Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1036   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/08/2010 - 11:52

"This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: 3.1.3 , 4.0 , 4.0.1" αυτο μου γραφει .
φιλε μου μηπως θα μπορουσες να μου πεις τι πρεπει να κανω απο δω και περα με pm για να μην ζαλιζω και τους αλλους με την ασχετοσυνη μου


Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει είναι να κάνεις edit το αχρείο hosts που βρίσκεται στον H/Y σου στην διαδρομή C:\Windows\drivers\etc . Για να το πετύχεις αυτό, βρες το notepad, κάνε δεξί κλικ πάνω του και επέλεξε "run as administrator" (αυτό τουλάχιστον ισχύει για Win Vista & 7). Μετά πήγαινε στην προαναφερθείσα διαδρομή, άνοιξε το αρχείο hosts και πρόσθεσε στο τέλος το εξής: 74.208.10.249 gs.apple.com και μετά σώσε το αρχείο.

Μετά κατέβασε την 4.0.1 από το iphonehellas: iPhone 3Gs 4.0.1 firmware

Πριν προχωρήσεις παρακάτω, κάνε sync το iPhone με το iTunes για να κρατήσεις τα περιεχόμενα του τηλεφώνου σου, καθώς συνίσταται μετά να κάνεις "setup as new" για να μην μείνουν στο τηλέφωνο "σκουπίδια" από την προηγούμενη κατάστασή του.

Οταν τελειώσει το sync, κλείσε και ξανα-άνοιξε το iTunes, σύνδεσε ξανά το iPhone και πατώντας το πλήκτρο Shift, κάνε κλικ στο Restore. Θα σου ζητήσει να του πεις που βρίσκεται η ipsw που θέλεις να κάνεις restore, θα το κατευθύνεις στην 4.0.1 που έσωσες παραπάνω. Οταν το restore τελειώσει, επέλεξε "setup as new device" και είσαι έτοιμος να κάνεις sync με την "νέα" σου συσκευή το itunes. Μόλις τελειώσεις και με αυτό, ανοίγεις τον Safari, πηγαίνεις στο jailbreakme και κάνεις "Slide to jailbreak".

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1037   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:06

Καλησπέρα παιδιά
Έχω το Ipod Touch 8GB επομένως μάλλον είναι δεύτερης γενιάς σωστά;
Έχω κάνει Jailbreak στην 3.1.3 με spirit.
To Cydia όταν το ανοίγω ΔΕΝ μου γράφει πουθενά το μήνυμα "This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: 3.1.3 , 4.0 , 4.0.1"

Τι πρέπει να κάνω;;;
Όσον αφορά τα pixels που γράφουν κάποιοι ότι εμφανίζονται στο επάνω μέρος της οθόνης μετά το jailbreak, τι ακριβώς είναι;
Εμφανίζονται μόνιμα ή μόνο στην αρχική οθόνη;
Έχει κανείς photo να ανεβάσει και να εξηγήσει;

Ευχαριστώ!

#1038   MAXXIMOS

MAXXIMOS

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:40

μπορεισ να κανεισ jb στο ipad & στην 3.2.2?

#1039   Agrimis

Agrimis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:46

παιδια θελω βοηθεια... μολισ χτες εκανα το jailbrake οπως ελεγε παραπανω και εγκατασταθηκε το cydia. μετα τι κανω ομως για να κατεβασω applications??? δεν ξερω που να τα ψαξω..

#1040   Artist

Artist

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:49

Φίλε Ninja10R αυτό μπορεί να γίνει και σε συσκευή που να μην έχει γίνει καμία φορά jailbreak. ??

Δηλαδή να κατεβάσω απο το σιτε που λές το *.ipsw και να το περάσω μέσω itunes shift + restore και μετά set as new και αμέσως μετά jalbreak.

Να παρακάμψω το online update και να περάσω το παλιό ios4.0.1.

edit εννοείται ότι το κινητό έχει παλαιότερη έκδοση.

Τελευταία επεξεργασία από: Artist, 13/08/2010 - 12:58


#1041   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:52

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει είναι να κάνεις edit το αχρείο hosts που βρίσκεται στον H/Y σου στην διαδρομή C:\Windows\drivers\etc . Για να το πετύχεις αυτό, βρες το notepad, κάνε δεξί κλικ πάνω του και επέλεξε "run as administrator" (αυτό τουλάχιστον ισχύει για Win Vista & 7). Μετά πήγαινε στην προαναφερθείσα διαδρομή, άνοιξε το αρχείο hosts και πρόσθεσε στο τέλος το εξής: 74.208.10.249 gs.apple.com και μετά σώσε το αρχείο.

Μετά κατέβασε την 4.0.1 από το iphonehellas: iPhone 3Gs 4.0.1 firmware

Πριν προχωρήσεις παρακάτω, κάνε sync το iPhone με το iTunes για να κρατήσεις τα περιεχόμενα του τηλεφώνου σου, καθώς συνίσταται μετά να κάνεις "setup as new" για να μην μείνουν στο τηλέφωνο "σκουπίδια" από την προηγούμενη κατάστασή του.

Οταν τελειώσει το sync, κλείσε και ξανα-άνοιξε το iTunes, σύνδεσε ξανά το iPhone και πατώντας το πλήκτρο Shift, κάνε κλικ στο Restore. Θα σου ζητήσει να του πεις που βρίσκεται η ipsw που θέλεις να κάνεις restore, θα το κατευθύνεις στην 4.0.1 που έσωσες παραπάνω. Οταν το restore τελειώσει, επέλεξε "setup as new device" και είσαι έτοιμος να κάνεις sync με την "νέα" σου συσκευή το itunes. Μόλις τελειώσεις και με αυτό, ανοίγεις τον Safari, πηγαίνεις στο jailbreakme και κάνεις "Slide to jailbreak".


Καλησπέρα! Σας παρακαλώ πολύ την βοήθειά σας!

Έχω το Ipod Touch 8GB επομένως μάλλον είναι δεύτερης γενιάς σωστά;
Έχω κάνει Jailbreak στην 3.1.3 με spirit.
To Cydia όταν το ανοίγω ΔΕΝ μου γράφει πουθενά το μήνυμα "This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: 3.1.3 , 4.0 , 4.0.1"

Τι πρέπει να κάνω;;;
Όσον αφορά τα pixels που γράφουν κάποιοι ότι εμφανίζονται στο επάνω μέρος της οθόνης μετά το jailbreak, τι ακριβώς είναι;
Εμφανίζονται μόνιμα ή μόνο στην αρχική οθόνη;
Έχει κανείς photo να ανεβάσει και να εξηγήσει;

Ευχαριστώ!

#1042   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:53

@ΜΑΧΧΙΜΟS :Οχι δε γινεται προστοπαρων jailbreak στην 3.2.2 για το ipad

@Agrimis :Δες εδω και στη συνεχεια εδω

#1043   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:57

Καλησπέρα! Σας παρακαλώ πολύ την βοήθειά σας!

Έχω το Ipod Touch 8GB επομένως μάλλον είναι δεύτερης γενιάς σωστά;
Έχω κάνει Jailbreak στην 3.1.3 με spirit.
To Cydia όταν το ανοίγω ΔΕΝ μου γράφει πουθενά το μήνυμα "This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: 3.1.3 , 4.0 , 4.0.1"

Τι πρέπει να κάνω;;;
Όσον αφορά τα pixels που γράφουν κάποιοι ότι εμφανίζονται στο επάνω μέρος της οθόνης μετά το jailbreak, τι ακριβώς είναι;
Εμφανίζονται μόνιμα ή μόνο στην αρχική οθόνη;
Έχει κανείς photo να ανεβάσει και να εξηγήσει;

Ευχαριστώ!

Αν ειναι πρωτης γενιας δε γινεται να κρατησεις και δεν ειναι αναγκη
Αν ειναι δευτερης γενιας μπορεις εδω και λιγο καιρο να κρατησεις πατωντας απο το cydia το make my life easier
αυτο που παρατηρησες με τα pixel ειναι απολυτα φυσιολογικο παρατηρειται σε ολους που εχουν κανει jailbreak με jailbreakme.com μεθοδο

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 13/08/2010 - 12:58


#1044   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:00

για να σου εγραφε το cydia θα επρεπε να ειχες πατησει παλιοτερα το make my lile easier.. εαν δεν το ειχες κανει.. θα σου κρατησει μονο για την τωρινη εκδοση.. οσο αφορα τα pixels ειναι μονο στην οθονη εκινησης της συσκευης..


Αναρτημένη εικόνα

#1045   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:05

σωστη παρατηρηση του Κωσταντινου αν και για ipod 2G καθως και iphone 3G προστοπαρων δεν ειναι αναγκαιο να κρατηθουν..μπορουν ευκολα να γινουν jailbreak

#1046   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:18

[quote name='DINFUN' date='13 August 2010 - 01:00 PM' timestamp='1281697228' post='233210']
για να σου εγραφε το cydia θα επρεπε να ειχες πατησει παλιοτερα το make my lile easier.. εαν δεν το ειχες κανει.. θα σου κρατησει μονο για την τωρινη εκδοση.. οσο αφορα τα pixels ειναι μονο στην οθονη εκινησης της συσκευης..


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Το ζήτημα είναι, αφού δεν είχα κρατήσει τα SHSHs, τώρα τι μπορώ να κάνω;;;;;
Πως δηλαδή μπορώ να πάω από την 3.1.3 με spitit στην 4.0 με jailbreak.me ;;;;;;;;;;

#1047   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:22

τι συσκευη εχεις?αν εχεις iphone 3GS oldbootrom στην 3.1.3 με spirit μπορεις να φτιαξεις custom 4.0 και να την περασεις
Aκυρο εχεις ipod touch το ξεχασα

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 13/08/2010 - 13:25


#1048   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:22

νομιζω πως η δικη σου συσκευη δεν εχει προβλημα.. μπορεις να την βαλεις με shift+restore.. κατεβασε την καταλληλη για την συσκευη σου απο εδω..

#1049   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:24

και παλι ομως τι ipod εχεις 1G? ή 2G?

#1050   Agrimis

Agrimis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 13:32

@ΜΑΧΧΙΜΟS :Οχι δε γινεται προστοπαρων jailbreak στην 3.2.2 για το ipad

@Agrimis :Δες εδω και στη συνεχεια εδω


φιλε εκανα αυτα που ελεγε... και τωρα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες