Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 08:30

Δεν νομιζω οτι φταιει ο κατασκευαστης του jb αλλα το κινητο και η χρηση του !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 12/08/2010 - 08:52

Η μπαταρία του 3GS ανέκαθεν δεν ήταν ότι καλύτερο.Ήταν σχετικά καλή δεδομένου και των πρώτων μοντέλων της.
Στο 4άρι θεωρώ ότι τα πράγματα θα είναι πολύ διαφοεριτικά...

#1023   teomoi

teomoi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2010 - 13:27

Παίδες εμένα μετά το jailbreakme.com (4.01) δε μπορεί να μπει στο internet με το dataplan που έχω από Vodafone. Μόνο με Wi-Fi μπαίνω internet. Ενδεικτικό είναι ότι στο sbsettings στο Data IP adreess λέει N/A...
Συν του ότι δεν βρισκώ τις ρυθμίσεις ούτε για το "Κινητό δίκτυο δεδομένων" ούτε για τα mms... Ας μου πει κάποιος που ακριβώς είναι μήπως δε θυμάμαι καλά...
Mms δε δοκίμασα να στείλω γιατί δεν ασχολούμαι καθόλου με mms... PLS HELP!
Τώρα με το θέμα μπαταρία πιστεύω φταίει το multitasking... Πατήστε 2 φορές το homebutton και θα βγουν οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Αν κρατήσετε μία από τις εφαρμογές για λίγη ώρα θα αρχίζουν να τρεμοπαίζουν. Επιλέγοντάς τες μία μία, τις σταματάτε από το παρασκήνιο. Σημαντική παρατήρηση είναι ότι από το Processes του sbsettings βλέπω άλλες εφαρμογές ανοιχτές απ' ότι με το 2πλο home button. Εγώ κλείνω και τις μεν και τις δε για να είμαι εντάξει...

#1024   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:27

Παίδες εμένα μετά το jailbreakme.com (4.01) δε μπορεί να μπει στο internet με το dataplan που έχω από Vodafone. Μόνο με Wi-Fi μπαίνω internet. Ενδεικτικό είναι ότι στο sbsettings στο Data IP adreess λέει N/A...
Συν του ότι δεν βρισκώ τις ρυθμίσεις ούτε για το "Κινητό δίκτυο δεδομένων" ούτε για τα mms... Ας μου πει κάποιος που ακριβώς είναι μήπως δε θυμάμαι καλά...
Mms δε δοκίμασα να στείλω γιατί δεν ασχολούμαι καθόλου με mms... PLS HELP!
Τώρα με το θέμα μπαταρία πιστεύω φταίει το multitasking... Πατήστε 2 φορές το homebutton και θα βγουν οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Αν κρατήσετε μία από τις εφαρμογές για λίγη ώρα θα αρχίζουν να τρεμοπαίζουν. Επιλέγοντάς τες μία μία, τις σταματάτε από το παρασκήνιο. Σημαντική παρατήρηση είναι ότι από το Processes του sbsettings βλέπω άλλες εφαρμογές ανοιχτές απ' ότι με το 2πλο home button. Εγώ κλείνω και τις μεν και τις δε για να είμαι εντάξει...

My man, με όλες τις εφαρμογές κλειστές και από το multitasking και από το sbsettings και χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ούτε πολύ gaming ούτε και πολλές κλήσεις, η μπαταρία μου κρατάει 30 ώρες... Πριν το jb (χωρίς δυκτιο φυσικά, αφού το είχα κλειδωμένο) με μπαχάλεμα, gaming, surfing, κλπ η μπαταρία κρατούσε 4 μέρες. Σίγουρα κάτι παίζεται με το unlock

#1025   kolias89

kolias89

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 18:10

My man, με όλες τις εφαρμογές κλειστές και από το multitasking και από το sbsettings και χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ούτε πολύ gaming ούτε και πολλές κλήσεις, η μπαταρία μου κρατάει 30 ώρες... Πριν το jb (χωρίς δυκτιο φυσικά, αφού το είχα κλειδωμένο) με μπαχάλεμα, gaming, surfing, κλπ η μπαταρία κρατούσε 4 μέρες. Σίγουρα κάτι παίζεται με το unlock



4 Μερες ??????????
Ο χρηστος και η παναγια!!!!
Το περισσοτερο που εχει κρατησει απο οταν το αγορασα (3GS 3.1.3 και πλεον 4.0.1) ειναι δυο μερες και αυτο οχι με πολλα πολλα μονο με τα βασικα....
Αυτο ισχυει και για οταν το ειχα χωρις Jalbreak και για τωρα που ειναι Jailbreak!!!

#1026   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 18:21

Δοκίμασε 2 πράγματα 1) γενικα - επαναφορά - ρυθμίσεων δυκτιου , κατέβασε από cydia το push fix.. Και κανε επανεκινηση..

#1027   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 19:00

Δοκίμασε 2 πράγματα 1) γενικα - επαναφορά - ρυθμίσεων δυκτιου , κατέβασε από cydia το push fix.. Και κανε επανεκινηση..

Το 1ο το δοκίμασα, δεν άλλαξε κάτι. Το push fix σε τι χρησιμεύει? Παίζει σε iphone4 ξεκλειδωμένο με ultrasn0w?

#1028   gioxon

gioxon

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 19:25

Παιδια ας με βοηθησει καποιος παρακαλω!

Εχω το 3gs στην 4.0.1 με jb. Ενω λοιπον μπορω να στελνω μηνυματα και να κανω κλησεις δεν μπορω να ΔΕΧΤΩ κλησεις. Οταν καποιος με καλει του βγαζει το standar ηχητικο μηνυμα "ο συνδρομητης θα ειδοποιηθει για την κληση σας" δηλαδη σαν να μην εχω σημα, κατι που προφανως δεν ισχυει γιατι και στην ενδειξη εχω 4-5 γραμμες και οπως ειπα μπορω χωρις προβλημα να καλω. Αφου λοιπον καποιος με καλεσει, μετα απο 20-30 sec ερχεται το μηνυμα ειδοποιησης κλησεων. Την αναβαθμιση (απο 3.1.3) στην 4.0.1 και το jb τα εκανα 3 μερες νωριτερα. Απο χτες το απογευμα μου παρουσιαζει αυτα τα προβληματα.

#1029   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 12/08/2010 - 19:34

Παιδια ας με βοηθησει καποιος παρακαλω!

Εχω το 3gs στην 4.0.1 με jb. Ενω λοιπον μπορω να στελνω μηνυματα και να κανω κλησεις δεν μπορω να ΔΕΧΤΩ κλησεις. Οταν καποιος με καλει του βγαζει το standar ηχητικο μηνυμα "ο συνδρομητης θα ειδοποιηθει για την κληση σας" δηλαδη σαν να μην εχω σημα, κατι που προφανως δεν ισχυει γιατι και στην ενδειξη εχω 4-5 γραμμες και οπως ειπα μπορω χωρις προβλημα να καλω. Αφου λοιπον καποιος με καλεσει, μετα απο 20-30 sec ερχεται το μηνυμα ειδοποιησης κλησεων. Την αναβαθμιση (απο 3.1.3) στην 4.0.1 και το jb τα εκανα 3 μερες νωριτερα. Απο χτες το απογευμα μου παρουσιαζει αυτα τα προβληματα.


Kάνε restart τη συσκεή σου. Κλείτη και ξανάνοιξέ τη και αν και πάλι δεν διορθωθεί,τότε απλά κάνε ένα νέο restore στην εσχάτη...

#1030   teomoi

teomoi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2010 - 20:05

Δοκίμασε 2 πράγματα 1) γενικα - επαναφορά - ρυθμίσεων δυκτιου , κατέβασε από cydia το push fix.. Και κανε επανεκινηση..

Φαντάζομαι ότι αυτό το μήνυμα απευθύνεται στη δική μου περίπτωση.
Έκανα αυτά που μου είπες αλλά πάλι τίποτε.
Στις ρυθμίσεις->γενικά->δίκτυο δεν υπάρχει ενότητα "κινητό δίκτυο δεδομένων". Αν θυμάμαι καλα εκεί μέσα είχε ρυθμίσεις για το internet και για τα mms...
Κάποια άλλη ιδέα..?

#1031   nickolas

nickolas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 10:36

Παιδια ας με βοηθησει καποιος παρακαλω!

Εχω το 3gs στην 4.0.1 με jb. Ενω λοιπον μπορω να στελνω μηνυματα και να κανω κλησεις δεν μπορω να ΔΕΧΤΩ κλησεις. Οταν καποιος με καλει του βγαζει το standar ηχητικο μηνυμα "ο συνδρομητης θα ειδοποιηθει για την κληση σας" δηλαδη σαν να μην εχω σημα, κατι που προφανως δεν ισχυει γιατι και στην ενδειξη εχω 4-5 γραμμες και οπως ειπα μπορω χωρις προβλημα να καλω. Αφου λοιπον καποιος με καλεσει, μετα απο 20-30 sec ερχεται το μηνυμα ειδοποιησης κλησεων. Την αναβαθμιση (απο 3.1.3) στην 4.0.1 και το jb τα εκανα 3 μερες νωριτερα. Απο χτες το απογευμα μου παρουσιαζει αυτα τα προβληματα.

Ειχα παρομειο προβλημα στην 3.1.2. Απενεργοποιησα τα notifications και ολα ηταν οκ. Τωρα δεν γνωριζω αν με το push fix μπορεις να διορθωσεις το προβλημα, δοκιμασε το.

#1032   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 10:43

Φαντάζομαι ότι αυτό το μήνυμα απευθύνεται στη δική μου περίπτωση.
Έκανα αυτά που μου είπες αλλά πάλι τίποτε.
Στις ρυθμίσεις->γενικά->δίκτυο δεν υπάρχει ενότητα "κινητό δίκτυο δεδομένων". Αν θυμάμαι καλα εκεί μέσα είχε ρυθμίσεις για το internet και για τα mms...
Κάποια άλλη ιδέα..?


Σου είπα ρυθμίσεις -γενικά-επαναφορά-ρυθμίσεις δικτύου.. Το apn είναι κλειδωμενο σε vodafone/cosmote

#1033   giannis1984

giannis1984

    iPH Enthousiast

  • 499 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:giatag

Δημοσίευση 13/08/2010 - 11:08

εχω διαβασει τις 30 απο τις 52 σελιδες και εχω ψιλομπερδευτει . εχω το iphone 3gs 32gb 3.1.3 εχω κανει jb με spirit .
1) πρεπει να το κανω restore και μετα να μπω στο link απο το safari ? 2) για να το κανω 4 το iphone μονο με update σωστα ??? ναι ομως τωρα που δινει την 4.0.2 καλητερα να μην κανω update απο την στιγμη που δεν κανει το jbακομα για την 4.0.2 . συγνωμη για το πριξιμο

#1034   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/08/2010 - 11:24

εχω διαβασει τις 30 απο τις 52 σελιδες και εχω ψιλομπερδευτει . εχω το iphone 3gs 32gb 3.1.3 εχω κανει jb με spirit .
1) πρεπει να το κανω restore και μετα να μπω στο link απο το safari ? 2) για να το κανω 4 το iphone μονο με update σωστα ??? ναι ομως τωρα που δινει την 4.0.2 καλητερα να μην κανω update απο την στιγμη που δεν κανει το jbακομα για την 4.0.2 . συγνωμη για το πριξιμο


Πρέπει να κάνεις update σε 4.0 ή 4.0.1 και μετά να μπεις στο link από Safari. Τώρα όμως που έχει βγει η 4.0.2 που κλείνει την "τρύπα", ο μοναδικός τρόπος να το κάνεις αυτό είναι αν έχεισ κρατήσει τα shsh για 4.0 ή 4.0.1 καθώς η Apple δεν υπογράφει πλέον αυτά τα firmware.

Οταν μπαίνεις στο Cydia σου βγάζει πάνω "This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS 4.0 4.0.1" ? Αν ναι, μπορείς να προχωρήσεις αλλάζοντας το αρχείο hosts ώστε να "δείχνει" τον server του Sauric. Αν δεν σου δείχνει κάτι τέτοιο και ούτε έχεις σώσει τοπικά τα SHSH χρησιμοποιώντας το Tinyumbrella, sorry, έχασες.

Τελευταία επεξεργασία από: Ninja10R, 13/08/2010 - 11:25


#1035   giannis1984

giannis1984

    iPH Enthousiast

  • 499 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:giatag

Δημοσίευση 13/08/2010 - 11:30

"This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: 3.1.3 , 4.0 , 4.0.1" αυτο μου γραφει .
φιλε μου μηπως θα μπορουσες να μου πεις τι πρεπει να κανω απο δω και περα με pm για να μην ζαλιζω και τους αλλους με την ασχετοσυνη μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες