Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iDOS: DOS emulator στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
178 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:04

θα είχε πλάκα να μπορούσαμε να τρέχαμε και τα ΧΡ στο ipad.Απορώ πως θα ήταν η λειτουργία τους. Από άποψη επεξεργαστη και μνήμης έχει το Ipad την δυνατότητα. Το δύσκολο θα ήταν ο χειρισμος τους.

αυτο θα το δουμε στο μελλον πιστευο. ολο και καποιος "τρελαμένος" developeρ θα βρεθεί
το θέμα είναι να προλάβουμε μια τετοια εφαρμογή στον αέρα πριν την κατεβάσουν απότομα.
:))))
πάμε βήμα βήμα πρώτα. κάτσε να παίζουν τα 95 και μ' ενα msoffice μεσα εγω δεν θελω τίποτα άλλο από το κινητό μου.
χάρτες εχω, αναφορά έχω, απόρριψη έχω, iblacklist τωρα που θυμηθηκα οτι ανανέωσα την πιστωτική μου να το αγοράσω ξανά,
κάμερα μια χαρά είναι, χρόνοι κλήσεων δε με ένοιαζαν ποτέ, αν μπορώ να έχω και εναν κειμενογράφο στυλ word και λογιστικά φύλλα excell όχι όμως όπως το quickoffice

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:05

θα είχε πλάκα να μπορούσαμε να τρέχαμε και τα ΧΡ στο ipad.Απορώ πως θα ήταν η λειτουργία τους. Από άποψη επεξεργαστη και μνήμης έχει το Ipad την δυνατότητα. Το δύσκολο θα ήταν ο χειρισμος τους.

αυτο θα το δουμε στο μελλον πιστευω. ολο και καποιος "τρελαμένος" developeρ θα βρεθεί
το θέμα είναι να προλάβουμε μια τετοια εφαρμογή στον αέρα πριν την κατεβάσουν απότομα.
:))))
πάμε βήμα βήμα πρώτα. κάτσε να παίζουν τα 95 και μ' ενα msoffice μεσα εγω δεν θελω τίποτα άλλο από το κινητό μου.
χάρτες εχω, αναφορά έχω, απόρριψη έχω, iblacklist τωρα που θυμηθηκα οτι ανανέωσα την πιστωτική μου να το αγοράσω ξανά,
κάμερα μια χαρά είναι, χρόνοι κλήσεων δε με ένοιαζαν ποτέ, αν μπορώ να έχω και εναν κειμενογράφο στυλ word και λογιστικά φύλλα excell όχι όμως όπως το quickoffice app τότε είναι το τέλειο κινητό (όχι ότι τώρα δεν πλησιάζει πολύ αυτό)
τι άλλο θέλει κανεις από τη ζωή του? χιχιχιχιχχιχιχιχιχιχιιχιχιχιιχιχ

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 28/10/2010 - 12:06


#108   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:32

θα είχε πλάκα να μπορούσαμε να τρέχαμε και τα ΧΡ στο ipad.Απορώ πως θα ήταν η λειτουργία τους. Από άποψη επεξεργαστη και μνήμης έχει το Ipad την δυνατότητα. Το δύσκολο θα ήταν ο χειρισμος τους.


Σε ARM επεξεργαστη δεν πιστευω τα windows να τρεξουνε :P

#109   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:33

τα windoze σε 3GS με 4.0.1 δεν λειτουργουν τα windows 95. μπαινουν σε safe mode και μετα κολλανε. τωρα σε οτι αφορα το idos εγκατεστησα κανονικα τα windows 3.11 και μερικα παιχνιδια αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το doom το οποιο λογω 3d γραφικων δεν τρεχει.(αν και στο toucharcade υπαρχουν screenshots με 3d games αλλα μαλλον χρειαζονται καποιες ρυθμισεις) επισης προσπαθησα να εγκαταστησω τα win 95 αλλα η διαδικασια κολλησε στον ελεγχο του συστηματος.παντως απο οτι ειδα παλι στο toucharcade.com ενας τυπος τα εγκατεστησε κανονικα.οποιος εχει καποια ιδεα για το πως τα κανουμε εγκατασταση ας το μοιραστει μαζι μας...

#110   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:36

τα windoze σε 3GS με 4.0.1 δεν λειτουργουν τα windows 95. μπαινουν σε safe mode και μετα κολλανε. τωρα σε οτι αφορα το idos εγκατεστησα κανονικα τα windows 3.11 και μερικα παιχνιδια αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το doom το οποιο λογω 3d γραφικων δεν τρεχει.(αν και στο toucharcade υπαρχουν screenshots με 3d games αλλα μαλλον χρειαζονται καποιες ρυθμισεις) επισης προσπαθησα να εγκαταστησω τα win 95 αλλα η διαδικασια κολλησε στον ελεγχο του συστηματος.παντως απο οτι ειδα παλι στο toucharcade.com ενας τυπος τα εγκατεστησε κανονικα.οποιος εχει καποια ιδεα για το πως τα κανουμε εγκατασταση ας το μοιραστει μαζι μας...


Και σε εμενα το ιδιο.. στην εγκατασταση των Windows 95 & 98 κολουσε στο ιδιο σημειο ;)

#111   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:37

τα windoze σε 3GS με 4.0.1 δεν λειτουργουν τα windows 95. μπαινουν σε safe mode και μετα κολλανε. τωρα σε οτι αφορα το idos εγκατεστησα κανονικα τα windows 3.11 και μερικα παιχνιδια αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το doom το οποιο λογω 3d γραφικων δεν τρεχει.(αν και στο toucharcade υπαρχουν screenshots με 3d games αλλα μαλλον χρειαζονται καποιες ρυθμισεις) επισης προσπαθησα να εγκαταστησω τα win 95 αλλα η διαδικασια κολλησε στον ελεγχο του συστηματος.παντως απο οτι ειδα παλι στο toucharcade.com ενας τυπος τα εγκατεστησε κανονικα.οποιος εχει καποια ιδεα για το πως τα κανουμε εγκατασταση ας το μοιραστει μαζι μας...

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες ειναι οντως χρησιμοτατες.
τωρα μενει ενας τροπος για οφις.

#112   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:41

λοιπον βρηκα αυτο το LINK που εχει οδηγιες για win 3.11 αλλα και για τα 95! κατεβαστε το και εσεις να δουμε τι παιζει!

#113   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:46

λοιπον βρηκα αυτο το LINK που εχει οδηγιες για win 3.11 αλλα και για τα 95! κατεβαστε το και εσεις να δουμε τι παιζει!

το κατεβαζω και περιμενω να δω. θα σας πω

#114   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 12:58

οχι μονο δουλευει αλλα εχουμε και dual-boot win 3.11 kai 95!
Αναρτημένη εικόνα

#115   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 13:44

λοιπον βρηκα αυτο το LINK που εχει οδηγιες για win 3.11 αλλα και για τα 95! κατεβαστε το και εσεις να δουμε τι παιζει!

το κατεβαζω και περιμενω να δω. θα σας πω
λοιπον ναι παιζει μια χαρα. προσοχη
αφαιρεστε το φακελλο σεταπ που ειχατε περασει και το autoexec.bat kai to config sys
install απο την αρχη τα 3.1 και θα γραφετε win καθε φορα.
τα ατιμα ηδη τρεχαν μια φορα scandisk και τωρα κανω defrag
xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxa
oσο για το ποντικι απο την επιλογη options δωστε maximum speed

#116   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:37

λοιπον βρηκα αυτο το LINK που εχει οδηγιες για win 3.11 αλλα και για τα 95! κατεβαστε το και εσεις να δουμε τι παιζει!



το κατεβαζω και περιμενω να δω. θα σας πω



οχι μονο δουλευει αλλα εχουμε και dual-boot win 3.11 kai 95!
Αναρτημένη εικόνα



το κατεβαζω και περιμενω να δω. θα σας πω
λοιπον ναι παιζει μια χαρα. προσοχη
αφαιρεστε το φακελλο σεταπ που ειχατε περασει και το autoexec.bat kai to config sys
install απο την αρχη τα 3.1 και θα γραφετε win καθε φορα.
τα ατιμα ηδη τρεχαν μια φορα scandisk και τωρα κανω defrag
xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxa
oσο για το ποντικι απο την επιλογη options δωστε maximum speed


Ας ανεβάσει κάποιος το αρχείο και στο RapidShare γιατί προσπαθώ από το πρωί να το κατεβάσω από το HotFile και είναι αδύνατον ...

#117   Luciferia

Luciferia

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2010 - 17:59

παντω΅ς δεν θα ξανανεβει η εφαρμογη!!η Apple την απεσυρε καθοτι ολοι μπορουσαν να εχουν προσβαση στα αρχεια του Os (χωρι΅ς jailbreak)και ετσι παει η εφαρμογη που τοσα θυμισε στους παλιους και ξυπνησε τον πειραματισμο στους καινουργιους!!
τσκτσκ..αμαν πια αυτη η Apple..ουτε το μυστικο του κρατους να φυλουσε!!

#118   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 18:36

Το καλό το παλικάρι ξέρει και άλλο μονοπάτι : http://apptrackr.org/ προλάβαν και το σπάσανε

uhm εκανα search αλλα δεν βρηκα πωσ βαζουμε την εφαρμογη στο iphone οταν την κατεβαζουμε στο pc. me winscp λογικα αλλα που?
Edit: ή μηπωσ απο το safari downloaD?

Τελευταία επεξεργασία από: DangerousBlade, 28/10/2010 - 18:39


#119   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 18:56

Ας ανεβάσει κάποιος το αρχείο και στο RapidShare γιατί προσπαθώ από το πρωί να το κατεβάσω από το HotFile και είναι αδύνατον ...


ΟΚ. Τελικά τα κατάφερα !

#120   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 19:02

το βραδυ να χω πρoσβαση σε πισι και οποιος θελει πμ και για το ipa και το zipped file για το dual boot

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες