Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Mobile substrate: Αυτος ο αγνωστος...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:30

Στο λεπτό πάνω μου κλειδώνει η οθόνη κανονικα!


μολις την ακουμπησεις ομως αναβει.Ετσι?
Αυτο δεν θελω.Θελω (αν γινεται) να κλειδωνει και να ανοιγει απο το home

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:30

Γι' αυτο.. Αγόρασε το και θα λυθούν τα προβλήματα.. Ή βρες το απο άλλο repo.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:37

μολις την ακουμπησεις ομως αναβει.Ετσι?
Αυτο δεν θελω.Θελω (αν γινεται) να κλειδωνει και να ανοιγει απο το home

Οχι δεν ανάβει!!!!Με home button ανοίγει ξανά!!!!Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω να ανοίγει μετα με κωδικο !!!!respring δοκίμασεσ?

#49   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:41

Οχι δεν ανάβει!!!!Με home button ανοίγει ξανά!!!!Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω να ανοίγει μετα με κωδικο !!!!respring δοκίμασεσ?

Μήπως έχεις θέμα με το auto lock?Στα πόσα λεπτά το έχεισ?

#50   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:05

Γι' αυτο.. Αγόρασε το και θα λυθούν τα προβλήματα.. Ή βρες το απο άλλο repo.


το αγορασα αλλα παλι το ιδιο.
εβγαλα και το autolock και τιποτα.Πατωντας την οθονη αναβει

#51   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:35

το αγορασα αλλα παλι το ιδιο.
εβγαλα και το autolock και τιποτα.Πατωντας την οθονη αναβει

αυτο πρεπει να το βλεπουν μερικοι μερικοι που λενε οτι τα cracked δεν δουλευουν:P
δεν το λεω με κακια!αλλα με την μια αυτη την απαντηση εδωσες λες και ειναι στανδαρ οτι θα φταιει αυτο!:P
ας μην ειμαστε προκατηλιμενοι!


φιλε μου εμενα ειναι αγορασμενο και δεν κανει κατι τετειο!κληνει και δεν ανοιγει με το πατημα!για ψαξε λιγο στα setting!

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 10/02/2011 - 20:36


#52   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:01

αυτο πρεπει να το βλεπουν μερικοι μερικοι που λενε οτι τα cracked δεν δουλευουν:P
δεν το λεω με κακια!αλλα με την μια αυτη την απαντηση εδωσες λες και ειναι στανδαρ οτι θα φταιει αυτο!:P
ας μην ειμαστε προκατηλιμενοι!


φιλε μου εμενα ειναι αγορασμενο και δεν κανει κατι τετειο!κληνει και δεν ανοιγει με το πατημα!για ψαξε λιγο στα setting!


Θα συμφωνησω με τα παραπανω που ειπες.Το εκανα μονο και μονο επειδη το ποσο ηταν μικρο αλλα αυτο δεν λεει και κατι.

Στα settings τα μονα που εχω ενεργοποιημενα ειναι το enable (20secs)και το off (5secs) μηπως θα επρεπε να ενεργοποιησω και κατι αλλο.Πιστευω πως αναφερεσαι στα settings του screendimmer και οχι του τηλεφωνου.

ευχαριστω

#53   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:04

Θα συμφωνησω με τα παραπανω που ειπες.Το εκανα μονο και μονο επειδη το ποσο ηταν μικρο αλλα αυτο δεν λεει και κατι.

Στα settings τα μονα που εχω ενεργοποιημενα ειναι το enable (20secs)και το off (5secs) μηπως θα επρεπε να ενεργοποιησω και κατι αλλο.Πιστευω πως αναφερεσαι στα settings του screendimmer και οχι του τηλεφωνου.

ευχαριστω

και εγω τα ιδεια εχω!να σε αυτα αναφερομουν!τι κινητο εχεις?εγω ειμαι στο 4ρι!

#54   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:07

3gs με 4.2.1 j/b GreenPoisOn

#55   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 11/02/2011 - 00:43

Παιδιά καλημέρα. Το folder enhancer απο ποιο repo κατεβαίνει? Σε αυτα που έχω μου δινει μόνο folder enhancer themes.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν το κατεβάσεις απο τα repo's θα έχεις πρόβλημα με το time-bomb που έχουν βάλει και γίνεται expire σε 10-15 μερες. Να εγκαταστήσεις το .deb file.

Εγω το ειχα κατεβασει αρχικα απο καπου (συνηθως απο XSellize repo) και καποια στιγμη μου ειχε βγαλει και εμενα το timebomb message. Εκανα απλα απεγκατασταση εκεινη την εκδοση και απλα εβαλα λιγο αργοτερα μια που ειχανε βγαλει παλι στο Cydia σπασμενη και παιζει απο τοτε μια χαρα... Αυτη που εχω τωρα ειναι η 1.3.0. οποτε...


Στα settings τα μονα που εχω ενεργοποιημενα ειναι το enable (20secs)και το off (5secs) μηπως θα επρεπε να ενεργοποιησω και κατι αλλο;


Οχι δεν ειναι κατι αλλο απαραιτητο . Μπορεις να το βαλεις να κανει dim οταν φορτιζεται και αυτο καλο. Αποφυγετε την χρηση ειπαμε του accelerometer. Σπαταλαει μπαταρια.
Δεν εχει κανενα προβλημα γενικα πχ κρασαρισματα κτλ. Για το προβλημα που θελεις να κλειδωνει απλα παταγε... το Sleep Button... Αυτο ουτως η αλλω οταν επελθει το default 1 λεπτο που εχεις πχ ορισει στο iOS θα κλειδωσει κανονικα. Απλα ειναι πολυ χρησιμο να μπορεις κατω απο 1 λεπτο να μπορεις να ξαναγγιζεις την οθονη και να μην χρειζεται να βαζεις κωδικο... Ετσι νομιζω εγω ΟΚ?




Επισης πολυ χρησιμα και χωρις καμια συνεπεια ουσιαστικη στην μπαταρια ειναι τα ακολουθα Cydia Tweaks:


GROUPSEN

PRIVACY

SAFARI GRID TAB

STEALTHCAM (!)

FASTCOPY

IPHONEDELIVERYMS

RESETSAFARI

SAFARI DOWNLOAD MANAGER

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 16/02/2011 - 10:28


#56   almazer

almazer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 16:19

Να προσθέσω και εγώ το icontrol, που μάλιστα άνοιξε σήμερα και ένας φίλος νέο post στο forum.
Ένα πολύ χρήσιμο tweak πού μας γλιτώνει την μπαταρία αρκετά, αφού με ενα κλικ απενεργοποιεί, wifi,3g,bluetooth,όταν η συσκευή βρίσκεται σε lock mode, και επίσης τα ενεργοποιεί αυτόματα, όταν την ξεκλιδώνουμε.
Υπάρχουν ρυθμίσεις ανάλογες στα settings, γιά τα ποιά θέλουμε να ενργοποιήουμε/απενεργοποιήουμε αυτόματα.
Είναι paid app, από το ΒiggBoss repo, και προυποθέτει iOS 4+!

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 16/02/2011 - 10:28


#57   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 16/02/2011 - 10:08

Λοιπον, παιδακια μετα απο εξονυχιστικο ελεγχο εχω μια ακομα εφαρμογη που δεν επιδρα καθολου στην μπαταρια αλλα ουτε στον επεξεργαστη.

Ειναι η εφαρμογη LockDown Pro η οποια κλειδωνει αρχεια και φακελους αμεσα και τελεια.

Ελαφρυ και καθολου ενεργοβορο τελικα.

Ακομα και το Addon του στο Substrate ενεργο ή απενεργοποιημενο δεν κοστιζει σε μπαταρια.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 16/02/2011 - 10:28


#58   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 11:18

Οπως εγραψα και σε προηγουμενα ποστς αγορασα και εγκατεστησα το screendimmer το οποιο ειναι οντως ενα πολυ ωραιο και πρακτικο προγραμμα που καθε ενας θα επρεπε να εχει στο τηλεφωνο του για εξοικονομηση μπαταριας.
Θα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολη απο την πρωτη μερα που το περασα.Το εχω ρυθμισμενο στα 20" και στα 5" σβησιμο και να εξαιρεσει καποιες εφαρμογες μεσα σε αυτες και τον Safari.Οταν ομως παω να κανω περιηγηση με τον safari και κατα τη διαρκεια της φορτωσης της σελιδας και χωρις να προλαβει να φορτωσει την σελιδα η οθονη dimmαρει και αναγκαζομαι να κανω tap στην οθονη για να επανελθει.
Μηπως γνωριζει κανεις αν θα επρεπε να εξαιρεθει και καποιο αλλο app σε συνδιασμο με τον safari για να αποφυγω αυτο ή αν υπαρχει καποια αλλη λυση.

ευχαριστω

#59   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 17/02/2011 - 12:26

Δεν εχω κατι ύοψιν μου περαν αυτου.

Επιλεγεις σιγουρα το Dim Apps with Disabled DimApp ή οπως αλλιως το λεει το Screen dimmer;

Εκανες respring;

Και τελος μηπως εχεις καποιο tweak που συνεργαζεται με το Safari;

#60   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/02/2011 - 12:28

Μια παρατήρηση και απο 'μενα για το Screen Dimmer.. Όταν πας να ξεκλειδωσεις το τηλ απο το Power Button, καθυστερεί πολύ να ανοίξει.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 17/02/2011 - 12:29

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες