Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αγορά Certificate


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:04

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το developer certificate απο την Apple (99$/year) ωστε να μπορω να δοκιμάζω της εφαρμογές που φτιάχνω στην συσκευή μου. Αρχική το θέλω μονο για αυτή την χρήση και οχι για να τις πουλάω στο Appstore. Υπάρχει περίπτωση να μην δεχτούν την αίτηση μου? Μπορεί κάποιος που έχει κάνει την διαδικασία να μου δώσει μερικές πληροφορίες αν γίνετε αυτό που θέλω και με ποιό τρόπο? Νομίζω διάβασα οτι σου κάνουν μερικές ερωτήσης πριν στο δώσουν. Ισχύει αυτό? Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:36

Θα την δεχτούν απ'όσο ξέρω, αλλά αν είναι μόνο για τετσ δες αυτό http://www.iphonehel...205#entry275205

#3   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:49

Σευχαριστώ φιλε για την απάντηση. Εχω δεί κάτι ανάλογο αλλα είναι μόνο για jailbroken συσκευές. Εγώ έχω Ipad με περασμένει την 4.2 CM μέσα οπότε θα αργήσει να σπάσει. Γιαυτο έλεγα να αγοράσω το certificate...


Θα την δεχτούν απ'όσο ξέρω, αλλά αν είναι μόνο για τετσ δες αυτό http://www.iphonehel...205#entry275205



#4   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:53

Σευχαριστώ φιλε για την απάντηση. Εχω δεί κάτι ανάλογο αλλα είναι μόνο για jailbroken συσκευές. Εγώ έχω Ipad με περασμένει την 4.2 CM μέσα οπότε θα αργήσει να σπάσει. Γιαυτο έλεγα να αγοράσω το certificate...



Why don't you downgrade?

#5   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:57

Why don't you downgrade?


Εχω καλομάθει στο mulitasking λογο android και το θελω και στο ipad. Ασε που ο κυριως λογος που το θελω ειναι για να κάνω build Flash εφαρμογες, οπότε έλεγα να πάω καλύτερα με την νόμιμη μέθοδο...

#6   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:36

Εχω καλομάθει στο mulitasking λογο android και το θελω και στο ipad. Ασε που ο κυριως λογος που το θελω ειναι για να κάνω build Flash εφαρμογες, οπότε έλεγα να πάω καλύτερα με την νόμιμη μέθοδο...



Downgrade δεν σημαίνει απαραίτητα σε έκδοση 3.x μπορείς και σε 4.x αλλά δικιά σ η απόφαση

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:39

δεν υπαρχει 4.χχχ στο ipad βρε παιδια... μονο 3.2χχ θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.. :)

#8   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:41

Downgrade δεν σημαίνει απαραίτητα σε έκδοση 3.x μπορείς και σε 4.x αλλά δικιά σ η απόφαση



Α ναι? Νόμιζα οτι μόνο το 4.2 είναι για ipad... καλώς θα το κοιτάξω αλλά αν κάποιος ξέρει την διαδικασία για να αγορά certificate ας βοηθήσει...

#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:47

δες πανω απο το μηνυμα σου.. δεν μπορεις να περασεις καμια 4.χχχ στο ipad.. :)

#10   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:49

δες πανω απο το μηνυμα σου.. δεν μπορεις να περασεις καμια 4.χχχ στο ipad.. :)



ναι το είδα απλα κάναμε μαζι post. Αυτό ξέρω και εγώ... Απλα τώρα έχω ήδη περάσει την 4.2 cm ...

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 23:52

μπορεις να κανεις downgrade στην 3.2.2 εαν εχεις κρατησει ecid files.. on cydia... αλλα για μενα μην μπεις στον κοπο ετσι κι αλλιως συντομα θα εχουμε την official.. 4.2 :)

#12   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2010 - 10:37

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το developer certificate απο την Apple (99$/year) ωστε να μπορω να δοκιμάζω της εφαρμογές που φτιάχνω στην συσκευή μου. Αρχική το θέλω μονο για αυτή την χρήση και οχι για να τις πουλάω στο Appstore. Υπάρχει περίπτωση να μην δεχτούν την αίτηση μου? Μπορεί κάποιος που έχει κάνει την διαδικασία να μου δώσει μερικές πληροφορίες αν γίνετε αυτό που θέλω και με ποιό τρόπο? Νομίζω διάβασα οτι σου κάνουν μερικές ερωτήσης πριν στο δώσουν. Ισχύει αυτό? Ευχαριστώ!



Δε θα σου κάνουν καμία ερώτηση. Συμπλήρωσε και στείλε με fax την αίτηση, και όλα θα πάνε μια χαρά.
Φυσικά, η αίτηση είναι μόνο η αρχή. Η διαδικασία για τη μεταφοράς της εφαρμογής στο κινητό/iPad αποτελείται από 4-5 επιπλέον βήματα. Θα βρεις, αρκετές πληροφορίες στην ιστοσελίδα της Apple.

Καλή αρχή.

#13   charlatan

charlatan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2010 - 16:53

Οκ έχω την αίτηση όπου πρέπει να στείλω στον αριθμό +1 (408) 862-7602 . Πως τον πληκτρολογώ στο fax? Πρέπει να βάλω κάτι άλλο αντί για το '+' ?

#14   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/11/2010 - 01:25

Οκ έχω την αίτηση όπου πρέπει να στείλω στον αριθμό +1 (408) 862-7602 . Πως τον πληκτρολογώ στο fax? Πρέπει να βάλω κάτι άλλο αντί για το '+' ?

001

#15   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/11/2010 - 01:29

Άν χρησιμοποιείς flash σου έχω certificate κ Mobileprovision files..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες