Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

TheDentist.GR


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 14:57

Καλησπέρα σας.
Με χαρά σας παρουσιάζω την εφαρμογή TheDentist.GR που κατασκευάστηκε απο το μέλος omokas και εμένα

Πρόκειται για μια δωρεάν εφαρμογή που σκοπό έχει την ενημέρωση των ασθενών σε οδοντιατρικά θέματα. To TheDentist.GR περιέχει πληροφορίες που καλύπτουν σχεδόν το σύνολο των προβλημάτων και των θεραπειών των δοντιών, των ούλων και γενικώς της στοματικής κοιλότητας με τρόπο απλο και κατανοητό,χωρίς περιττές ιατρικές ορολογίες. Η εφαρμογή είναι οσο πιο απλή γίνεται δίνοντας έμφαση στο κείμενο καθώς ο απώτερος σκοπός είναι η ενημέρωση ακόμα και του πιο άπειρου κατόχου του iphone.

Ακολουθεί το video παρουσίασης της εφαρμογής
http://www.youtube.com/watch?v=WW3gf2voVB4

Την εφαρμογή μπορείτε να την κατεβάσετε απο εδώ
Ολα τα σχολια , παρατηρήσεις η την κριτική σας καλη η κακη θα θέλαμε πολύ να την ακούσουμε

Και μην ξεχνάτε να χαμογελάτε....κανει καλό σε όλους μας :D

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:13

Πολύ καλή προσπάθεια και συγχαρητήρια!

Το μόνο αντιαισθητικό είναι στο 1ο thumbnail που δείχνει να μην έχεις ασχοληθεί καλά με τα γραφικά της εφαρμογής όπως επίσης στο icon της εφαρμογής

Για αυτό -1.

Δίνω 4/5 αστεράκια κατ' άλλα περνάτε στη επόμενη φάση :D

#3   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:21

Πολύ καλή προσπάθεια και συγχαρητήρια!

Το μόνο αντιαισθητικό είναι στο 1ο thumbnail που δείχνει να μην έχεις ασχοληθεί καλά με τα γραφικά της εφαρμογής όπως επίσης στο icon της εφαρμογής

Για αυτό -1.

Δίνω 4/5 αστεράκια κατ' άλλα περνάτε στη επόμενη φάση :D

Ευχαριστούμε πολυ για τα 4* και τα σχόλια. Για τα γραφικά που λες έχεις δίκαιο και απόλυτα υπεύθυνος είμαι εγώ :lol: Πάλι καλά που δεν βάλαμε τα πρώτα που έκανα :D . Στην επόμενη έκδοση θα προσπαθήσω να είμαι καλύτερος.

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:25

στις γεφυρες εχει και αναφορα για ζιρκονιο,μεταλλοπορσελανη και ολοκεραμικα in ceram ?

#5   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:31

Ευχαριστούμε πολυ για τα 4* και τα σχόλια. Για τα γραφικά που λες έχεις δίκαιο και απόλυτα υπεύθυνος είμαι εγώ :lol: Πάλι καλά που δεν βάλαμε τα πρώτα που έκανα :D . Στην επόμενη έκδοση θα προσπαθήσω να είμαι καλύτερος.


Αν θέλετε βοήθεια ζητήστε μου δεν θα έχω πρόβλημμα....

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:35

εμφυτευματα δεν θα επρεπε να κανετε μια αναφορα και στις τεχνικες τυπου branemark ή αμεσης φορτισης?συγκολουμενα η κοχλιουμενα?(γιατι υπαρχει και διαφορα στο χρονο τοποθετησης της αποκαταστασης αναλογα με την τεχνικη που θα χρησιμοποιηθει)δεν το παιζω εξυπνος απλη διαπιστωση κανω..κατα την διανοιξη των φρεατιων σημαντικο ειναι να τονισθει οτι ριχνουμε και ορο για να μην αναπτυσει θερμοκρασια το οστο.και τελος καντε και μια αναφορα και στα μικροεμφυτευματα
γενικοτερα μου αρεσε σαν εφαρμογη βαζω 4,5 στα 5 συγχαρητηρια παιδια

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 18/09/2010 - 15:39


#7   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:38

στις γεφυρες εχει και αναφορα για ζιρκονιο,μεταλλοπορσελανη και ολοκεραμικα in ceram ?

Οχι απλά περιγράφω τη διαδικασία κατασκευής (τροχισμα,αποτυπωση κτλ) η οποια πάνω κάτω είναι η ιδια για ολες τις γέφυρες.Γινεται μια αναφορα οτι "Οι γέφυρες κατασκευάζονται είτε από μέταλλο και πορσελάνη είτε μονό από πορσελάνη" παράληψη ειναι το ζιρκόνιο το οποιο δεν αναφέρω θα εμπλουτίσω το αρθρο στο επομενο update.

#8   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:48

εμφυτευματα δεν θα επρεπε να κανετε μια αναφορα και στις τεχνικες τυπου branemark ή αμεσης φορτισης?συγκολουμενα η κοχλιουμενα?(γιατι υπαρχει και διαφορα στο χρονο τοποθετησης της αποκαταστασης αναλογα με την τεχνικη που θα χρησιμοποιηθει)δεν το παιζω εξυπνος απλη διαπιστωση κανω..κατα την διανοιξη των φρεατιων σημαντικο ειναι να τονισθει οτι ριχνουμε και ορο για να μην αναπτυσει θερμοκρασια το οστο.και τελος καντε και μια αναφορα και στα μικροεμφυτευματα

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια και για τα 4,5.Να ξεκαθαρίσω κάτι.
Σκοπός της εφαρμογής δεν ειναι η αντικατασταση του οδοντιατρου. Ερεθίσματα θέλω να δώσω. Σιγουρα λείπουν πολλές λεπτομέρειες για το πως θα βαλεις το εμφύτευμα ή τι εμφυτεύματα υπάρχουν στην αγορα . Αμα το εμφυτευμα θα είναι αμεσης φόρτισης η οχι ειναι στο σχέδιο θεραπείας του καθε ιατρου σε σχεση με τον ασθενή του. Στόχος μου είναι ο ασθενής αφενός να μάθει οτι μπορεί να συμπληρώσει το κενό με εμφύτευμα και αφετέρου τη διαδικασία κατασκευής φρεατίων αποτύπωσης κτλ για να ξερει τι περιπου να περιμένει....και ολα αυτα με οσο το δυνατόν απλούστερα λογια.
Αν τον βάλω στη λογικη επεξήγησης συγκολουμενα η κοχλιουμενα,αμεσης φορτισης κτλ θα χαθει στην πληροφορία που στην τελική είναι θέμα του οδοντιατρου του η περαιτέρω ενημέρωση. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι να ενημερωθεί το τι μπορει να γινει μέσα στο στόμα του και πανω κατω τι να περιμένει απο άποψη διαδικασίας.Παρολο αυτά η παρατήρηση για τον ορο ειναι σωστη και θα διορθωθεί στο επόμενο update

Τελευταία επεξεργασία από: thedentist, 18/09/2010 - 15:50


#9   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:49

Αν θέλετε βοήθεια ζητήστε μου δεν θα έχω πρόβλημμα....

Σιγουρα θέλουμε βοήθεια και θα σας προτιμήσουμε :D Ευχαριστώ.

#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 15:58

εχεις δικαιο γιατι μεσα στον ογκο των πληροφοριων χανεται κανεις...να σου ζητησω κατι στο επομενο update μπορει και να λεω βλακειες...βαλε φωτογραφιες(πχ πριν και μετα τον καθαρισμο,πριν και μετα την τοποθετηση της ολικης οδοντοστοιχιας η του εμφυτευματος για να δειξεις οτι η οδοντιατρικη εκτος οτι εξυπηρετει αποκατασταση συγκλισης φωνησης κτλ εξυπηρετει και τον τομεα της αισθητικης)
συγγνωμη αν ακουγομαι σαν λαλακας...χιλια συγγνωμη

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 18/09/2010 - 15:59


#11   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2010 - 16:04

εχεις δικαιο γιατι μεσα στον ογκο των πληροφοριων χανεται κανεις...να σου ζητησω κατι στο επομενο update μπορει και να λεω βλακειες...βαλε φωτογραφιες(πχ πριν και μετα τον καθαρισμο,πριν και μετα την τοποθετηση της ολικης οδοντοστοιχιας η του εμφυτευματος για να δειξεις οτι η οδοντιατρικη εκτος οτι εξυπηρετει αποκατασταση συγκλισης φωνησης κτλ εξυπηρετει και τον τομεα της αισθητικης)
συγγνωμη αν ακουγομαι σαν λαλακας...χιλια συγγνωμη


Δεν γίνετε να βάλουμε εικόνες μέσα σε "TextView" ;)

Αν μπορούσαμε θα βάζαμε :)

#12   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 16:06

εχεις δικαιο γιατι μεσα στον ογκο των πληροφοριων χανεται κανεις...να σου ζητησω κατι στο επομενο update μπορει και να λεω βλακειες...βαλε φωτογραφιες(πχ πριν και μετα τον καθαρισμο,πριν και μετα την τοποθετηση της ολικης οδοντοστοιχιας η του εμφυτευματος για να δειξεις οτι η οδοντιατρικη εκτος οτι εξυπηρετει αποκατασταση συγκλισης φωνησης κτλ εξυπηρετει και τον τομεα της αισθητικης)
συγγνωμη αν ακουγομαι σαν λαλακας...χιλια συγγνωμη

οχι προς θεου ισα ισα τα σχόλια είναι πάντα χρήσιμα και τα θέλουμε. Φωτογραφίες ήταν να βάλουμε απο την αρχη αλλά τελικα το αφήσαμε για το επομενο Update που θα έχει φωτογραφίες ίσως και μερικά videακια.Για την επόμενη έκδοση σκέφτομαι καποια αρθα να εμπλουτιστούν με multimedia και καποια να αντικατασταθούν.Γιατι ήδη τα 45 αρθρα είναι πολλά για να τα διαβάσει κάποιος. Φυσικα και θέλουμε τη γνώμη σου ειδικά όταν είσαι του χώρου βοηθάει πολύ.

#13   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 16:06

Δεν γίνετε να βάλουμε εικόνες μέσα σε "TextView" ;)

Αν μπορούσαμε θα βάζαμε :)

Θα το κανουμε αλλιως... :D

#14   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 16:26

οχι προς θεου ισα ισα τα σχόλια είναι πάντα χρήσιμα και τα θέλουμε. Φωτογραφίες ήταν να βάλουμε απο την αρχη αλλά τελικα το αφήσαμε για το επομενο Update που θα έχει φωτογραφίες ίσως και μερικά videακια.Για την επόμενη έκδοση σκέφτομαι καποια αρθα να εμπλουτιστούν με multimedia και καποια να αντικατασταθούν.Γιατι ήδη τα 45 αρθρα είναι πολλά για να τα διαβάσει κάποιος. Φυσικα και θέλουμε τη γνώμη σου ειδικά όταν είσαι του χώρου βοηθάει πολύ.

τελεια νεα!!!!!!!!!φουλ του δεκα λοιπον πηγαινετε!!!! ;)

#15   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 14:54

Μεχρι χθες ήμασταν στο top 1 των medical free application Σήμερα κατεβήκαμε στη δεύτερη θέση.

Συνεχίζουμε όμως να έχουμε την πρωτιά στα New & Noteworthy :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες