Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 22:23

λοιπον παιδια καλησπερα επιτελους καταφερα να περασω με βαση οτι αναφερετε παραπανω την 06.15.00 με την 4.1 και εγινε και unlocked.

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους ιδιατερα στον geORGIOSb που με βοηθησε...

δεν θελω ευχαριστω. και με εκατο ευρω θα σου πω ευχαριστω εγω
χεχεχε
χαρα μου/μας που σε βοηθησαμε

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 30/11/2010 - 22:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 22:25

πω πω, καλα στο blog της dev team γινεται ψιλοχαμος.. πιο φρεσκο εχει εμφανιστει το προβλημα με το GPS το οποιο κατα τα λεγομενα των 'παθοντων' σταματαει εντελως να λειτουργει με την νεα baseband... ενω φυσικα εξακολουθουν να γινονται πολλαπλες αναφορες στα προβληματα ληψης/τηλεφωνιας.Αρχιζω να νοιωθω λιγο τυχερος μεσα στην ατυχια μου παραμενοντας κλειδωμενος στην 5.14.02 Αυτη τη φορα η dev team δεν μας εχει αφησει με τις καλυτερες εντυπωσεις κατα την γνωμη μου... ;)

κατα τη δικη μου γνωμη ομως μας εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενους ως προς το οτι πριν απο αυτη τηλυση ειχαμε κινητα για πουλημα στο εξωτερικο και μονο ή για τα σκουπιδια.
ο καθενας κατα πως το βλεπει. δεν μπορει να τα εχεις ολα. κατι κερδιζεις κατι χανεις

#168   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/11/2010 - 22:37

Ultrasn0w Battery Drain Temp Solution

Συνημμένο αρχείο  empty battery.jpg   7.44KB   0 λήψεις

#169   Simao

Simao

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:07

Καλησπερα & απο μενα παιδια!Εχω & γω ενα 3gs 16gb απο Γερμανια που αυτη τη στιγμη ειναι στην 4.1 ββ 05.14.02 jailbroken με limera1n.Δεν ξερω αν ειναι new η old bootrom.Θελω να κανω unlock(redsn0w) απλα επειδη ακουω πολλα για αδυναμο σημα ειμαι λιγο δυστακτικος.Αν κανω unlock και δεν εχω τα επιθυμητα αποτελεσματα & με δεδομενο οτι η 06.χχ.χχ baseband δεν αλλαζει,(αν καταλαβα καλα)σε περιπτωση που βγει νεο unlock & δεν αφορα τη συγκεκριμενη Baseband τι κανω?Θα μπορω να ξανακανω unlock η παπαλα iphone?Sorry αν ρωταω βλακειες απλα ειμαι νεος στο αθλημα.

#170   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:18

παιδια καλησπερα εγω που εχω 3gs locked στην 4.1 jailbreak με limerain και νεα bootrom τι να κανω για το unlock? θα ειναι untethered?

#171   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:18

Καλησπερα & απο μενα παιδια!Εχω & γω ενα 3gs 16gb απο Γερμανια που αυτη τη στιγμη ειναι στην 4.1 ββ 05.14.02 jailbroken με limera1n.Δεν ξερω αν ειναι new η old bootrom.Θελω να κανω unlock(redsn0w) απλα επειδη ακουω πολλα για αδυναμο σημα ειμαι λιγο δυστακτικος.Αν κανω unlock και δεν εχω τα επιθυμητα αποτελεσματα & με δεδομενο οτι η 06.χχ.χχ baseband δεν αλλαζει,(αν καταλαβα καλα)σε περιπτωση που βγει νεο unlock & δεν αφορα τη συγκεκριμενη Baseband τι κανω?Θα μπορω να ξανακανω unlock η παπαλα iphone?Sorry αν ρωταω βλακειες απλα ειμαι νεος στο αθλημα.

λοιπον και με αφορμη εσενα θα πω "σενα τα λεω πεθερα για να τα ακουει η νυφη"
τι παει να πει μωρε με αφορμη το σημα? ειχε πριν σημα καλυτερο? πως σαν ipod? και μην πειτε οτι περιμενετε κατι αλλο ποιο σταθερο.
αυτο ειναι και δεν θα υπαρξει κατι αλλο. αρα? μονοδρομος.
παμε λοιπον στα παρακατω
idetector να δεις τη bootroom σου
αν ειναι παλια ακομα και σε 42 πας αφοβα γιατι θα εχεις untethered jb αν ειναι νεα υποχρεωτικα 41 για jb
στο νημα εδω ποστ # 21 ο οδηγος για τα παρακατω.
αν κολλησεις εδω ειναι το caterpilar για αμεση βοηθεια.
να ξερεις οτι γυρισμο δεν εχει. αναβαθμιση με επισημη ipsw ξεχνα τη, μονο με custom ipsw. εγγυηση ξεχνα τη.
το σημα οντως θα αυξομειωνεται αλλα δεν θα χανεται τελειως ποτε αρα δεν θα χανεις και κλησεις.
δυο μικρα αλλα πολυ σημαντικα πραγματα για το redsnow
καντο συμβατο με xp (δεξι κλικ ιδιοτητες συμβατοτητα χρ) και μετα παλι δεκι κλικ run as administrator για να μην κολλησει κατα τη διαδικασια η οποια κραταει καμποσο μην το φοβηθεις
καθε επιτυχια

#172   Simao

Simao

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:25

Ρε φιλε georgiosb χαλαρωσε λιγο!Πριν λιγο καιρο το κινητο ηταν στην 4.0.1 και ηταν μια χαρα unlocked!Λεω μηπως θα ηταν προτιμοτερο να περιμενω για μελλοντικο unlock?

#173   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:38

Ρε φιλε georgiosb χαλαρωσε λιγο!Πριν λιγο καιρο το κινητο ηταν στην 4.0.1 και ηταν μια χαρα unlocked!Λεω μηπως θα ηταν προτιμοτερο να περιμενω για μελλοντικο unlock?

εγω χαλαρος ειμαι φιλαρακο μου τα δικα μου κινητα δουλευουν
περιμενε εσυ και αμα το δεις το νεο unlock απλα σε παρακαλώ σφύρα μου να το γνωρίζω κι εγώ.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 30/11/2010 - 23:39


#174   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 23:40

παιδια καλησπερα εγω που εχω 3gs locked στην 4.1 jailbreak με limerain και νεα bootrom τι να κανω για το unlock? θα ειναι untethered?

ναι και δεν χρειαζεται να ξανακανεις jailbreak.
περνα το redsnow απλα και στις επιλογες κλικαρισε μονο το install ipad update
μετα πας μεσα στο σιντια και κανεις το unlock με το ultrasnow

#175   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 00:06

ναι και δεν χρειαζεται να ξανακανεις jailbreak.
περνα το redsnow απλα και στις επιλογες κλικαρισε μονο το install ipad update
μετα πας μεσα στο σιντια και κανεις το unlock με το ultrasnow


φιλε geORGIOSb σ ευχαριστω πολυ. μονο πες μου το μονο που εχω να κανω ειναι να κατεβασω την 3.2.2 του ipad, φυσικα οχι την 4.1 αφου αυτην εχει το μηλο μεσα, αν ο κανω σε winxp χρειαζεται να γινει αυτο με το comptability mode και run as admin? και σε παρακαλω δωσε μου ενα link για να κατεβασω tο αναλογο redsnow tool ποια εκδοση...?
σ ευχαριστω πολυ

#176   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 00:10

φιλε geORGIOSb σ ευχαριστω πολυ. μονο πες μου το μονο που εχω να κανω ειναι να κατεβασω την 3.2.2 του ipad, φυσικα οχι την 4.1 αφου αυτην εχει το μηλο μεσα, αν ο κανω σε winxp χρειαζεται να γινει αυτο με το comptability mode και run as admin? και σε παρακαλω δωσε μου ενα link για να κατεβασω tο αναλογο redsnow tool ποια εκδοση...?
σ ευχαριστω πολυ

redsnow 0.9.6b5 for win
στο browse θα δωσεις την οποια εκδοση φορας γνησια και μονο αυτη. δεν χρειαζεται να κατεβασεις την 3.2.2 του ipad.
ναι πρεπει να τα κανεις και τα δυο (συμβατοτητα και διαχειριστης καλου κακου)
κοιτα το ποστ 21 για οδηγο σου
επισης μιας και δεν χρειαζεσαι ξανα jb θα κλικαρεις μονο το install ipad bb

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 01/12/2010 - 00:11


#177   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 00:12

redsnow 0.9.6b5 for win
στο browse θα δωσεις την οποια εκδοση φορας γνησια και μονο αυτη. δεν χρειαζεται να κατεβασεις την 3.2.2 του ipad.
ναι πρεπει να τα κανεις και τα δυο (συμβατοτητα και διαχειριστης καλου κακου)
κοιτα το ποστ 21 για οδηγο σου
επισης μιας και δεν χρειαζεσαι ξανα jb θα κλικαρεις μονο το install ipad bb


σ ευχαριστω πολυ με κατατοπισες!!!!!!!

#178   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 08:54

εγω χαλαρος ειμαι φιλαρακο μου τα δικα μου κινητα δουλευουν
περιμενε εσυ και αμα το δεις το νεο unlock απλα σε παρακαλώ σφύρα μου να το γνωρίζω κι εγώ.


Το ιδιο θα απαντουσα και εγω με τον φιλο Simao... Οταν καποιοι οπως αυτος,εγω, και αλλοι ηταν πριν σε 4.0.χ και ειχαν ΑΨΟΓΗ λειτουργια σε ΟΛΑ me 3G και χωρις κλπ κλπ.. ε δε νομιζω να ειναι ευχαριστημενοι οταν πηγαινοερχεται το σημα, οταν δεν παιρνουν SMS οταν δεν δεχονται κλησεις και οταν ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ GPS!!! (τουλαχιστον αυτα αναφερονται μεχρι τωρα.. ποιος ξερει λιγο αργοτερα!)...

Το ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ειναι λιγο σχετικο, μερικοι εξαρτωνται λιγοτερο απο την σωστη του λειτουργια και καποιοι αλλοι πολυ περισσοτερο, ετσι με το δικιο του ισως ο Simao και εγω και αλλοι να ελπιζουν σε καποιο αλλο unlock ή τελος παντων fix... Δεν σε κατηγορω σε κατι γιατι πιθανοτατα εισαι απο τους λιγους ΤΥΧΕΡΟΥΣ που δεν εχουν προβληματα (ή ελαχιστα) αλλα δυο μερες που διαβαζω τωρα το blog εχουν βγει τα ματια μου απο τις απεγνωσμενες φωνες των ανθρωπων που λενε "και τωρα τι?" μιας και ολοι ξερουν οτι δεν υπαρχει γυρισμος απο την 6.15.00 Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι και εμεις που κατσαμε πισω κερδισαμε τιποτα.. anyway αυτα ειναι αποψεις και μπορουν να συζητιουνται για ωρες.. ελπιζω αυτα τα καλα παιδια να βρουν τη λυση για να ειμαστε ολοι ΟΚ...

Φιλικα παντα,
Γιωργος

Υ.Γ. Αληθεια μηπως θυμαται καποιος να μου πει ΓΙΑΤΙ αυτη η γ....νη! baseband δεν μπορει να γινει downgrade παρα μονο up? (κ...παιδα της Apple!!!)

Υ.Γ2. Στο blog της dev team μεχρι τωρα ~17900 σχολια με το 90% να παραπονιεται για προβληματα (!)... Στα προηγουμενα unlocks δεν θυμαμαι κατι τετοιο μεσα σε 2 ημερες...

Υ.Γ.3. Update #5: Unlockers have been reporting mixed results about GPS functionality at 06.15.00. Until we can track down what differentiates those who retain GPS vs. those who lose it, be conservative and assume you’ll lose GPS at 06.15.00. As we work on finding the cause (and possibly a fix), please report your personal findings in our comments section. (Update: early indications are that while 06.15.00 is capable of GPS, it will require some further hacks. But please still be conservative and assume you will lose GPS at 06.15, in case the hacks don’t work).

** Συγνωμη για το μακροσκελες post... εχει μονο καλη προθεση για βοηθεια και ανταλλαγη αποψεων :)

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 01/12/2010 - 09:02


#179   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 09:10

καλημερα σε ολους,μια "κουτή " ερωτηση μιας και ειμαι "στραβογιαννο" θελω να περασω την 4.1 αλλα οπου την βρισκω κατεβαινει σε ραρ η ζιπ το ρεντσνοου θέλει ipsw ψαχνω στο you tube βρισκω αλλαζω αλλα το ρεντ σνοου δεν την βλεπει (δεν γινεται ουσιαστικα ipsw) αν το παω με ιtunes σε 4.2 θα αλλαξει το bb (eimai 5.14.02 ιοs 4.0.1 απο ΑΤ & Τ) ωστε να κάνω unlock.οταν ξεζιπαρω το 4.1 γίνεται"πανηγυρι" εχει του κοσμου τα πραγματα μέσα αλλα πουθενά ipsw αρχεία ,υπαρχει πουθενα αρχείο ipsw...αμα ξερει κάποιος καποιο λίνκ ας μου δωσει τα φωτα του η και γιου τιουμπ οτι μπορεί ...ευχαριστω και σόρυ αλλα οσο και να το παλεβω ολο αγνωστα κόλπα μου βγαινουν...

#180   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2010 - 10:24

καλημερα σε ολους,μια "κουτή " ερωτηση μιας και ειμαι "στραβογιαννο" θελω να περασω την 4.1 αλλα οπου την βρισκω κατεβαινει σε ραρ η ζιπ το ρεντσνοου θέλει ipsw ψαχνω στο you tube βρισκω αλλαζω αλλα το ρεντ σνοου δεν την βλεπει (δεν γινεται ουσιαστικα ipsw) αν το παω με ιtunes σε 4.2 θα αλλαξει το bb (eimai 5.14.02 ιοs 4.0.1 απο ΑΤ & Τ) ωστε να κάνω unlock.οταν ξεζιπαρω το 4.1 γίνεται"πανηγυρι" εχει του κοσμου τα πραγματα μέσα αλλα πουθενά ipsw αρχεία ,υπαρχει πουθενα αρχείο ipsw...αμα ξερει κάποιος καποιο λίνκ ας μου δωσει τα φωτα του η και γιου τιουμπ οτι μπορεί ...ευχαριστω και σόρυ αλλα οσο και να το παλεβω ολο αγνωστα κόλπα μου βγαινουν...

Κατέβασε από ΕΔΩ ή ΕΔΩ
Χρησιμοποίησε Mozilla Firefox.
Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις rename από .zip/.rar σε .ipsw αυτά που έχεις ήδη κατεβάσει.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 01/12/2010 - 10:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες