Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
441 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/11/2010 - 10:42

+1 και με χαλαρή χρήση δύο μέρες.

Δεν έκανα καθόλου πρωτη φόρτιση οταν το πήρα
Εχω καταργήσει noteb lap desc
μια μερα κρατάει
Γι αυτο προτίμησα gp

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   kokojumbo

kokojumbo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2010 - 23:31

Ναι του εκανα ριστορ αμεσως και ετσι διορθωθηκε, αλλα με ενδιαφερει το jailbreak πολυ και θελω να ρωτησω αν εχουν και αλλοι τετοια προβληματα με γκρινποιζον. και αν ναι πως μπορει να λυθει. το λαιμρειν ειναι καλυτερο?

#333   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/11/2010 - 23:48

Ναι του εκανα ριστορ αμεσως και ετσι διορθωθηκε, αλλα με ενδιαφερει το jailbreak πολυ και θελω να ρωτησω αν εχουν και αλλοι τετοια προβληματα με γκρινποιζον. και αν ναι πως μπορει να λυθει. το λαιμρειν ειναι καλυτερο?

με όσα ακούω εδώ μέσα αν το δικό σου εχει τετοιο προβλημα με το δηλητηριο
με το λεμονι θα κλεινει μολις ανοιγει
:)))
σοβαροτερα κανε μια δοκιμη τι ειχες τι εχασες.
δυστυχως ο,τι και να λεμε εμεις εσυ θα κρινεις μονος σου και μαλιστα μονο μεσα απο την πραξη.

#334   opel007

opel007

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2010 - 05:28

χαιρετω την παρεα.
Εχω ενα 3GS 16GB στο οποιο ειχα την εκδοση 3.1.3 με σπιριτ κ μετα απο καιρο ειπα να του βαλω την 4.1 .
Με παιδεψε γιατι μου εβγαζε ερορ 13 αλλα οκ το εφτιαξα.
Προσπαθω εδω κ ωρες να του βαλω το Greenpois0n αλλα ματαια!
Ενω κανω μια χαρα τα βηματα μετα που βγαινει το αλλο παραθυρο κ παταω jailbrake τοτε αναβει ασπρη η οθονη κ μετα απο 1-2 δεύτερα γραφει jailbrake failed..
Τι λαθος κανω ρε παιδια;

#335   manolosx

manolosx

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 16:03

Χαιρεται φιλοι θα ηθελα να κανω μια ερωτιση (συγνωμη αν εχει ιδη απαντιθει)!Εχω ενα iPad 3G αγορασμενο απο Γερμανια με εκδοση 3.2.2(7Β500)!Μπορω να το κανω Jailbreak με το GreenPoison?θα χρειαστει unlock ??Ευχαριστω κ συγνομη αν ιδη εχει απαντιθει!

#336   manolosx

manolosx

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 16:03

Χαιρεται φιλοι θα ηθελα να κανω μια ερωτιση (συγνωμη αν εχει ιδη απαντιθει)!Εχω ενα iPad 3G αγορασμενο απο Γερμανια με εκδοση 3.2.2(7Β500)!Μπορω να το κανω Jailbreak με το GreenPoison?θα χρειαστει unlock ??Ευχαριστω κ συγνομη αν ιδη εχει απαντιθει!


Lathos post svisteto

Τελευταία επεξεργασία από: manolosx, 10/11/2010 - 16:04


#337   Mapras10

Mapras10

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2010 - 03:28

ΕΛΕΟΣ 17 σελιδες διαβασα κ ακομα να καταλαβω με ολα αυτα με πιο θα κανω jailbreak!
o ενας αυτο αλλα εχει αυτο το προβλημα κτλ κτλ κτλ ΤΕΛΙΚΑ θα μας πει καποιος ποιο ειναι καλυτερο
κ τι προβληματα εχει?

Τελευταία επεξεργασία από: Mapras10, 15/11/2010 - 03:29


#338   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 15/11/2010 - 03:33

Κοιτα το μονο σιγουρο ειναι οτι ολο και καποιος εχει και καποιο προβλημα με καποιο απο τα 2...τουλαχιστον απο αυτα που εχω διαβασει απο τα παιδια εδω...!
Αλλα απο οτι εχω καταλαβει το Limerain ειναι πιο 'ευκολο' και στους περισσοτερους αποδιδει καλα...!

#339   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 15/11/2010 - 19:10

Μια χαρα δουλευει το limera1
Το δοκιμασα σε πανω απο 10 συσκευες (3GS, 4G)
Πουθενα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα
Ασχετα απ' οτι λενε, ολα εγιναν ευκολα κ γρηγορα

Δε βλεπω το λογο να χρησιμοποιησω greenpoison

se ipad me 3.2.2?
den paizei to lime file

#340   jkotsou

jkotsou

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2010 - 12:47

ρε παιδια εχω το ipod touch 3G με 4.1 κ δεν πιανει κανενα απ τα 2... οταν το εχω συνδεδεμενο στο καλωδιο κανω ακριβως την διαδικασια για DFU aλλα δεν μπαινει με τιποτα! το limerain μοθ το ωαζει σε DFU αλλα οταν μου ωγαζει να κανω την διαδικασια με το sleep+home οση ωρα κ να το κραταω δεν αλλαζει, μολις αφισω το sleep τοτε πεταει ενα ερρορ. Επισης οταν δοκιμασα να κανω downgrade se 3.1.3 me ispw gia ipod το itunes δεν το αναγνωριζε... εχω εναν οδηγο που κανω downgrade to iphone mou και δουλευει κανονικα. στο ipod tpt... ?

#341   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/12/2010 - 13:02

ρε παιδια εχω το ipod touch 3G με 4.1 κ δεν πιανει κανενα απ τα 2... οταν το εχω συνδεδεμενο στο καλωδιο κανω ακριβως την διαδικασια για DFU aλλα δεν μπαινει με τιποτα! το limerain μοθ το ωαζει σε DFU αλλα οταν μου ωγαζει να κανω την διαδικασια με το sleep+home οση ωρα κ να το κραταω δεν αλλαζει, μολις αφισω το sleep τοτε πεταει ενα ερρορ. Επισης οταν δοκιμασα να κανω downgrade se 3.1.3 me ispw gia ipod το itunes δεν το αναγνωριζε... εχω εναν οδηγο που κανω downgrade to iphone mou και δουλευει κανονικα. στο ipod tpt... ?

shsh για το ipod εχεις? αν δεν εχεις πως?
τρεξε τα εργαλεια ως διαχειριστης και συμβατα με xp

#342   jkotsou

jkotsou

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2010 - 20:40

shsh για το ipod εχεις? αν δεν εχεις πως?
τρεξε τα εργαλεια ως διαχειριστης και συμβατα με xp


ta shsh που τα βρισκω? χρησημοποιω το recboot για το iphone κ βαζω οποια εκδοση θελω. εχω κατεβασει την 3.1.3 κ μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη (ipod 3.1.3)... στο iphone mou οταν κατεβαζω μια παλια εκδοση την περναει κ στο τελος μου πεταει ερρορ κ εφοσον την εχει φορτωσει βαζω recboot k ολα οκ. για το ipod δεν την δεχεται καν... λεσ κ επιλεγω ενα ασχετο τελειως αρχειο. σε 3 υπολογιστες το δοκιμασα. επισυναπτω μια φωτο με τα στοιχεια. το ανεβασα σε 4.2. μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα πως θα το παω σε μια εκδοση που παιρνει jailbreak apo 3.1.3 k ανω? οποιαδηποτε κ πως.... ευχαριστω

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: jkotsou, 09/12/2010 - 20:42


#343   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/12/2010 - 20:44

μηπως επιλεγεις λαθος g ipod? αντι για 2g 3g τι ειναι επιλεγεις λαθος μοντελο αρα και λειτουργικο?
επισης.
πλεον δεν τις υπογραφει και αν δεν ειχες σωσει shsh πως θαγυρισεις πισω στην 3.1.3
προσπαθησα κι εγω σε ενα 2g που εχω να γυρισω στην 3.1.3 και θεωρησα καλο και βεβαιο οτι θα ειναι οπως και με το κινητο 3γ που δεν θελει shsh λογω παλαιοτητας.
μα δυστυχως δεν ..............
κανε μια προσπαθεια εσυ καλου κακου τι ειχες τι εχασες.

#344   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/12/2010 - 20:47

το recboot δεν κανει τιποτα αλλο παρα ο,τι και το tinny umprella να σου επιστρεφει σε normal mode απο dfu or restore mode την οποια ios συσκευη.
δεν ειναι ενα μαγικο εργαλειο που χωρις τα shsh σου περναει παλιοτερες εκδοσεις λειτουργικου.
μακαρι να ήταν αλλα δυστυχως. θα λυναμε πολλοι τα προβληματα των συσκευων μας ετσι.

#345   jkotsou

jkotsou

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2010 - 20:59

μηπως επιλεγεις λαθος g ipod? αντι για 2g 3g τι ειναι επιλεγεις λαθος μοντελο αρα και λειτουργικο?
επισης.
πλεον δεν τις υπογραφει και αν δεν ειχες σωσει shsh πως θαγυρισεις πισω στην 3.1.3
προσπαθησα κι εγω σε ενα 2g που εχω να γυρισω στην 3.1.3 και θεωρησα καλο και βεβαιο οτι θα ειναι οπως και με το κινητο 3γ που δεν θελει shsh λογω παλαιοτητας.
μα δυστυχως δεν ..............
κανε μια προσπαθεια εσυ καλου κακου τι ειχες τι εχασες.


για 3G επιλεγω. πατησα το μοντελο οπως το γραφει μεσα κ μου λεει οτι ειναι το 3g... οποτε επελεξα το αντιστοιχο. λες να ναι το 2G??? shsh για καθε κινητο ειναι μοναδικο δλδ??? δεν γυριζει πισω χωρις αυτα???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες