Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   scarlet

scarlet

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 23:12

τι οκτάρι;

Δεν ξέρω τι εννοεί ο ποιητής αλλά υποθέτω να στριφογυρίσεις την πυξίδα μερικές φορές.Κατέβασε το push fix που λέει ο DINFUN γιατί πολλές φορές εκτός από προβλήματα στα push notifications φτιάχνει και προβλήματα στο location services και πες μας αν έγινε τίποτα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   scarlet

scarlet

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 23:16

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό αν θες My link

#963   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2010 - 09:58

Θα το πω για ακόμη μια φορά εάν ακολουθείτε προσεκτικά τις οδηγίες δεν έχετε πρόβλημα.. Δηλαδή restore - setup as new - jailbreak.. Οποιαδήποτε άλλος δρόμος (update, restore from backup ) ελοχευει κινδύνους.. Φιλικά!





πολλοι μου λενε οτι κανανε update / restore from backup και jbme.com χωρις προβλημα

απλη τυχη ?

εχει σχεση και με το προηγουμενο jb ? δλδ αν ηταν με blackrain / spirit

εγω εχω 3gs old bootrom - 3.1.2 - blackrain . τοτε το ειχα κανει setup as new πριν το jb ...

τωρα βαριεμαι ...



βεβαια για μια συσκευη οπως το iphone θελει προσοχη ( $$$$ )

Τελευταία επεξεργασία από: blu, 09/08/2010 - 09:58


#964   kosmasreth

kosmasreth

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:kosmreth

Δημοσίευση 09/08/2010 - 11:52

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδια,αυτο εδω μου κανει οποτε παω να βαλω κατι απο cydia.(pαω να το κανω εγκατασταση και μου βγαζει το εξης μυνημα,σε διαφορα πραγματα το κανει αυτο οταν κανω εγκατασταση,. /var/cache/apt/archives/com.sinfuliphone.appsynch4_1.0.1_iphoneos-arm.deb trying to overwrite/usrlikebexec/instalid'which is also pacjkage us.hackulo.appsynch40 ti na kanw...????

#965   juan13

juan13

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 12:02

Καλημέρα και από μένα. Έχει δοκιμάσει κανεις να βάλει την 4.0 σε iPod 2nd gen 8gb και να κάνει jailbreak μέσω του Jailbreakme.com? Υπάρχουν προβλήματα? Το iPod έχει καλή απόδοση η σέρνεται?

#966   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/08/2010 - 18:12

Γεια σας σημερα εκανα update to iphone σε ios 4.0.1 ολα μια χαρα μπαινω jailbreakmecom τη μπροτη με πεταξαι μετα ξανα μπαινω κανω slide η οθονη αναβοσβηνε συνεχια γιρο στα 3δευτερολεπτα πεταγεται ενα μηλο στη μεση και μια γραμουλα στη μεση που φορτοσε μεχρι τη μεση ενω απο πισω γινοταν κανονικα το jailbrake ολα καλα μπηκε και το cydia αλλα οταν ανοιγει εκτος απο κατι pixelsπανω απο το μηλο βγενει και το κυκλακει οταν φορτονει ! Αλλα ανοιγη και προς το παρον δεν εχω καπιο προβλημα ! Εχει τυχη μηπος σε κανεναν;

Τελευταία επεξεργασία από: djc, 09/08/2010 - 18:13


#967   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 18:39

παιδια εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες παω να κλεισω εφαρμογη και κολλαει για κανα λεπτο οχι παντα ομως...εχει σχεση με το jb?

#968   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 18:43

δεν ειναι τπτ μην ανυσηχεις ετσι ειναι οσοι εχουν νεα bootrom ειναι επειδη το εχουν παρακαμψη με το j/b εχει ξανα υποθει στα προηγουμενα ποστ

#969   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2010 - 22:24

Θα το πω για ακόμη μια φορά εάν ακολουθείτε προσεκτικά τις οδηγίες δεν έχετε πρόβλημα.. Δηλαδή restore - setup as new - jailbreak.. Οποιαδήποτε άλλος δρόμος (update, restore from backup ) ελοχευει κινδύνους.. Φιλικά!



αν δεν κανω setup as new αλλα restore from backup τι ''κινδυνευει '' να παθει ?

υπαρχει λογος ... να μην κανω setup as new

θα το αδειασω ολο ... απο apps τραγουδια κλπ

αλλα ... δεν ξερω

επισης setup as new μετα πως μεταφερω τις επαφες - contacts ? και το ημερολογιο και τις σημειωσεις notes ?

Τελευταία επεξεργασία από: blu, 09/08/2010 - 22:27


#970   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 22:28

δεν κινδυνευει να παθει κατι..εαν η συσκευη σου ηταν jailbriken.. στην 3.1.3 μπορει να μην λειτουργει σωστα.. :)

#971   trancemedia77

trancemedia77

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 22:52

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Εγώ θα κουράσω με ερωτήσεις γιατί είμαι αρχάριος, και θέλω να είμαι 100% σίγουρος πριν πράξω.

1) Έχω iphone 3gs και το αναβάθμισα από itunes σήμερα στην ios 4.0.1. Δεν έχω κάνει ποτέ jailbrake! Είναι μαμά όπως το είχα αγοράσει. Δεν είχα επιχειρήσει, γιατί είχα διαβάσει ότι αν σου σβήσει από μπαταρία, μετά θες υπολογιστή να το ανοίξεις. Ισχύει και τώρα αυτό; Εννοώ με την αναβάθμιση που του έκανα.
2) Δεν έχω καταλάβει την διαφορά του jailbreak με το unlock! Aν κάνω jailbreak θα μπορώ μέσω cydia να βάλω μέσα full games και χάρτες gps; Ή θα πρέπει να κάνω και unlock που δεν ξέρω πως γίνεται;
3) Κάπου στις απορίες εδώ διάβασα κάτι ότι πρέπει να κρατήσουμε κάποιο αρχείο τάδε για μελοντική χρήση του. Πως το κάνω αυτό;

Το jailbreak κατάλαβα πως γίνεται, αλλά από εκεί και πέρα...μαύρα μεσάνυχτα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει με τις απορίες μου και δεν βαριέται θα του ήμουν υπόχρεος!
Βασικά gps θέλω να του βάλω και κανένα παιχνιδάκι, γιατί αυτά που κατεβάζω από appstore είναι μόνο demo.

Eυχαριστώ πολύ προκαταβολικά για όποιον ασχοληθεί με την πάρτη μου. :)

#972   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:14

1) το jailbreak στην 4.0.1 ειναι untethering δεν χρειαζεται να τρεχεις τιποτα καθε φορα που κλεινει ή που κανεις επανεκινηση.
2) unlock χρειαζονται συσκευες που ερχονται αποτο εξωτερικο οι ελληνικες συσκευες δεν χρειαζονται.
3) αφου κανεις jailbreak και εγκατασταθει το cydia πατας το makemylifeeasier που θα βρεις στην πρωτη σελιδα.. αυτο το χρειαζεσαι σε επομενες εκδοσεις λειτουργικου.. για να μπορεις να γυρισεις παλι στην 4.0.1

εδω θα βρεις εναν οδηγο για το τι πρεπει να εγκαταστησεις απο cydia

Οδηγός Cydia για νέους χρήστες Repo και πακετα που θα χρειαστουν

Κατάλογος συμβατών και μη Cydia εφαρμογών με το iOS 4

#973   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:19

Έκανα αναβάθμιση σε 4.0.1

Προσπαθώ πάρα πολλές φορές να κάνω jb και παρόλο που φαίνεται να ολοκληρώνει την διαδικασία και μου βγάζει μήνυμα ότι το cydia προστέθηκε δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμιά cracked εφαρμογή.
Ξαναμπαίνοντας στο jailbreaking.com μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα:
it looks like the installer crashed last time you tried to jailbreak.
It might work if you try again.




Πρέπει να κάνω αναγκαστικά restore as new?
Λογικά επαφές ,sms κλπ θα επανέρχονται μετά με συγχρονισμό.
Αυτό που με ανησυχεί σε αυτό είναι αν υπάρχει κίνδυνος να χάσω την μουσική μου.
Μπορώ να την επαναφέρω μετά το jb με συγχρονισμό με το itunes?

Έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο θέμα άλλα δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω απαντήσεις στα παραπάνω αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

#974   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:27

αυτο δεν καταλαβα.. το cydia υπαρχει στο iphone..;

Αναρτημένη εικόνα

#975   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:28

Ναι βέβαια υπάρχει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες