Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   trancemedia77

trancemedia77

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:51

1) το jailbreak στην 4.0.1 ειναι untethering δεν χρειαζεται να τρεχεις τιποτα καθε φορα που κλεινει ή που κανεις επανεκινηση.
2) unlock χρειαζονται συσκευες που ερχονται αποτο εξωτερικο οι ελληνικες συσκευες δεν χρειαζονται.
3) αφου κανεις jailbreak και εγκατασταθει το cydia πατας το makemylifeeasier που θα βρεις στην πρωτη σελιδα.. αυτο το χρειαζεσαι σε επομενες εκδοσεις λειτουργικου.. για να μπορεις να γυρισεις παλι στην 4.0.1

εδω θα βρεις εναν οδηγο για το τι πρεπει να εγκαταστησεις απο cydia

Οδηγός Cydia για νέους χρήστες Repo και πακετα που θα χρειαστουν

Κατάλογος συμβατών και μη Cydia εφαρμογών με το iOS 4



DINFUN καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ! Στον οδηγό με τα repo που πρέπει να βάλω από το 1-5 τα έβαλα. Από κάτω όμως έχεις και άλλα πακέτα από το 1-13 νομίζω. Αυτά πως μπαίνουν;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 23:57

τα παρακατω δεν ειναι repo's ειναι εφαρμογες που τις βρισκεις με το search και τις κανεις εγκατασταση.. δωσε ομως προσοχη στο αλλο link για να δεις ποιες ειναι συμβατες με την ios4 μην σου κολλησει.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 09/08/2010 - 23:57


#978   trancemedia77

trancemedia77

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 00:03

τα παρακατω δεν ειναι repo's ειναι εφαρμογες που τις βρισκεις με το search και τις κανεις εγκατασταση.. δωσε ομως προσοχη στο αλλο link για να δεις ποιες ειναι συμβατες με την ios4 μην σου κολλησει.. :)



Ελπίζω να είναι το τελευταίο που σου γράφω...μην σε ζαλίζω.

Έβαλα πρώτα τε repo και μετά πάτησα το make my life easier. Έκανα πατάτα; Αν όχι, αφού το πάτησα δεν έγινε κάτι. Πρέπει να σου βγάλει κάτι;

Πες τώρα και το πιο αξιόπιστο για σένα gps για να του βάλω αφού φυσικά τα καταφέρω με τα παραπάνω..

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!! :)

#979   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 00:08

Από cydia δύσκολα να βάλεις gps είναι πολλά mb.. Εγώ χρησιμοποιώ το navigon και είμαι ευχαριστημένος.. Official από AppStore.. :)

#980   trancemedia77

trancemedia77

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 00:14

Από cydia δύσκολα να βάλεις gps είναι πολλά mb.. Εγώ χρησιμοποιώ το navigon και είμαι ευχαριστημένος.. Official από AppStore.. :)



Τι εννοείς official; Αγορασμένο; Δεν έχεις κάνει το δικό σου jailbreak;

Από cydia δηλαδή κατεβάζω μόνο games και εφαρμογές μικρές σε μέγεθος;

Και αν κατεβάσω από κάποιο torrentάδικο το navigon, κάνω εγκατάσταση με κάποιο άλλο τρόπο φαντάζομαι...;;;

Τελευταία επεξεργασία από: trancemedia77, 10/08/2010 - 00:18


#981   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 00:36

Εάν είναι ipa μέσω του iTunes .. Εγώ έχω clean συσκευή .. Δεν με ενδιαφέρει το jailbreak..

#982   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 02:09

στο 3gs με ios 4.0.1 και itunes 9.2.1.5 το Jailbreakme.com κανει quit οταν βγαζει το sit tight και δεν κανει jailbreak
καμια ιδεα?

#983   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 08:44

Τελικά το θέμα με την μπαταρία που αντιμετωπίζουν πολλοί μετά το jb δεν έχει λυθεί κάπως, ε?

#984   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 08:53

Τελικά το θέμα με την μπαταρία που αντιμετωπίζουν πολλοί μετά το jb δεν έχει λυθεί κάπως, ε?


Σε εμένα τουλάχιστον όπως ήταν η μπαταρία στην 3.1.2 (j/B) είναι και στην 4.0.1 (j/B) και πάλι! Δίχως αλλαγή!
Να τονίσω βέβαια ότι χρησιμοποιώ SBSettings το οποίο σου λύνει τα χέρια ως προς το ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο
και δεν τις βλέπουμε.Τις κλείνεις από εκεί και είσαι ok! Ακόμα και το Flash έχεις δυνανότητα να το ελέγχεις από εκεί,σημαντικό νομίζω!!!!
Κατά συνέπεια,δεν μπορώ να διακρίνω προβλήματα που αφορούν την μπαταρία και να τα χρεώσω στο j/b που έχω εφαρμόσει στη συσκευή. Αυτή είναι η μέχρι στιγμής προσωπική μου εκτίμηση για το θέμα ελπίζοντας να βοηθήσω φίλους που θέλουν να εφαρμόσουν παρόμοιες διαδικασίες...!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/08/2010 - 13:52
διορθωση


#985   trancemedia77

trancemedia77

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:10

DINFUN είμαι έτοιμος!

Και jailbreak έκανα, και το navigon έβαλα, και full games! ΌΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΪ!!

Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ για όλη την βοήθειά σου!

Να'σαι καλά. :)

#986   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:13

DINFUN είμαι έτοιμος!

Και jailbreak έκανα, και το navigon έβαλα, και full games! ΌΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΪ!!

Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ για όλη την βοήθειά σου!

Να'σαι καλά. :)


Ο DINFUN είναι παρών και βοηθάει όλο τον κόσμο! Ήσουν σε άριστα χέρια!

#987   vasiloui

vasiloui

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:21

Παιδιά σχετικα με την μπαταρία να σας υπενθυμήσω ότι το wifi του iphone στην 4.0.1 μένεει παντα ανοικτό.... Εγώ το έχω κλειστό οταν δεν το χρειάζομαι και εχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας..... Και ακόμα κατι..... Σε μένα κρασαρει κάθε τρείς και λίγο το multitasking..... Και κατσε περίμενε τρία - τεσσερα λεπτα μεχρι να φερει τα συγκαλα του.... Συμβαίνει σε κανένα αλλο αυτό το πράγμα;;;;;;;;;;

#988   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:25

Παιδιά σχετικα με την μπαταρία να σας υπενθυμήσω ότι το wifi του iphone στην 4.0.1 μένεει παντα ανοικτό.... Εγώ το έχω κλειστό οταν δεν το χρειάζομαι και εχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας..... Και ακόμα κατι..... Σε μένα κρασαρει κάθε τρείς και λίγο το multitasking..... Και κατσε περίμενε τρία - τεσσερα λεπτα μεχρι να φερει τα συγκαλα του.... Συμβαίνει σε κανένα αλλο αυτό το πράγμα;;;;;;;;;;

Δεν το νομίζω ότι μένει πάντα ανοικτό. Όταν κατέβαζα μια εφαρμογή από installous και κλείδωσα το τηλέφωνο μετά από λιγα λεπτά διαπίστωσα ότι είχε αποσυνδεθεί οπως και στην 3.1.2 ...

#989   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:28

Δεν το νομίζω ότι μένει πάντα ανοικτό. Όταν κατέβαζα μια εφαρμογή από installous και κλείδωσα το τηλέφωνο μετά από λιγα λεπτά διαπίστωσα ότι είχε αποσυνδεθεί οπως και στην 3.1.2 ...


και σε εμένα το ίδιο είχε συμβεί.Δεν μένει ανοικτό!

#990   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/08/2010 - 13:47

Παιδιά σχετικα με την μπαταρία να σας υπενθυμήσω ότι το wifi του iphone στην 4.0.1 μένεει παντα ανοικτό.... Εγώ το έχω κλειστό οταν δεν το χρειάζομαι και εχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας..... Και ακόμα κατι..... Σε μένα κρασαρει κάθε τρείς και λίγο το multitasking..... Και κατσε περίμενε τρία - τεσσερα λεπτα μεχρι να φερει τα συγκαλα του.... Συμβαίνει σε κανένα αλλο αυτό το πράγμα;;;;;;;;;;

Δεν μένει ανοιχτό. Αν κάνεις ping την ΙΡ του iPhone θα δεις ότι μετά από περίπου 20 sec αφού μπει stand by σταματάει να απαντά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες