Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/08/2010 - 18:46

Για να μπορέσεις φίλε μου να προχωρήσεις στην διαδικασία jailbreak&Unlock δυστυχώς πρέπει να εχεις μια κάρτα ενεργοποιημένη της AT&T η κάποια phonebook Sim ώστε να γίνει η διαδικασία του activate και έπειτα να προχωρήσεις στο jailbreak&Unlock.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   valentinos

valentinos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 19:18

Για να μπορέσεις φίλε μου να προχωρήσεις στην διαδικασία jailbreak&Unlock δυστυχώς πρέπει να εχεις μια κάρτα ενεργοποιημένη της AT&T η κάποια phonebook Sim ώστε να γίνει η διαδικασία του activate και έπειτα να προχωρήσεις στο jailbreak&Unlock.



χμμμ....μαλιστα αυτό είναι κακο!
Να υποθέσω και πως καθε τετοια sim μπορει να ενεργοποιήσει ενα και μοναδικό τηλέφωνο; Αν όχι και υπάρχει κάποιος που έχει τέτοια sim προτειμώ να δόσω σε εκείνων τα 5 ευρω...

#1098   valentinos

valentinos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2010 - 10:46

χμμμ....μαλιστα αυτό είναι κακο!
Να υποθέσω και πως καθε τετοια sim μπορει να ενεργοποιήσει ενα και μοναδικό τηλέφωνο; Αν όχι και υπάρχει κάποιος που έχει τέτοια sim προτειμώ να δόσω σε εκείνων τα 5 ευρω...



Να διευκρινίσω ενδεχομένως χαζό...το iphone στο οποίο αναφέρομαι ήταν σε λειτουργία στην Αμερική, όταν ήρθε στην Ελλάδα μου επέτρεπε να μπω κανονικα στο μενου χωρις να μου δέχεται ελληνική sim. Kάνοντας update στην ios 4 δεν μου επιτρεπει ουτε στο μενου να μπω πια, το site στο οποιο με παραπέμπει ο Θανασης http://search.eim.eb...tivate iPhone 4 είναι τελικά αυτο που θα με βοηθήσει να μπω στο μενού και να κάνω jailbreak και unlock;

Τελευταία επεξεργασία από: valentinos, 15/08/2010 - 10:50


#1099   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2010 - 11:10

Να διευκρινίσω ενδεχομένως χαζό...το iphone στο οποίο αναφέρομαι ήταν σε λειτουργία στην Αμερική, όταν ήρθε στην Ελλάδα μου επέτρεπε να μπω κανονικα στο μενου χωρις να μου δέχεται ελληνική sim. Kάνοντας update στην ios 4 δεν μου επιτρεπει ουτε στο μενου να μπω πια, το site στο οποιο με παραπέμπει ο Θανασης http://search.eim.eb...tivate iPhone 4 είναι τελικά αυτο που θα με βοηθήσει να μπω στο μενού και να κάνω jailbreak και unlock;

Δεν έχει σημασία που δούλευε στην Αμερική και στην συνέχεια εδώ (αφού είχε γίνει unlock). Από την στιγμή που γίνεται restore, θέλει την SIM του παρόχου που είναι locked (ή phonebook sim) για να ενεργοποιηθεί εκ νέου.

#1100   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 11:29

Εάν η κάρτα σου δούλευε στην Αμερική.. Βάλε στο iPhone και συνδεσε το στο iTunes.. Λογικά θα σε αφήσει να μπεις στο μενού.. Κάνοντας register στο itunes

#1101   blackhawk

blackhawk

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 13:53

Καλησπέρα σε όλους, τις τελευταίες μέρες αντιμετώπίζω ένα πρόβλημα με τα sms, ενώ πατάω να δω ένα μηνύμα και μετά πατάω να πάει πίσω με πετάει έξω, μόνο αν κλείσω τα μηνύματα από την αναμονή και τα ανοίξω πάλι μπορώ να δω όλα τα μηνύματα αλλά και πάλι αν μπω μέσα σε κάποιο και πατήσω πίσω πάλι με πετάει έξω.
Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?? 3gs 4.0.1 jb

#1102   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 13:56

Δοκιασες ένα hard reset... Και μετά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.. Ρυθμίσεις, γενικά, επαναφορά, ρυθμίσεις δικτύου..

#1103   blackhawk

blackhawk

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 14:06

Δοκιασες ένα hard reset... Και μετά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.. Ρυθμίσεις, γενικά, επαναφορά, ρυθμίσεις δικτύου..


οκ θα το δοκιμάσω και θα πω αποτελέσματα, μια απορία μόνο, με hard reset χάνονται τα δεδομένα σωστά??

#1104   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 14:20

Όχι δεν χάνεται τίποτα.. Πατάς παρατεταμενα home+powers buttons μέχρι να δεις το Μήλο.. Χωρίς σύνδεση..

#1105   alexsoul

alexsoul

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:10

μιας και ειναι πολλά τα posts
αν δεν το έχετε κανει αναβάθμιση το υπέροχο τηλεφωνάκι μας σε 4.0.1 μη σκατε! (το ΄χα απορια τι να κάνω)

με tinyumbrella πηρα shsh αν και είχα
κατέβασα 4.0.1 απο την αρχική σελίδα ---ΟΧΙ 4.0.2---

την έβαλα και όλα καλά.
restore
jailbreakme
μια χαρα...

εφαγα και λίγο χρόνο να φτίαξο folders
και είμαι κομπλέ !

Μολις το τελείωσα...
Καλη επιτυχία σε όλους αν και τη βλέπω δεδομένη. προβλήματα δε συνάντησα πάντως!

#1106   userman

userman

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 23:04

θα ηθελα να μου απαντησετε με ειλικρινεια στο παρακατω θεμα-ερωτημα:

Kατέχω το 3gs με την 3.1.3 (J/B με spirit) & (στο cydia λεει πως This device has SHSHs on file for iPhone OS/iOS: 3.1.2, 3.1.3, 4.0, 4.0.1)

EΙΣΑΓΩΓΗ
Για bluetooth εχω iBlueNova
Για multitasking εχω το backgrounder
Για αναφορα sms το iPhoneDelivery
Για 160 χαρακτηρες στα sms εχω ειδικο ελληνικο πληκτρολογιο iKeyX sms160 keyboard
Για δικα μου RingTones εχω το any Ring
Για μετρητη χαρακτηρων στα sms εχω το SMS Helper
Για διαχειρηση των αρχειων μου εχω το iFile

ΕΡΩΤΗΣΙΣ
Στη θεση μου θα κανατε αναβαθμιση στην iOS 4.0.1 ?
Aν ναι, τι θα κερδισω και τι θα χασω?

Τελευταία επεξεργασία από: userman, 15/08/2010 - 23:05


#1107   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 23:19

εαν εισαι ικανοποιημενος με ο,τι εχεις γιατι αναρωτιεσαι..

ο παππους μου ελεγε πως τα πιο ομορφα κοριτσια τα ειχε το χωριο του.. μεχρι που καταφερε να παει στο διπλανο χωριο αφου μεγαλωσε λιγο και ανακαλυψε πως τελικα τα πιο ομορφα κοριτσια ηταν αυτα στο διπλανο χωριο :lol:

για να επανερθουμε.. κοιταξε στον πινακα τι δουλευει στην 4.0 + .. και αποφασισε εαν θελεις να αναβαθμισεις..

Κατάλογος συμβατών και μη Cydia εφαρμογών με το iOS 4

#1108   fel

fel

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/08/2010 - 05:32

Καλημέρα σε όλους.ένα φιλαράκι έχει το 3GS με την 4.0.1 & προσπαθεί να κάνει jailbreak μέσω του σαφάρι αλλά δεν γίνεται...το είδα με τα μάτια μου.μπαίνει στο jailbreakme.com κάνει slide αλλά δεν γίνεται τίποτα...καμία ιδέα....;

#1109   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 06:27

Εάν δεν έχει κάνει setup as new μετά το restore το πιο πιθανο είναι να μην τα καταφέρει .. εάν έχει κρατήσει ecid files για την 4.0.. - 4.0.1 .. Να αλλάξει ta hosts και να περάσει με shift+restore την 4.0.1 setup as new και μετά jailbreak..

#1110   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 10:04

Μολις γυρισα απο διακοπες και εχω χασει πολλα επεισοδια..Ακουσα πως βγηκε η 4.0.2 ? Εμεις που με την 3.1.3 j/b δεν αναβαθμισαμε μεσω ι-τunes στην 4.0.1 μπορουμε να την βρουμε καπου (την 4.0.1) με δεδομενο πως το ι - tunes βαζει παντα μονο το τελευταιο firmware? :mellow:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες