Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/08/2010 - 18:29

Τώρα δηλαδή έχω καταλάβει καλά;;;;;; ΈΧΩ τα SHSH blobs της iOS 4.0 για το iPod μου ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και αν ναι, τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα;;;;;;;;;;;


Ναι έτσι φαίνεται.
Δες ΕΔΩ Μπορεί να μιλάει για downgrade, αλλά ουσιαστικά είναι το ίδιο. Εσύ προσπαθείς να περάσεις μια έκδοση που έχει σταματήσει να υπογράφεται από την apple. Δεν παίζει ρόλο αν είναι παλαιότερη ή πιο καινούργια από αυτήν που έχεις ήδη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/08/2010 - 09:22

Να κάνω μια παρατήρηση; Μήπως η διαδρομή είναι η: C:\Windows\win32\drivers\etc ?


Οχι, ούτε αυτή είναι. Είναι C:\Windows\system32\drivers\etc ;)

#1083   teomoi

teomoi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 11:36

Δε ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με τα SHSH πάντως εγώ έχω πατήσεις το "make my life easier"... Αυτή τη διαδικασία την είχα κάνει όταν είχα 3.1.2. Τώρα που έβαλα 4.0.1 στο Cydia λέει " This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS 4.0, 4.0.1".
Ελπίζω να είμαι καλυμμένος...

Τώρα να επιστρέψω στα προβλήματα του jailbreakme.com...
Έχω που κάνω jailbreak από Οκτώβριο 2008 (λέω μήνα γιατί δε θυμάμαι έκδοση). Αρχικά σε 3g τώρα σε 3gs... Στο 3gs είχα βάλει την 3.1.2 για πολύ καιρό και τώρα που φτιάχτηκε αυτό το jailbreak το οποίο επέτρεπε και reboot το έκανα τρέχοντας!!!
Όμως αντιμετωπίζω προβλήματα με το δίκτυο... Προβλήματα που επεκτείνονται... Έχω πρόβλημα με το κινητό δίκτυο δεδομένων (δε μπαίνω internet από το dataplan που έχω στη Vodafone, δεν έχω mms) και τώρα πήγα να συνδέσω τον laptop με κοινή χρήση δικτύου και με το που το έκανα αυτό διαγράφηκε και η επιλογή "Κοινή χρήση δικτύου" από το μενού Δίκτυο.
Άρα, τώρα στη διαδρομή Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο λείπουν δύο επιλογές... Το "Κινητό δίκτυο δεδομένων" και η "Κοινή χρήση δικτύου". Ευτύχως δουλεύει το Wi-Fi και αυτό με προβλήματα αποθήκευσης κωδικών...
Αν ξέρει κάποιος κάτι έκτος επαναφοράς ρυθμίσεων δικτύων ας βοηθήσει...
Restore δε μπόρεσα ακόμη να κάνω γιατί είμαι διακοπές...
Σας ευχαριστώ πολυ...

#1084   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 11:43

Πήγαινε ρυθμίσεις-γενικά-επαναφορά ρυθμίσεις δικτύου.. Τα μενού που αναφέρεις είναι κλειδωμενα..

#1085   geozax

geozax

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 11:50

Οχι, ούτε αυτή είναι. Είναι C:\Windows\system32\drivers\etc ;)

Σωστός!!
Λάθος μου από βιασύνη!

#1086   morpheous

morpheous

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 13:51

παιδιά καλησπέρα,
δεν μπορώ να δω τα mms που μου έρχονται μετα το jb. ξέρει κανείς τπτ?
ευχαριστώ.

#1087   rogerw3

rogerw3

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 14:06

να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία με το jb σε 4.0.1. Οταν βγάινω απο κάποια λειτουργία πχ ipod, facebook, μηνυματα κλπ κλπ πατώντας home button ή close application απο sb settings - app ... αν κοιτάξω με sb settings τα processes που τρεχουν στο background μου δειχνε ότι η λειτουργά που έκλεισα πιο πριν με τους προαναφερόμενους τρόπους, ''τρεχει'' ακόμα... Επίσης, ακόμα και σε περίπτωση που δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογη εχει τυχει σε στιγμή που κοιταζα τι ''τρεχει'' sto background, αυτή η εφαρμογή να ''τρέχει''...

είμαι μπερδεμένος λίγο ..δεν ξερω τι γίνεται

#1088   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 14/08/2010 - 14:39

να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία με το jb σε 4.0.1. Οταν βγάινω απο κάποια λειτουργία πχ ipod, facebook, μηνυματα κλπ κλπ πατώντας home button ή close application απο sb settings - app ... αν κοιτάξω με sb settings τα processes που τρεχουν στο background μου δειχνε ότι η λειτουργά που έκλεισα πιο πριν με τους προαναφερόμενους τρόπους, ''τρεχει'' ακόμα... Επίσης, ακόμα και σε περίπτωση που δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογη εχει τυχει σε στιγμή που κοιταζα τι ''τρεχει'' sto background, αυτή η εφαρμογή να ''τρέχει''...

είμαι μπερδεμένος λίγο ..δεν ξερω τι γίνεται



Και εγώ το είχα το κόλλημα αυτό και εξακολουθώ να το έχω με το την εφαρμογή του Skype συγκεκριμένα. Πρέπει να είναι κάποια ασυμνατότητα ή κάποιο πρόβλημα του SBS με το 4.0.1 Ελπίζω σε μελλοντικά updates...

#1089   kapamarou

kapamarou

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 15:35

εκανα το jailbreak αλλα οταν συνδεσω το iphone με το mac μου κανει remove οτι εχω κατεβασει απο το installus τι δεν εχω κανει σωστα;ευχαριστω.

#1090   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/08/2010 - 15:38

εκανα το jailbreak αλλα οταν συνδεσω το iphone με το mac μου κανει remove οτι εχω κατεβασει απο το installus τι δεν εχω κανει σωστα;ευχαριστω.

Το AppSync for OS 4 το έβαλες?
Είχες κάνει sync τις εφαρμογές του install0us με το iTunes?

#1091   kapamarou

kapamarou

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 15:57

Το AppSync for OS 4 το έβαλες?
Είχες κάνει sync τις εφαρμογές του install0us με το iTunes?

το εβαλα το AppSync.ναι εκανα sync τις εφαρμογες.

#1092   alexisgt

alexisgt

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 16:10

Μια διευκρίνηση...

Είχα κάνει update σε ios4 σε iPhone 3G χωρίς να έχω κρατήσει τα shsh της 3.1.3 που ήμουν πρίν..
Έκανα και jb και κράτησα τα shsh της 4.

Έκανα downgrade σε 3.1.3
Μπορώ τώρα με κάποιον τρόπο να κρατήσω τα shsh της 3.1.3?

#1093   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 14/08/2010 - 16:43

Φαίνεται πάντως πως η ομπρέλα και σήμερα κρατάει shsh blobs από 3gs με περασμένη την 4.0.2. Το δοκίμασα στο τηλέφωνο της γυναίκας μου και έγινε (σημειώνω ότι δεν ενδιαφέρεται για jb και δεν το έχει κάνει ποτέ...)

#1094   kapamarou

kapamarou

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 17:30

Το AppSync for OS 4 το έβαλες?
Είχες κάνει sync τις εφαρμογές του install0us με το iTunes?

οκ την βρηκα την ακρη δεν ειχα βαλει στο off το itunes sync απο το install0us σε ευχαριστω πολυ.

#1095   valentinos

valentinos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 18:42

Αδερφια,
εχω ενα 3gs απο το εξωτερικό κλειδωμενο με την iOS4 δεν μπορω καν να μπω στο μενου προκειμενου να ξεκινησω τη διαδικασια του jailbreak και επειτα unlock, sim at&t δεν υπαρχει..μπορειτε να με βοηθήσετε;

ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες