Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cydia & Cydia Applications


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:45

Γειά σας,
ως νέος χρήστης iPhone όλα αυτά τα Cydia και τα γύρω-γύρω μου ακούγονται λίγο κινέζικα και γιαυτό θα ήθελα λίγο βοήθεια.

Έχω ένα iPhone 3GS 16άρι στο iOS 4.0.1 (Σωστά τα λέω? Στο τελευταίο update τελοσπάντων!) jailbroken και θέλω λίγο να ψαχτώ!
Είδα το τόπικ του Πάρη αλλά είδα λίγο παρακάτω ότι κάποια απο αυτά δεν λειτουργούν!

Θα είχε κανείς την καλοσύνη να μου δώσει έγκυρα applications και φυσικά να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνουν. (Όταν λέω να μου δώσει εννοώ το repo link)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

- Νίκος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:50

Ξαναδιαβασε τον οδηγο προσεκτικα και θα δεις ποια παιζουν και ποια δεν παιζουν φιλε μου.

#3   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:53

The Official iOS 4.0 Compatibility List

#4   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:53

Και να ρωτήσω.. Υπάρχει κάποιο "αντικατάστατο" του Multifl0w & Backgrounder? Γιατί το multitasking ακούγεται ενδιαφέρον.

#5   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:58

multitasking εχει η 4.0.1. Γιατι θελεις να βαλεις και αλλο?

#6   DT911

DT911

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:59

Νίκο ίσως θα ήταν πιο εύκολο για τα παιδιά για να σε βοηθήσουν να αναφέρεις τι ακριβώς θέλεις να εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο. Η παραπάνω λίστα αναφέρει iblacklist είναι συμβατό αλλά όταν το εγκατέστησα το τηλέφωνο είχε κολλήσει τρελά οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κανείς να την εμπιστευτεί..

Τελευταία επεξεργασία από: DT911, 04/08/2010 - 12:01


#7   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 11:59

Νόμιζα ότι το multitasking ήταν στο iPhone 4, μάλλον μπέρδεψα το iOS 4.0.x με το iPhone 4

EDIT:

Νίκο ίσως θα ήταν πιο εύκολο για τα παιδιά για να σε βοηθήσουν να αναφέρεις τι ακριβώς θέλεις να εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο. Κάπου εδώ στο forum παίζει μία λίστα με τις συμβατές Cydia εφαρμογές με την 4.0.1. Όταν βέβαια την είχα τσεκάρει ανέφερε πως το iblacklist είναι συμβατό αλλά όταν το εγκατέστησα το τηλέφωνο είχε κολλήσει τρελά οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κανείς να την εμπιστευτεί..

Έχεις δίκιο. Κοίτα θα προτιμούσα κάτι που θα το έκανε πιο ευχάριστο και εύχρηστο ώστε να ξέρω τι γίνεται στην συσκευή την οποιαδήποτε στιγμή

Τελευταία επεξεργασία από: Exte, 04/08/2010 - 12:01


#8   DT911

DT911

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 12:05

Ψάξε λίγο στο forum ή το google για το sbsettings.

#9   leuteris7

leuteris7

    iPH Member

  • 219 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:49

καλημερα παιδια εχω περασει το iblack list 4.0-5 που ειναι και το τελευταιο update. περναω νουμερα που θελω να μπλοκαρει αλλα δεν λειτουργει
εχω περασμενο το ios 4.0.1
ας βοηθειση καποιος το χρειαζομαι οπως και δηποτε

#10   gerkiou

gerkiou

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:58

καλημερα παιδια εχω περασει το iblack list 4.0-5 που ειναι και το τελευταιο update. περναω νουμερα που θελω να μπλοκαρει αλλα δεν λειτουργει
εχω περασμενο το ios 4.0.1
ας βοηθειση καποιος το χρειαζομαι οπως και δηποτε


Έχεις εγκαταστήσει την ολοκληρομένη έκδοση ή την δοκιμαστική?? Είχα και εγώ πρόβλημα με την δοκιμαστική στην 4.0 αλλά με την ολοκληρομένη (την αγοράζεις ή την βρίσκεις cracked στο repo της Sinful) όλα λειτουργούν κανονικότατα!!!

#11   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:59

καλημερα παιδια εχω περασει το iblack list 4.0-5 που ειναι και το τελευταιο update. περναω νουμερα που θελω να μπλοκαρει αλλα δεν λειτουργει
εχω περασμενο το ios 4.0.1
ας βοηθειση καποιος το χρειαζομαι οπως και δηποτε

To iBlacklist σε free edition block-αρει μονο 1 αριθμο. Για να κανεις mass-block πρεπει να το αγορασεις...

#12   leuteris7

leuteris7

    iPH Member

  • 219 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 13:02

το εχω full φιλε μου και οχι σε free edition βεβαια ειναι full αλλα c*****smeno ετσι το ειχα και οταν ημουν στην 3,1,3 και λειτουργουσε κανονικα

#13   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 20:56

γεια σασ παιδεια θα ηθελα να ρωτησω εαν γνοριζει κανεις πωσ μποροθμε να αποθηκεθσοθμε τα apps που εχουμε κατεβασει απο το cydia στο pc σε μορφη .deb ή σε οποιαδηποτε αλλη μορφη που μπορει να την αναγνορισει το iphone!ευχαρηστω εκ των προτερων!!!

Υ.Γ. εαν ειναι εφικτο με το winSCP σε ποια διαδρομι τα βρησκουμε!!και παλι ευχαρηστω!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες