Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone OS 3 beta 5


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2009 - 22:57

Και για να ενεργοποιήσεις χωρίς να είσαι Dev τότε μετά το pwn βρίσκεις το SystemVersion.plist  (/System/Library/CoreServices/) κάνεις επεξεργασία με έναν text editor και αντικαθιστάς το Beta με Public. Κάνεις reboot και το iTunes θα στο ενεργοποιήσει αυτόματα :) (αρκεί να είναι το 8.2)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   billyplou

billyplou

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2009 - 02:28

παιδια να ρωτησω κατι? αν βαλω την 3.0 μπετα 5 που δουλευει και ο cydia θα λειτουργει το mobile installation για τα ipa files?

#78   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 13/05/2009 - 07:05

Το MobileInstallation έγινε installd!!! Κατά τ' άλλα όλα τα ipa λειτουργούν κανονικά!

#79   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2009 - 11:06

Έχω iPhone 2G με την 3.0 beta 4 jailbreaked και iCy θέλω να βάλω το cydia... γινεται μέσω icy? μπορώ να το βάλω μέσω SSH? αν κάνω update όχι restore στην beta 5 με το quickpwn που είναι μόνο για 3G τι θα γίνει;; Ίδιο baseband κρατάω χωρίς activate γιατί να κλειδώσει; Το κόλπο με το quickpwn για την 4 με εγκατεστημένη την 5 δεν μου δούλεψε πάντως...

#80   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/05/2009 - 09:51

Ένα ενδιαφέρων video κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο το οποίο μας παρουσιάζει τον τρόπο λειτουργίας του Tethering (μέσω bluetooth αλλά και μέσω USB) και των MMS στην iPhone v3.0... Ας το παρακολουθήσουμε:



#81   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2009 - 12:53

Ωραια!Αν και το εχω ξαναδει γιατι καποιος το ειχε ποσταρει καπου αλλα δε θυμαμαι που.

#82   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/05/2009 - 15:21

Quote

Quote

Καλησπέρα σας!



Έχω 2 ερωτήσεις για όσους ασχολούνται με τις beta εκδόσεις του OS 3.0:

1) Υπάρχει δυνατότητα στο history των κλήσεων να διαγράψουμε αυτές που δεν θέλουμε να φαίνονται, όπως στα περισσότερα από τα άλλα κινητά, και να μην χρειάζεται να κάνουμε clear all;;

2) Θα υπάρχει δυνατότητα να λαμβάνουμε αναφορές παράδοσης μηνυμάτων μετά από αρκετή ώρα, όταν ο άλλος π.χ. έχει κλειστό το κινητό του και το ανοίξει μετά από δύο ώρες και λάβει το μήνυμά του, τότε να ειδοποιηθούμε (και όχι μόνο άμεσα, αν δηλαδή έχει το κινητό του ανοιχτό ο άλλος και λάβει εκείνη τη στιγμή το SMS) και χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσουμε είτε χειροκίνητα είτε μέσω εφαρμογής (π.χ. iRealSMS 2) για παράδειγμα το *# (για Vodafone) ;;



Αυτά! Λοιπόν;; Ξέρει κανείς;...






1. Όχι μέχρι και στην beta 5 που είμαστε τώρα δε μπορείς να σβήσεις μεμονομένες κλήσεις. Μπορείς να σβήσεις όμως μεμονομένα μηνύματα πια.

2. Όχι πέρα από τα notification services των εταιριών (πχ  *# για Voda) δεν υπάρχουν αναφορές παράδοσης.



Υπάρχει κανένα νεότερο για τις αναφορές παράδοσης και για τη διαγραφή μεμονομένων κλήσεων;;..
Αλλιώς μισές δουλειές πάλι...


#83   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2009 - 20:31

Να ρωτησω 2 πραγματάκια με σχεση την version 3.0 του iphone:
1) Η 3.χ θα υποστηριζει εφαρμογες της 2.χ???
2)Το xcode θα αλλάξει δραματικά για την 3.χ????

#84   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 17/05/2009 - 00:31

Αφου λεμε οτι οι Apple αναγκασε ολες τις νεες version των apps να υποστηριζουν την 3.0 και πανω  :-\

#85   ilianto

ilianto

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2009 - 23:14

Βρε παιδιά, ξέρει κανείς για ποιό λόγο μπορεί να μη μου στέλνει mms με την beta 5; Έχω βάλει τις ρυθμίσεις σωστά, έχω και ενεργοποιημένα τα mms εδώ και χρόνια αλλά τίποτα... Δοκίμασα και με 010.010.010.020 αντί για 10.10.10.20 αλλά πάλι δεν... Καμιά ιδέα;

#86   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 18/05/2009 - 16:30

Quote

Να ρωτησω 2 πραγματάκια με σχεση την version 3.0 του iphone:

1) Η 3.χ θα υποστηριζει εφαρμογες της 2.χ???

2)Το xcode θα αλλάξει δραματικά για την 3.χ????


1) Nαι, όλες οι εφαρμογές (μιλάμε για τιε επίσημες του AppStore) ξαναγράφονται ώστε να τρέχουν στην 3.0 (όταν βγει) και να υποστηρίζουν τις καινούριες δυνατότητες (push notifications, bluetooth peer-to-peer, in-app purchase, κλπ)!
2) Τι εννοείς δραματικές αλλαγές; Το περιβάλλον εργασίας είναι το ίδιο, απλώς προστέθηκαν οι καινούριες "προγραμματιστικές" δυνατότητες! Υποστηρίζονται δηλαδή πολλά περισσότερα API's.

#87   cos85

cos85

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 05:31

Ρε παιδιά εξηγήστε μου ένα απλό πράγμα  .Γιατί  δεν υποστηρίζει η apple , video camera  και ραδιόφωνο ? Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τη apple .Γνωρίζει  κανείς τι παίζει?



#88   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2009 - 17:21

Quote

Ρε παιδιά εξηγήστε μου ένα απλό πράγμα  .Γιατί  δεν υποστηρίζει η apple , video camera  και ραδιόφωνο ? Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τη apple .Γνωρίζει  κανείς τι παίζει?


Κοίτα, ουδείς δε μπορεί να ισχυριστεί ότι γνωρίζει τα πλάνα της Apple. Σίγουρα όμως μπορώ να πω τα εξής:

1) Το ότι δεν τα έχει μπορεί να σημαίνει ότι η ανάπτυξη αυτής της επαναστατικής φιλοσοφίας UI είναι εξαιρετικά πολύπλοκη και χρονοβόρα και επιλέγει να μας το παρουσιάζει με τα features που ήδη έχει, όσα και να είναι αυτά. Νομίζω οι περισσότεροι προτιμούμε "μισό" iphone από πλευράς χαρακτηριστικών - ούτως η άλλως το έχουμε όχι γιατί έχει περισσότερες δυνατότητες από τα άλλα, αλλά γιατί τα βασικά τα κάνει απείρως καλύτερα!
2) Μπορεί να επέλεξε να εγκαταλείψει μία δυνατότητα γιατί διέβλέψε ότι θα "πεθάνει". Βλέπε, π.χ. την εγκατάλειψη του floppy drive όπως και του optical drive (MacBook Air) - στην αρχή όλοι απορούν και στηλιτεύουν, μερικά χρόνια μετά ... καταλαβαίνουν.

#89   bade18

bade18

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2009 - 18:10

Θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω
Ποια η διαδικασία βήμα προς βήμα για εγκατάσταση της  OS 3 beta 5?
Έχω το 3g .
με τρώει πολλές μέρες τώρα για να κάνω εγκατάσταση.
ευχαριστώ

#90   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2009 - 18:13

Να μην την κανεις
Θα περιμενεις να βγει η public
γιατι αμα την βαλεις σε κοβω να χαλας το τηλ και να μην μπορεις να Ξαναεπαναφερεις εσυ
Γιαυτο εμεις λέμε Μην την εγκαθιστατε εαν δεν ειστε Developer
Aλλοιως περιμενετε να βγει το public

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες