Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/08/2010 - 21:25

Το έβαλα και τώρα κάνω restore

την πατήσαμε λοιπόν και εγώ και ο kamberis.
Πάει το JB για μας .. :-(
[/quote]
Και γω μαζι σας μολις την πατησα και γω σε ενα απο τα δυο 4αρια .... τωρα κανω restor και 4.0.2 ............

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 21:37

γιατι ρε παιδια δεν κανατε full update στο cydia ??? εγω αυτο εκανα με το 4 και ολα μια χαρα !!!
Αλλα συγνωμη δεν υπαρχει και μια αλλη λυση ? πατατε το kentriko koympi kai αμεσως μολις το συνδεσετε με το καλωδιο θα σας βγει το σημα με το itunes , πατατε shift και ρεστορε (αν ειστε σε windows και option key for mac)
Click ‘Restore’ while holding SHIFT key and select the custom IPSW
Και διαλεγετε τι θα κανει (πρεπει να κατεβασετε το frimware 4,01 πχ απο το xellise ) , αυτο επιλεγετε και ειστε ετοιμοι .... καποιος ποιο εμπειρος ας δωσει αναλυτικες οδηγιες στα παιδια , ειναι κριμα
δειτε και εδω http://thetechjourna...-4-3gs-3g.xhtml

Τελευταία επεξεργασία από: domal, 27/08/2010 - 21:45


#1413   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/08/2010 - 21:48

γιατι ρε παιδια δεν κανατε full update στο cydia ??? εγω αυτο εκανα με το 4 και ολα μια χαρα !!!
Αλλα συγνωμη δεν υπαρχει και μια αλλη λυση ? πατατε το kentriko koympi kai αμεσως μολις το συνδεσετε με το καλωδιο θα σας βγει το σημα με το itunes , πατατε shift και ρεστορε (αν ειστε σε windows και option key for mac)
Click ‘Restore’ while holding SHIFT key and select the custom IPSW
Και διαλεγετε τι θα κανει (πρεπει να κατεβασετε το frimware 4,01 πχ απο το xellise ) , αυτο επιλεγετε και ειστε ετοιμοι .... καποιος ποιο εμπειρος ας δωσει αναλυτικες οδηγιες στα παιδια , ειναι κριμα
δειτε και εδω http://thetechjourna...-4-3gs-3g.xhtml



Το τραβηξα το καλωδιο απο το pc....λες.... το κοιταω τωρα Σ ευχαριστω για την πληροφορια για να δουμε....

#1414   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 21:49

γιατι ρε παιδια δεν κανατε full update στο cydia ??? εγω αυτο εκανα με το 4 και ολα μια χαρα !!!
Αλλα συγνωμη δεν υπαρχει και μια αλλη λυση ? πατατε το kentriko koympi kai αμεσως μολις το συνδεσετε με το καλωδιο θα σας βγει το σημα με το itunes , πατατε shift και ρεστορε (αν ειστε σε windows και option key for mac)
Click ‘Restore’ while holding SHIFT key and select the custom IPSW
Και διαλεγετε τι θα κανει (πρεπει να κατεβασετε το frimware 4,01 πχ απο το xellise ) , αυτο επιλεγετε και ειστε ετοιμοι .... καποιος ποιο εμπειρος ας δωσει αναλυτικες οδηγιες στα παιδια , ειναι κριμα
δειτε και εδω http://thetechjourna...-4-3gs-3g.xhtml


Επισης δεν ξερω αν ειναι σημαντικο αλλα πριν το κανω jailbreak ανοιξα και εκλεισα το facetime (φυσικα συνδεδεμενο με wifi on/of , και σε δευτερολεπτα μου ηρθε ειδοποιηση οτι ενεργοποιηθηκε)
Μετα εκανα jailbreak και δοκιμασα με ενα φιλο μου το face time δουλεψε ανετοτατα και ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ

#1415   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/08/2010 - 22:35

Δυστιχως φιλε domal πηγα αναγκαστηκα στην 4,0,2..

#1416   nikolaos

nikolaos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2010 - 01:34

παιδια μαλλον φταιει το οτι δεν κανατε full upgrade το cydia. Μολις εκανα jb στο 4 με 4.0.1 και ολα ΟΚ!

#1417   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 01:38

γιατι ρε παιδια δεν κανατε full update στο cydia ??? εγω αυτο εκανα με το 4 και ολα μια χαρα !!!
Αλλα συγνωμη δεν υπαρχει και μια αλλη λυση ? πατατε το kentriko koympi kai αμεσως μολις το συνδεσετε με το καλωδιο θα σας βγει το σημα με το itunes , πατατε shift και ρεστορε (αν ειστε σε windows και option key for mac)
Click ‘Restore’ while holding SHIFT key and select the custom IPSW
Και διαλεγετε τι θα κανει (πρεπει να κατεβασετε το frimware 4,01 πχ απο το xellise ) , αυτο επιλεγετε και ειστε ετοιμοι .... καποιος ποιο εμπειρος ας δωσει αναλυτικες οδηγιες στα παιδια , ειναι κριμα
δειτε και εδω http://thetechjourna...-4-3gs-3g.xhtml


Αυτό που αναφέρεις δεν γίνεται εάν δεν έχεις κρατήσει ecid files στο cydia.. Οδηγοί υπάρχουν στην ενότητα hints and tips..

#1418   papapa

papapa

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 12:28

μολις τελειωσα με το jb(iphone4) ολα ok. το μονο προβλημα ειναι οτι χαθηκε το εικονιδιο του wifi πανω αριστερα. πως μπορω να το επαναφερω??? thanks

#1419   guitarman

guitarman

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2010 - 12:50

Παιδια καλησπερα και απο εμενα! Θελω τα φωτα σας! :blink:
Εχω ενα 3G με λογισμικο 3,1,2 και του ειχα κανει κανονικα jailbreak με το macbook μου πριν καιρο οταν ειχε βγει η εκδοση. Διαβασα αυτα που γραφει εδω και θα θελα να μου πειτε πως μπορω βαλω την εκδοση 4,0,1 και να της κανω jaibreak οταν στο itune κυκλοφορει η 4,0,2
Κατι διαβασα οτι γινεται με το redsnow αλλα δεν ξερω καν την διαδικασια
Εχω macbook που κανω jailbreak

Ευχαριστω προκαταβολικα!! :)

#1420   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/08/2010 - 13:23

Παιδια καλησπερα και απο εμενα! Θελω τα φωτα σας! :blink:
Εχω ενα 3G με λογισμικο 3,1,2 και του ειχα κανει κανονικα jailbreak με το macbook μου πριν καιρο οταν ειχε βγει η εκδοση. Διαβασα αυτα που γραφει εδω και θα θελα να μου πειτε πως μπορω βαλω την εκδοση 4,0,1 και να της κανω jaibreak οταν στο itune κυκλοφορει η 4,0,2
Κατι διαβασα οτι γινεται με το redsnow αλλα δεν ξερω καν την διαδικασια
Εχω macbook που κανω jailbreak

Ευχαριστω προκαταβολικα!! :)

Κατέβασε την 4.0.1 για 3G από ΕΔΩ , πέρασέ την με shift + restore (option + restore for mac) και μετά ακολουθείς το post#1 πιο πάνω

#1421   xristodoulopoulospanos

xristodoulopoulospanos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/08/2010 - 13:41

παιδιά είμαι νέος και παντελώς άσχετος! μόλις αγόρασα ενα ipod touch 3g και προσπαθώ να κάνω την διαδικασία με jailbreak εδώ και πολλές ώρες αλλά δεν συμβαίνει τίποτα! την μια με το που κάνω slide με βγάζει στην σελίδα με την επιφάνεια εργασίας και την άλλη μου βγάζει το μήλο όπως κάνει όταν ανοίγει και έπειτα ανοίγει κανονικά χωρίς να έχει εγκαταστήσει τίποτα. το ipod έχει firmware 3.1.3(7E18). Σας παρακαλώ βοηθήστε!!!!

#1422   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2010 - 13:50

έχω σπάσει ένα αμερικάνικο iphone4 και 3 Ελληνικά!!!! όλα οκ!!!
Μόλις τωρα εκανα το 4ο και επαθα το παραπάνω.....ο φίλος μου ακόμα κλαίει..... και τωρα βάζω την 4.02!!! ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όλα.

Γιατί Αραγε????

#1423   xristodoulopoulospanos

xristodoulopoulospanos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/08/2010 - 13:59

οπότε τι με συμβουλεύεις να κάνω?

#1424   xristodoulopoulospanos

xristodoulopoulospanos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/08/2010 - 14:10

αν βάλω την 4.0.2 θα μπορέσω να την σπάσω και θα λειτουργεί εντάξει?

#1425   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 14:13

Όχι. η 4.0.2 δε σπάει.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 28/08/2010 - 14:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες