Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2010 - 23:35

εγω παντως που το εκανα σε 3gs 4.1 05.14.02 δουλευει καμπανα.. τερμα σημα και ολα καλα με sms και τηλεφωνα..
αρα κρινεται πετυχημενη η εγχειρηση..
τωρα κανω κ επαναφορα ολες τις εφαρμογες κτλ απο itunes που ειχα.
η μονη μλκια ειναι οτι χαθηκαν οι εφαρμογες απο cydia και πρεπει να τις ξανακατεβασω, και οτι χαθηκε ολη η
εξελιξη μου στο smurfoχωριο και πρεπει να ξεκινησω απο την αρχη... >:(


να ρωτησω κατι? εχεις την παλια η τη νεα bootrom?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   wise

wise

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 23:36

Εγω εχω την παλια bootrom.

#108   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 23:37

τοτε βουρρρρρρρρρρρρρρρρρ
ρωτα τωρα ο,τι θελεις αλλα ελα πμ για να μην ζαλιζουμε το κοσμο

#109   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/11/2010 - 23:45

ας ρωτησω κ εγω κατι...κανενα νεο για jailbreak untetherd σε 3gs με newboοtrom εχουμε?

#110   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2010 - 23:49

βρε παιδια εγω που εχω 3gs locked στην 4.1 jailbreak με limerain και νεα bootrom τι να κανω για το unlock?

#111   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 00:31

λεει η σελιδα καπου της deav team οτι οσοι ειναι με limera1n μπορουν να το κανουν. καλου κακου τσεκαρε το κι εσυ αν και θα σου προτεινα οπως ολοι και παντα καθαρο restore

ξερεις ποιο ειναι το ππροβλημα???δεν εχω την original ατ&τ sim και δεν ξερω αν μπορω να το ενεργοποιησω χωρις αυτην

#112   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 08:52

Συνεχιζοντας επι του θεματος, στην dev team ανεφερε στο update #1 οτι αυτη η νεα bb εχει προβλημα σε συνεργασια με την 4.1 και στα επομενα updates δεν αναφερεται κατι σχετικο, μηπως εννοειται οτι ο κοσμος πρεπει να παει και 4.2.1 αναγκαστικα για να δουλεψει σωστα η νεα baseband?

Αληθεια με το hacktivation τι γινεται? Αν καποιος κανει official restore στην 4.2.1 οπως συστηνεται αρχικα, μετα το νεο redsn0w κανει και hacktivate η θα υπαρχει προβλημα?

Νομιζω οτι η Apple το εχει παρακανει, αντι να αφηνε τις συσκευες ελευθερες για ολο τον κοσμο.. και μου φαινεται οτι θα "φαει τα μουτρα της" για δευτερη φορα στην ιστορια της μιας και το Android σημειωνει σημαντικη αυξηση και συνεχως πλησιαζει σε ποιοτητα και ευχρηστια το iPhone...

Υ.Γ. παρεπιπτοντως αναφερονται ΤΑ ΚΟΥΦΑ προβληματα ανα τον κοσμο...μολις διαβαζω στην dev team καποιον με 3GS 4.1 και νεα BB (ελπιζω τελικα να φταιει η 4.1) οτι δεν μπορει να δεχτει κλεισεις οταν ειναι σε auto-lock mode!!!!!!!!! Τυχαιο?? χα χα.. οταν η συσκευη λειτουργει κανονικα δεχεται κλησεις.. απιθανο!!

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 30/11/2010 - 08:56


#113   dimbatsi

dimbatsi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:15

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!Σε 3g απο αμερικη εκανα αναβάθμιση στην 4.2.1 και μετα jailbreak με redsnow,και μετα unlock με ultrasnow.Εγινε κανονικα το ξεκλειδωμα αλλα δε βρισκει σημα.Κανει συνεχως αναζητηση.Τι συμβαινει ρε παιδια;καποιος!!!!!

#114   dimbatsi

dimbatsi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:32

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!Σε 3g απο αμερικη εκανα αναβάθμιση στην 4.2.1 και μετα jailbreak με redsnow,και μετα unlock με ultrasnow.Εγινε κανονικα το ξεκλειδωμα αλλα δε βρισκει σημα.Κανει συνεχως αναζητηση.Τι συμβαινει ρε παιδια;καποιος!!!!!

καποιος ρε παιδια?μονο σε μενα εχει συμβει?

#115   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:39

εχεις κανει αναβαθμισει στην baseband 06.15?

#116   dimbatsi

dimbatsi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:44

εχεις κανει αναβαθμισει στην baseband 06.15?

οχι στην 05.15.04.

#117   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:46

οχι στην 05.15.04.

εχεις πμ

#118   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:38

Για οσους δεν το εχουν δει μεχρι τωρα :
απο sherif hashim (dev team blog)
"good day fellow jailbreakers & unlockers :)

i hope those of u with 3g/3gs are enjoying their updated unlocked devices, all props to @MuscleNerd & co. for making this possible :) , hopefully the iphone 4 on 2.10.04 and 3.10.01 follows within a good time table.

on a very important side note, before anyone starts to complain about battery drainage issues after installing the new ultrasn0w on the 6.15.00 updated BB, the culprit here is not ultrasn0w, it's the hacktivation process (activating the phone by pwnage tool or redsn0w rather than using an official carrier sim to do so) that u mostly did while jailbreaking.

The 4.1 and 4.2.1 ipsws unlike their old ancestors, seem to keep looking for valid push certificates all the time, either thru your wifi, or thru your cellular data network (which u only have after installing ultrasn0w and hence u accuse it) , this can be seen clearly if u have a cellular working data plan for 3g or edge and u watched the settings > general > usage > cellular network data (sent & received are continuously increasing even without using any internet traffics on the phone) , this will also render the phone going hot even in stand by mode and also very rapid battery drainage occurs plus consuming ur data if you were not on an unlimited plan.

so to resolve this, u either:
A) try to activate the phone using the official sim if u have it (even if the sim itself is old and not working) , or borrow it from a friend if it's possible, by any means, try to have an access to one and use it
B) if A is not feasible, u can install SBsettings from featured cydia packages and turn wifi and data off when u r not using it (shuts down both 3g and edge) , till C is done
C) there is a very nice module being worked on by a trusted jailbreak app dev, namely @sbingner , which ll resolve that issue for those having it, the details of which shouldn't be disclosed until he finishes his awesome work, till then, either use A or B to resolve the issue if it exists for you

sorry for the long post and thanks for your attention "

Με λιγα και συντομα λογια, οι εκδοσεις 4.1 & 4.2.1 εχουν ενα "θεματακι" με τις διαδικασιες hacktivate & unlock που μπορει να οδηγησει το τηλεφωνο μας στο να ειναι 'ζεστο', να καταναλωνει ασκοπα data μεσω 3G κλπ... Ελπιζω να βρεθει η λυση ενω ταυτοχρονα αναρωτιεμαι τι θα συνεβαινε αν καποιος εχει τα SHSH οποτε να χρησιμοποιησει την 4.0.1 (ή 4.0.2) ας πουμε, με την ΒΒ 6.15. Θα δουλεψει αραγε ο συνδιασμος? Παντως αρκετος κοσμος αναφερει οτι η ΒΒ 6.15 σαν σχεδιασμενη για το iPad ασχετα αν προοριζεται για το ιδιο chip, δεν εχει μελετηθει για την ταυτοχρονη εκπομπη/ληψη φωνης με δεδομενα 3G (προφανως γιαυτο και οι λυσεις τυπου, "κλεισε το 3G" κλπ). Εγω προσωπικα ελπιζω να βρεθει καλυτερη λυση εστω και λιγο αργοτερα και ετσι παραμενω 4.1, ΒΒ 5.14.02 και.. ipod! :)

#119   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:49

μπραβο για το ψαξιμο και την ενημερωση.
σιγουρα και χωρις την αναβαθμιση της ββ ολοι εχουμε παρατηρησει οτι η μπαταρια στεγνωνει και μονο με τη χρηση του 3g δικτυου.
εγω το εχω παντα κλειστο και μονο αν χρειαστει για οποιοδηποτε λογο το ενεργοποιω μεσω του sbsettings.
γενικα ειναι κανονας οτι δεν χρησιμοποιεις να το εχεις κλειστο ειδικα οταν η εργασια σου απαιτει να εισαι πολλες ωρες μακρυα απο πηγες φορτισης.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 30/11/2010 - 12:50
Διαγραφη quote.


#120   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:52

ξερεις ποιο ειναι το ππροβλημα???δεν εχω την original ατ&τ sim και δεν ξερω αν μπορω να το ενεργοποιησω χωρις αυτην

με custom ομως μπορεις.
κατεβασε μια απο το σάτι του +ful ντατ κομ (αποκρυπτογραφησε το αυτο)
και θα κανεις δουλεια.
σου υπενθυμιζω οτι πρεπει να ειναι η custom αυτη hactive.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες