Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2.1 untethered. Ειδήσεις, Φήμες & Πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1068 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/01/2011 - 12:07

Thanx a lot

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   pro10

pro10

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2011 - 12:20

αρα ειναι μονο για να γυρνας σε παλιοτερες εκδοσεις,οκ καταλαβα.
ναι πανω πανω μου γραφει SHSH: iOS 4.2.1 το θεμα ειναι ομως οταν πηρα το iphone4 ειχε την ios4.1 και τοτε το ειχα κανει jb μου ειχε κρατησει και τοτε τα SHSH?μπορω δηλαδη να επιστρεψω?το ειχα δοκιμασει παντος και δεν μπορουσα

#678   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2011 - 12:22

Μπορείς να κρατήσεις τα SHSH για το Firmware που υπογραφεί η Apple. Αφού δε στο λέει για τη 4.1 τότε δεν τα έχεις κρατήσει.. Δεν τη πρόλαβες..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#679   pro10

pro10

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2011 - 12:53

Μπορείς να κρατήσεις τα SHSH για το Firmware που υπογραφεί η Apple. Αφού δε στο λέει για τη 4.1 τότε δεν τα έχεις κρατήσει.. Δεν τη πρόλαβες..

δηλαδη θα μου τα εδειχνε στο cydia διπλα απο το αλλο shsh 4.2.1 αν τα ειχε κρατησει?

Τελευταία επεξεργασία από: pro10, 11/01/2011 - 12:54


#680   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2011 - 12:55

Ναι. Έτσι ακριβώς. Αν έιχες κρατήσει για τη 4.1 που λες, θα στο έλεγε..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#681   mixalhs1515

mixalhs1515

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 14:15

Καλημερα εχω iphone 3gs ios 4.2 baseband 06.15.00.το εχω κανει Unlock και Jailbreak. Πως κραταω τα shsh ?και τι αλλο χρειαζομαι να κρατησω για να επιστρεψω στην 4.2 αν θελησω στο μελλον.. επισης τι ειναι τα shsh . ευχαριστω !

#682   mgem

mgem

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 14:17

Όταν ανοίγεις το cydia έχει μια επιλογή που λέει Make my life easier ή εναλλακτικά κατέβασε το tinyumbrella και σώσε τα shsh. Τώρα όσο γιατί το τι είναι τα shsh δεν γνωρίζω ακριβώς.

Τελευταία επεξεργασία από: mgem, 11/01/2011 - 14:19


#683   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2011 - 14:18

mixalhs1515 καλη σου μερα εχει οδηγο για τα παραπανω στο φορουμ φιλε μου διαβασε τον για να μην γεμησουμε ποστ και οτι απορια εχεις μετα ειμαστε εδω..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#684   peeth

peeth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:46

καλησπέρα παίδες, Εχω iPhone 4 στην 4.1 j/b με limera1n και saved 4.2b3 SHSH blobs. Σκέφτομαι να κάνω update στην 4.2.1 αλλά δεν την παλεύω με tethered j/b γιατί όταν είμαι στο iPhone δεν είμαι στο PC. Anyway διάβασα εδώ ότι γίνεται να προχωρήσω μιας και έχουν λυθεί τα bugs με το bluetooth και το skype που υπήρχαν στις προηγούμενες Beta εκδόσεις. Πριν προχωρήσω όμως στην αναβάθμιση και στα περαιτέρω..θα ήθελα κάποια γνώμη απο κάποιον που είτε το χει δοκιμάσει ήδη είτε είναι καιρό στην j/b φάση και θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή. Ευχαριστώ.

#685   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:50

καλησπέρα παίδες, Εχω iPhone 4 στην 4.1 j/b με limera1n και saved 4.2b3 SHSH blobs. Σκέφτομαι να κάνω update στην 4.2.1 αλλά δεν την παλεύω με tethered j/b γιατί όταν είμαι στο iPhone δεν είμαι στο PC. Anyway διάβασα εδώ ότι γίνεται να προχωρήσω μιας και έχουν λυθεί τα bugs με το bluetooth και το skype που υπήρχαν στις προηγούμενες Beta εκδόσεις. Πριν προχωρήσω όμως στην αναβάθμιση και στα περαιτέρω..θα ήθελα κάποια γνώμη απο κάποιον που είτε το χει δοκιμάσει ήδη είτε είναι καιρό στην j/b φάση και θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή. Ευχαριστώ.

1 πραγμα δεν μπορω να καταλαβω!εχω το Iphone 4 3-4 μηνες και ειχα και το 3gs 6-7 μηνες!και απο την μερα που το ανοιξα δεν το ξανα εκλησω ποτε περαν τα rebot που θελουν καποια προγραμματα!δλδ ποτε μα ποτε δεν μου εχει κλησει απο μπαταρια!δεν ξερω αν ειναι μονο εγω αλλα ειναι λιγο χαζο να θες να πας απο την 4.1 στην 4.2.1 που δεν εχει και καποια τρελη διαφορα και το μονο που κολας να ειναι οτι το jailbrake θα ειναι tethered!

#686   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:52

καλησπέρα παίδες, Εχω iPhone 4 στην 4.1 j/b με limera1n και saved 4.2b3 SHSH blobs. Σκέφτομαι να κάνω update στην 4.2.1 αλλά δεν την παλεύω με tethered j/b γιατί όταν είμαι στο iPhone δεν είμαι στο PC. Anyway διάβασα εδώ ότι γίνεται να προχωρήσω μιας και έχουν λυθεί τα bugs με το bluetooth και το skype που υπήρχαν στις προηγούμενες Beta εκδόσεις. Πριν προχωρήσω όμως στην αναβάθμιση και στα περαιτέρω..θα ήθελα κάποια γνώμη απο κάποιον που είτε το χει δοκιμάσει ήδη είτε είναι καιρό στην j/b φάση και θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή. Ευχαριστώ.


Αφού τώρα είσαι με untethered, γιατι δεν περιμένεις να βγει το αντίστοιχο στη 4.2?

Μου φαίνεται κάποιοι θα παρακάλαγαν να είχαν προλάβει 4αρι με τη 4.1..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 11/01/2011 - 19:53

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#687   peeth

peeth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:54

1 πραγμα δεν μπορω να καταλαβω!εχω το Iphone 4 3-4 μηνες και ειχα και το 3gs 6-7 μηνες!και απο την μερα που το ανοιξα δεν το ξανα εκλησω ποτε περαν τα rebot που θελουν καποια προγραμματα!δλδ ποτε μα ποτε δεν μου εχει κλησει απο μπαταρια!δεν ξερω αν ειναι μονο εγω αλλα ειναι λιγο χαζο να θες να πας απο την 4.1 στην 4.2.1 που δεν εχει και καποια τρελη διαφορα και το μονο που κολας να ειναι οτι το jailbrake θα ειναι tethered!


Είναι κάποια προσωπικά σκαλώματα του καθενός φίλε μου. Ο κάθε χρήστης κάνει και διαφορετική χρήση του iPhone του όπως και των διαφορετικών επιλογών του στη ζωή :)

#688   peeth

peeth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 20:00

Αφού τώρα είσαι με untethered, γιατι δεν περιμένεις να βγει το αντίστοιχο στη 4.2?

Μου φαίνεται κάποιοι θα παρακάλαγαν να είχαν προλάβει 4αρι με τη 4.1..


Μα για untethered μιλαω δες το link

#689   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/01/2011 - 11:47

Πάντως ο Comex χθες τα άλλαξε λιγάκι και άφησε να εννοηθεί ότι μάλλον δεν θα περιμένει την έλευση της 4.2.5/4.3

Συνημμένο αρχείο  comex.png   119.66KB   6 λήψεις

"but a month’s
A long time to wait"
.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 12/01/2011 - 11:48


#690   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/01/2011 - 11:48

καλησπέρα παίδες, Εχω iPhone 4 στην 4.1 j/b με limera1n και saved 4.2b3 SHSH blobs. Σκέφτομαι να κάνω update στην 4.2.1 αλλά δεν την παλεύω με tethered j/b γιατί όταν είμαι στο iPhone δεν είμαι στο PC. Anyway διάβασα εδώ ότι γίνεται να προχωρήσω μιας και έχουν λυθεί τα bugs με το bluetooth και το skype που υπήρχαν στις προηγούμενες Beta εκδόσεις. Πριν προχωρήσω όμως στην αναβάθμιση και στα περαιτέρω..θα ήθελα κάποια γνώμη απο κάποιον που είτε το χει δοκιμάσει ήδη είτε είναι καιρό στην j/b φάση και θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή. Ευχαριστώ.

ορμα του. κανε ενα καθαρο restore 42.1  και προχωρα.
αν θελεις το skype απλα να το εγκαταστησεις πριν για να παιξει.
λεει το εργαλειο. βουρρρρρρρρρρρ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες