Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
441 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 30/10/2010 - 11:12

Σε μένα μια χαρά. Και μάλλον καλύτερα από το limera1n (δε μου δούλευε ούτε το ifunbox ούτε το tunnel).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   r0t0ras

r0t0ras

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2010 - 13:45

Έχω από χθές το βράδυ που προσπαθώ και δεν λέει να μπεί με τίποτα!!Με έχει σπάσει τα νεύρα!!Τι σε Win7 τι σε WinXP,έχει μουλαρώσει και δεν μπαίνει με τίποτα!!!!Αλλαξα συμβατότητα,μέχρι και το antivirus απεγκατέστησα...Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω...Παίζει να προσπάθησα και 50 φορές χωρίς υπερβολή...Ενω το limerain μπήκε κατευθείαν...Tι να κάνω για να περάσει πιά???
3G[S] 'εχω..

#318   mike1111

mike1111

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2010 - 14:04

κάτσε στο limerain,και εμένα τα ίδια, δεν έπαιζε το greenpoison με τίποτα και το limerain με την μία και δυο μέρες τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα, iph 3gs

#319   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:50

Καλησπέρα!
Επειδή δεν παρακολουθώ τελευταία τα JB news, σε τι κατάσταση βρίσκεται το release του Greenpois0n; Δηλαδή είναι σε RC ακόμη ή κανονικό official stable release;;
Επίσης επειδή σκέφτομαι να κάνω πάλι JB το iPhone 4 μου στην 4.1, το προτείνετε το Greenpois0n σε σύγκριση με τα limera1n και PwnageTool 4.1;
Ο λόγος που θέλω πάλι JB είναι ότι δεν μπορώ να κάνω με τίποτα SSH στο iPhone 4 μου, συνέχεια όταν πάει να συνδεθεί με πετάει έξω. Πρέπει να έχω γενικά πρόβλημα με το OpenSSH, γιατί και το OpenSSH Toggle του SBSettings δεν εμφανίζεται καν στο drop-down menu. Έχω φυσικά δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το OpenSSH Toggle και να το ενεργοποιήσω ξανά, όπως και reinstall και uninstall/install του OpenSSH. Τίποτα δεν βοηθάει. To περίεργο είναι ότι τα iTunes και (ιδίως) iFunbox λειτουργούν άψογα, χωρίς κανένα πρόβλημα.
Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση για να αποφύγω πάλι το re-JB και γενικά την όλη διαδικασία ξανά, please πείτε μου!! Ευχαριστώ! :mellow:

#320   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:57

To greenpoison δεν ειναι σε stable εκδοση, αντιθετως.
limerain και pwnage ειναι εξισου αξιολογες επιλογες

#321   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2010 - 16:10

ΟΚ. Κατάλαβα. Και εγώ δεν έχω άλλο παράπονο από το limera1n εκτός από 2:
1) Δεν μου λειτουργεί το SSH μέσω wireless δικτύου.
2) Όταν έχω ενεργοποιημένο το Data χωρίς να έχω 3G, τότε το 99% των εισερχόμενων κλήσεων αποτυγχάνει. Οπότε για να δέχομαι όλες τις εισερχόμενες χωρίς πρόβλημα πρέπει είτε να έχω 3G+Data, είτε 2G και χωρίς Data.

Δεν ξέρω αν φταίει το limera1n για αυτό είναι αλήθεια και δυστυχώς δεν έτυχε να δοκιμάσω να μπω με SSH πριν κάνω το JB με το limera1n, αλλά απλά το υποθέτω και για αυτό το λόγο ρωτάω για το Greenpois0n.

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 01/11/2010 - 16:11


#322   angelob7

angelob7

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:56

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ σε 3GS με greenpoison και αναγκάστηκα,αφού έχανα 9/10 κλήσεις να γυρίσω στην 4.1 χωρίς jailbreak. To Data τι κάνει? αν το απενεργοποιήσω θα έχω πρόβλημα?

#323   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/11/2010 - 23:01

λοιπον τοσο το δηλητηριο οσο και το λεμονι ειναι μαλλον σε τελικη μορφη.
το λεμονι παρουσιασε ασταθεια κυριως με το θεμα δικτυο (wifi) σε μενα τουλαχιστον
το δηλητηριο πηγε πολυ καλυτερα. ειναι λιγο δυσκολο να πετυχεις τους χρονους γι αυτο και φαινεται οτι δεν μπαινει
αλλα αν το βαλατε (το κινητο σας) σε δφυ χειροκινητα με τον κλασσικο τροπο τοτε θα το πετυχετε και μαλιστα ειναι ποιο σταθερο απο το λεμονι.
παρουσιαζει καποιες μικροαπειροελαχιστε καθυστερησεις σε ορισμενες εφαρμογες. χρονος αποκρισης
σημερα περασα νεα 4.1 και τζιμπι με ρεντσνου. μεχρι στιγμη παει αερα και απο ταχυτητα.
θα το δω αυριο και με ιντερντε ον δε γκοου στο ταξι πως παει.
για το ανλοκ της ββ οχι δεν εχουμε κατι νεο ακομα.
το κλασσικο. υπομονη μεχρι μεσα του μηνα περιπου για την 4.2

#324   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/11/2010 - 05:02

ΟΚ. Κατάλαβα. Και εγώ δεν έχω άλλο παράπονο από το limera1n εκτός από 2:
1) Δεν μου λειτουργεί το SSH μέσω wireless δικτύου.
2) Όταν έχω ενεργοποιημένο το Data χωρίς να έχω 3G, τότε το 99% των εισερχόμενων κλήσεων αποτυγχάνει. Οπότε για να δέχομαι όλες τις εισερχόμενες χωρίς πρόβλημα πρέπει είτε να έχω 3G+Data, είτε 2G και χωρίς Data.

Δεν ξέρω αν φταίει το limera1n για αυτό είναι αλήθεια και δυστυχώς δεν έτυχε να δοκιμάσω να μπω με SSH πριν κάνω το JB με το limera1n, αλλά απλά το υποθέτω και για αυτό το λόγο ρωτάω για το Greenpois0n.


Φίλε για το θέμα του ssh κοίτα εδώ μπορέι να βρεις λύση.

#325   ensgr

ensgr

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2010 - 14:58

Παιδιά καλησπέρα, τελικά μετά από αυτό το διάστημα πού καταλήγουμε; Θα πάρω για ένα φίλο iphone 4. Να του βάλω greenpoison ή lime?

Ποιο είναι τελικά πιο σταθερό και έχει τα λιγότερα προβλήματα;

(unlock συσκευή)

#326   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2010 - 15:09

Παιδιά καλησπέρα, τελικά μετά από αυτό το διάστημα πού καταλήγουμε; Θα πάρω για ένα φίλο iphone 4. Να του βάλω greenpoison ή lime?

Ποιο είναι τελικά πιο σταθερό και έχει τα λιγότερα προβλήματα;

(unlock συσκευή)

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/35969-the-final-jailbreak-battle/page__mode__show__st__60

http://www.iphonehel...1n +greenpois0n

#327   beatrix

beatrix

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2010 - 04:27

kalispera pedes exw ena themataki kai exw psilovgalei karkino edw opote ligo help
ekana oti lene oi odigies apires fores se ena iphone 4 4.1 kai eite me to green eite me ton ra1n den mpenei se DFU mode Helppppppppppp

#328   kokojumbo

kokojumbo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2010 - 09:58

Παιδες εγω εγκατεστησα το Greenpois0n και ολα πηγαν καλα εκτος του οτι απο την ωρα που το εκανα η μπαταρια απο 95% μεσα σε 12 ωρες χωρις να το χρησιμοποιησω ιδιαιτερα κατεβηκε στο 5%. Βοηθεια!


Edit by Paris1986: Τα κεφαλαια απαγορευονται γι'αυτο την επομενη φορα καθε τετοιο μηνυμα θα διαγραφεται φιλρ μου.

Επισης καλως ηρθες στην παρεα μας.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 07/11/2010 - 11:08
Greeklish to Greek.


#329   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/11/2010 - 10:05

Ξανα ριστορ και set up as new
Εμενα όλη μερα ξεσκισμα στο wifi και τη βγαζω

#330   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/11/2010 - 10:08

Ξανα ριστορ και set up as new
Εμενα όλη μερα ξεσκισμα στο wifi και τη βγαζω


+1 και με χαλαρή χρήση δύο μέρες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες