Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:10

δεν περνάει με τίποτα το cydia.xsellize.com/ :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:12

εχει προβλημα ο server.. ειναι down εαν δεν κανω λαθος απο χτες το πρωι.. δοκιμασε παλι αυριο..

#1008   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:13

ok ευχαριστώ

#1009   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:32

Kωστα ο Χρηστος ρωτησε πριν αναρτησεις τον οδηγο. :D



Έχει δίκιο,εγώ φταίω!

#1010   apostolos_5

apostolos_5

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Twitter:@Apoapostolidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/08/2010 - 17:25

εγω παντως που το δοκιμασα μου κρασαρει το springboard συνεχεια μετα απο jb....τινα κανω ξερει κανεισ;;;;

#1011   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 11/08/2010 - 17:57

Ενδεχομένως ένα rstore ακόμα...

#1012   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:12

Ενδεχομένως ένα rstore ακόμα...


μετα απο 9-10 restore & jailbreak αισιως, δεν βλεπω λυση στα προβληματα:
1. η γραμμη με τα pixel κατα την εκκινηση πανω δεξια απο το μηλο παραμενει.
2. η αποδοση της μπαταριας πεφτει δραματικα παρολο που πατωντας δυο φορες το home button για να εμφανιστουν οι σε λειτουργια εφαρμογες τις οποιες και σβηνω, επισης σβηστα 3g, wi-fi, push, fetch, ssh, location.
3. τα crashes ειναι συχνα, οπως και καποια κολληματα-καθυστερησεις στην γενικοτερη λειτουργια.
το τελευταιο restore το εκανα γιατι πεισματικα εμπαινε σε safe mode σε καθε επανεκκινηση!!!
λοιπον... τι μπορει να φταιει? πριν απο την 4.0.1 ειχα 3.1.3 με spirit. κραταει "καταλοιπα" ή αφηνει καποιες "πληγες" στο λογισμικο το jailbreaking?????

#1013   kolias89

kolias89

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:18

μετα απο 9-10 restore & jailbreak αισιως, δεν βλεπω λυση στα προβληματα:
1. η γραμμη με τα pixel κατα την εκκινηση πανω δεξια απο το μηλο παραμενει.
2. η αποδοση της μπαταριας πεφτει δραματικα παρολο που πατωντας δυο φορες το home button για να εμφανιστουν οι σε λειτουργια εφαρμογες τις οποιες και σβηνω, επισης σβηστα 3g, wi-fi, push, fetch, ssh, location.
3. τα crashes ειναι συχνα, οπως και καποια κολληματα-καθυστερησεις στην γενικοτερη λειτουργια.
το τελευταιο restore το εκανα γιατι πεισματικα εμπαινε σε safe mode σε καθε επανεκκινηση!!!
λοιπον... τι μπορει να φταιει? πριν απο την 4.0.1 ειχα 3.1.3 με spirit. κραταει "καταλοιπα" ή αφηνει καποιες "πληγες" στο λογισμικο το jailbreaking?????


Τα restore που εκανες ειναι με "set as new divice" η κρατας buckup αρχεια και τα ξανα περνας μετα απο το restore?
Εγω προσωπικα 3gs 3.1.3 με spirit εκανα update sthn 4.0.1 και jailbreak και αντιμετωπιζα διαφορα προβληματα...
Μετα με εκανα ενα restore με "set as new device" και μετα jailbreak και τωρα ολα πηγαινουν ρολοι!

#1014   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:19

1. η γραμμη με τα pixel κατα την εκκινηση πανω δεξια απο το μηλο παραμενει.
2. η αποδοση της μπαταριας πεφτει δραματικα παρολο που πατωντας δυο φορες το home button για να εμφανιστουν οι σε λειτουργια εφαρμογες τις οποιες και σβηνω, επισης σβηστα 3g, wi-fi, push, fetch, ssh, location.
3. τα crashes ειναι συχνα, οπως και καποια κολληματα-καθυστερησεις στην γενικοτερη λειτουργια.
το τελευταιο restore το εκανα γιατι πεισματικα εμπαινε σε safe mode σε καθε επανεκκινηση!!!


Η γραμμή με τα pixel ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Είναι έτσι ΣΕ ΟΛΑ τα κινητά που έχουν τρέξει το jailbreakme και αν θυμάμαι καλά, ο comex (ή κάποιος από την dev team) σε ένα tweet είχε αναφέρει ότι εκείνη την στιγμή φορτώνεται ο κώδικας του jailbreak.

Για την απόδοση της μπαταρίας δεν μπορώ να πω κάτι εκτός από το ότι στο δικό μου 3GS εάν και αφόσον κλείνω τις εφαρμογές από το multitasking δεν έχω καμία διαφορά σε κατανάλωση σε σχέση με την 3.1.2 που ήμουν.

Αν το κινητό σου έμπαινε σε safe mode σε κάθε επανεκκίνηση, μάλλον κάποια μη συμβατή εφαρμογή από το Cydia θα είχες εγκαταστήσει.

#1015   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:25

Τα restore που εκανες ειναι με "set as new divice" η κρατας buckup αρχεια και τα ξανα περνας μετα απο το restore?
Εγω προσωπικα 3gs 3.1.3 με spirit εκανα update sthn 4.0.1 και jailbreak και αντιμετωπιζα διαφορα προβληματα...
Μετα με εκανα ενα restore με "set as new device" και μετα jailbreak και τωρα ολα πηγαινουν ρολοι!


παντοτε εκανα "set as new device" για να ειναι καθαρο και να αποφυγω τυχον προβληματα (τα οποια παντα εμφανιζονταν τελικα)!

#1016   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:31

Η γραμμή με τα pixel ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Είναι έτσι ΣΕ ΟΛΑ τα κινητά που έχουν τρέξει το jailbreakme και αν θυμάμαι καλά, ο comex (ή κάποιος από την dev team) σε ένα tweet είχε αναφέρει ότι εκείνη την στιγμή φορτώνεται ο κώδικας του jailbreak.

Για την απόδοση της μπαταρίας δεν μπορώ να πω κάτι εκτός από το ότι στο δικό μου 3GS εάν και αφόσον κλείνω τις εφαρμογές από το multitasking δεν έχω καμία διαφορά σε κατανάλωση σε σχέση με την 3.1.2 που ήμουν.

Αν το κινητό σου έμπαινε σε safe mode σε κάθε επανεκκίνηση, μάλλον κάποια μη συμβατή εφαρμογή από το Cydia θα είχες εγκαταστήσει.


δεν το αναφερουν ολοι ή τουλαχιστον αρκετοι αυτο το προβλημα με την γραμμη, παντως δεν ειναι ευχαριστο! η μπαταρια μου κανει και δεν μου κανει εντυπωση αφου με το jailbreaking και τα repo με διαφορες εφαρμογες απο την μια μας εξυπηρετουν και απο την αλλη εμενα με αφηνουν λιγο καχυποπτο! θεωρειτε ασφαλη και αξιοπιστα repo οπως τα xsellize - sinfuliphone - advinux - hackulo κλπ?

#1017   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:36

Το θεμα με την γραμμή με τα pixel επιμένω ότι είναι universal στα κινητά με jailbreakme.

Οσο για τα repo που αναφέρεις θα σε γελάσω, αν εξαιρέσεις το installous + Appsync 4 για να μπορώ να "δοκιμάσω" πριν αγοράσω (κι αυτό σπανίως) από το Appstore, δεν έχω εγκατεστημένο κάτι άλλο από αυτά. Εξαίρεση αποτελεί το advinux που αναφέρεις και δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με τα υπόλοιπα - μόνο το iphonedelivery έχουν και απ΄όσο ξέρω, δική τους εφαρμογή είναι.

#1018   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:43

μπορει να αναφερει καποιος τα repo που ειναι προεγκατεστημενα με cydia αμεσως μετα το jailbreak?

#1019   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 18:44

Το θεμα με την γραμμή με τα pixel επιμένω ότι είναι universal στα κινητά με jailbreakme.

Οσο για τα repo που αναφέρεις θα σε γελάσω, αν εξαιρέσεις το installous + Appsync 4 για να μπορώ να "δοκιμάσω" πριν αγοράσω (κι αυτό σπανίως) από το Appstore, δεν έχω εγκατεστημένο κάτι άλλο από αυτά. Εξαίρεση αποτελεί το advinux που αναφέρεις και δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με τα υπόλοιπα - μόνο το iphonedelivery έχουν και απ΄όσο ξέρω, δική τους εφαρμογή είναι.


ok thanks. κι εγω δοκιμαζω με τα απολυτως απαραιτητα.

#1020   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 08:17

Λοιπόν εγώ έχω φτάσει σε τραγικό σημείο με την μπαταρία, φορτίζω πλέον καθημερινά. Τεράστιο bug του jb κάτι που παρέλειψε επιμελώς να μας πει ο comex η saurik η όποιος ξέρω γω... Τεσπα, πλέον ψήνομαι για κάτι τέτοιο http://www.public.gr...y/prod170005pp/
Λέει? Εχει κανείς κάτι παρόμοιο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες