Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πληροφορίες για το skylos.gr απο έναν νέο...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ospithas

ospithas

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 19:58

μετά απο αρκετές ώρες , έχω καταλήξει στην εξης απορία. ο φίλος με το site www.skylos.gr έχει και μια εφαρμογή το iskylos .
το οποίο απλά εμφανίζει τη σελίδατου... Αυτό ρε παίδες θέλω να φτιάξω, :):):) και παράλληλα έχω και συνδρομή στο app store,
Δεν νομίζω όλο αυτό να το έχει φτιάξει ο φίλος σε xcode.. (έτσι νομίζω)... περιμένω τα φώτα σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 21:23

Με το xCode το έφτιαξε.

#3   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:47

μετά απο αρκετές ώρες , έχω καταλήξει στην εξης απορία. ο φίλος με το site www.skylos.gr έχει και μια εφαρμογή το iskylos .
το οποίο απλά εμφανίζει τη σελίδατου... Αυτό ρε παίδες θέλω να φτιάξω, :):):) και παράλληλα έχω και συνδρομή στο app store,
Δεν νομίζω όλο αυτό να το έχει φτιάξει ο φίλος σε xcode.. (έτσι νομίζω)... περιμένω τα φώτα σας.


Το Xcode είναι ένα γραφικό περιβάλλον για προγραμματισμό σε Objective-C ( και όχι μόνο). Όλες οι εφαρμογές αναπτύσσονται σε ένα γραφικό περιβάλλον. Το Xcode είναι αρκετά εύχρηστο για τον προγραμματιστή, οπότε γιατί να μην το χρησιμοποιήσεις?

#4   ospithas

ospithas

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 15:41

Το Xcode είναι ένα γραφικό περιβάλλον για προγραμματισμό σε Objective-C ( και όχι μόνο). Όλες οι εφαρμογές αναπτύσσονται σε ένα γραφικό περιβάλλον. Το Xcode είναι αρκετά εύχρηστο για τον προγραμματιστή, οπότε γιατί να μην το χρησιμοποιήσεις?


ίσως επειδή δεν έχω mac :) Γνωρίζει κάποιος εάν έχει παρόμιο γραφικό περιβάλλον και το dragon fire sdk ?

#5   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 17:28

Δεν κάνεις εφαρμογές με το DragonFire!

#6   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 18:31

Καλησπέρα

Δεν μπορείς να στείλεις εφαρμογή στο AppStore χωρίς να την κανείς build με το Xcode!
Είναι μια ολόκληρη διαδικασία με certificates και provisioning profiles που χρησιμοποιύνται από το Xcode για γίνει η πιστοποίηση με την apple και το app store.

Ακόμα και εργαλεία όπως το mono touch που γράφεις σε .net και βγάζεις dylib αρχεία, στο τέλος σου ζητάει να κανείς το τελικό build με το Xcode για να ακολουθησεις την standard διαδικασία του distribution όπως λέγεται.

#7   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/12/2010 - 18:39

Αν θελεις παντος εγω εχω MAC και εχω και το xcode. Στειλε μου ΠΜ αν θελεις να σου κανω την εφαρμογη :)

#8   ospithas

ospithas

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 19:28

me to dragon fire Μπορείς (ενοιτε αφου έχεισ και το app developer) την γραφεισ σε c++ και sτην κανουν compile.

#9   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/12/2010 - 19:43

me to dragon fire Μπορείς (ενοιτε αφου έχεισ και το app developer) την γραφεισ σε c++ και sτην κανουν compile.


Ναι αλλα στο dragonfire δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις λειτουργιες οπως internet, wifi, η κατι αλλο που εχει να κανει με το συστημα. Δηλαδη δεν μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη με το dragonfire η οποια θα ελεγχει για νεα σε μια σελιδα ή να μπενει στο internet ;)

#10   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 21:54

Είναι μόνο για games. Επίσης είναι και μούφα.

#11   ospithas

ospithas

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 13:29

ευχαριστώ όλους σας. και για να κλείσει εδώ το θέμα, .. έχω δοκιμάσει 4-5 διαφορετικούς τρόπους να εγκαταστήσω leopras στο pc . έχετε να μου προτίνετε κάποιο τρόπο (που να μην έχω δοκιμάσει ;):)
και να δουλέυει φυσικα?

#12   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:00

vmware....
Ψαξε σε torrent υπάρχουν έτοιμα σεταρισμένα.
Είναι η πιο εύκολη λύση για να μην μπλέξεις με drivers..

#13   ospithas

ospithas

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 13:29

vmware....
Ψαξε σε torrent υπάρχουν έτοιμα σεταρισμένα.
Είναι η πιο εύκολη λύση για να μην μπλέξεις με drivers..


το έχω κοδικμάσει, αλλα πρέπει ο επεξεργαστής να έχει μια δυνατότητα (Multi....) κάτι που δεν έχει ο δικός μου.

#14   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/12/2010 - 13:47

Off topic αλλά έτσι για να ειπωθεί κιόλας το skylos.gr είναι το επίσημο site του Στάθη Παναγιωτόπουλου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες