.1.3
* iPhone 3G[S] on 4.0
* iPhone 3G[S] on 4.0.1
* iPhone 4 on 4.0
* iPhone 4 on 4.0.1

2)Τα pixel στο bootscreen είναι απλά μαλλον καποιο bug...Ωραία και τι έγινε? ο geohot στο δικο του jb είχε βάλει την μούρι του...

3)Τα cydia add-ons δεν ειναι ολα ακομα συμβατα με iOS 4
Για να δειτε ποια είναι και ποιά ΔΕΝ είναι κοιτάξτε το παρακάτω link:
https://spreadsheets...gg&f=true&gid=1

4)

Jailbreak: Ξεκλειδώνει το σύστημα αρχείων (filesystem) του iPhone παρέχοντας read/write access ώστε να είναι δυνατή η εγκατάσταση 3d party apps και διαφόρων άλλων τροποποιήσεων.

Unlock: Ξεκλειδώνει τη συσκευή (baseband), ώστε να δέχεται οποιαδήποτε SIM, οποιουδήποτε πάροχου κινητής τηλεφωνίας.
Σημείωση: Τα iPhone 3G - iPhone 3GS τα οποία πωλούνται από την Vodafone GR και Cosmote είναι πλήρως Unlocked!


5) Σε όσους κολλάει το cydia ή το jailbreakme.com οπως γνωριζουμε το iphone κατεχει το 51% της αγορας το 32% απο αυτο θέλει το iphone Jailbreaked μιλαμε δηλαδη για κατι εκατομμυρια κοσμο οπότε οπως εσεις προσπαθειτε να jb το iphone ετσι και αυτοι με αποτελεσμα το bandwidth(< ποσα ατομα μπορει να δεχτει ένας server) να πηγαινει στο κοκκινο το κοντερ οπότε λίγο υπομονή και κατανόηση

6) Κατι που ειδα και με στεναχωρησε ηταν μερικα παραπονα για το JB οτι κολλαει οτι ειναι πολυ αργο οτι οτι οτι... Αμα βλεπεται οτι δεν σας καλυπτει έχετε 2 απλες επιλογες:
i) Να κανετε υπομονη για κατι καλυτερο

Όλα αυτά εντέλως φιλίκα αμα κάποιος διαφωνει ή κατι τετοιο ας μου στείλει σε PM και οχι σε Post
Καλο Βραδυ σε ολους σας

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 02/08/2010 - 23:20
because i can :P


#460   rash

rash

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:16

βρε παιδιά ας με βοηθησει κάποιος...πέρασα το jailbreak και ψαχνω το ultrasnow για να κάνω unlock. οταν πάω να το κάνω install μεσα απο το cydia μου λέει error...

#461   ifrankie614

ifrankie614

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:22

βρε παιδιά ας με βοηθησει κάποιος...πέρασα το jailbreak και ψαχνω το ultrasnow για να κάνω unlock. οταν πάω να το κάνω install μεσα απο το cydia μου λέει error...



Για unlock περιμενε ακομα 24ωρες που θα ειναι διαθεσιμο...Σε παρακαλω διαβασε ολα τα post του topic θα βρεις απαντησεις για ολα σου τα ερωτηματα στο λογο μου

Εdit by Smaug: Σε 24 ώρες θα γίνει το unlock του iPhone 4. To unlock των υπολοίπων υπάρχει και είναι το ultrasn0w. Aπλά πλεόν πρέπει να ξεπεραστεί ο σκόπελος του πως θα γίνει activate η συσκευή για εκείνους που δεν έχουν την sim card του δικτύο στο οποίο είναι locked.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 02/08/2010 - 23:33


#462   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:25

βρε παιδιά ας με βοηθησει κάποιος...πέρασα το jailbreak και ψαχνω το ultrasnow για να κάνω unlock. οταν πάω να το κάνω install μεσα απο το cydia μου λέει error...

Περίεργο, ίσως είναι φορτωμένος ακόμα ο server, περίμενε λίγο και ξαναπροσπάθησε.

ναι έχεις δίκιο! αλλα είναι στα αγγλικά :(

Εφόσον αφορά την τεχνική και την διαδικασία του j/b που υπάρχει το πρόβλημα;

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 02/08/2010 - 23:29


#463   rash

rash

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:30

error refreshing data
failed to fetch http://apt.modmyi.co...ble/release.gpg Host Unreachable κλπ.επισης μου γραφει:ΝΟΤΕ: the requestedmodifications cannot be aplied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed...

αυτο μου γραφει

#464   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:34

Έχουν γονατίσει οι servers, υπομονήηηηηηηη.

#465   tsakali7

tsakali7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 23:34

Εφόσον αφορά την τεχνική και την διαδικασία του j/b που υπάρχει το πρόβλημα;

πρόβλημα κανένα! δε πάει να βάλει και μπλε οθόνη αφού δουλεύει! όλα ok! έτσι απλά το είπα γιατί μου φάνηκε λίγο παράξενο :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες