Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 custom retina icons...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 20:52

Καλησπέρα, θέλω να αλλάξω τα εικονίδια σε iphone 4 πχ, ρυθμίσεις , κάμερα με κάποια δικά μου. Έβαλα το winterboard και έβαλα ένα δικό μου θέμα. Πήγα στο φάκελο του θέματος και έσβησα τα πάντα , άφησα μόνο τον φάκελο Icons και εκεί μέσα έβαλα μια εικόνα 59x59 με το όνομα Ρυθμίσεις.png μετά το respring, το εικονίδιο αντικατέστησε το default της apple. Το πρόβλημα είναι ότι "πιξελιάζει" και δεν φαίνεται όμορφο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρώ έτοιμα retina icons ή με κάποιο τρόπο να τα κάνω να φαίνονται χωρίς να "πιξελιάζουν"; βρήκα ένα πρόγραμμα το iretiner και σε συνδιασμό με άλλα 2 προγραμματάκια μέσα απο το κινητό μετατρέπεις τα εικονίδια αλλά δεν μου άρεσε αυτός ο τρόπος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:03

βασικα δεν καταλαβα το εσβησα τα παντα που λες και που κολλαει με την αλλαγη των εικονιδιων που λες.
Ποιο θεμα θες να αλλαξεις τα εικονιδια με τα δικα σου?

#3   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 01:09

βασικα δεν καταλαβα το εσβησα τα παντα που λες και που κολλαει με την αλλαγη των εικονιδιων που λες.
Ποιο θεμα θες να αλλαξεις τα εικονιδια με τα δικα σου?


Έβαλα το winterboard για να μπορώ να περνάω θέματα. Μέσα στο /private/var/stash/Themes.xxxxxx έχω διάφορα θέματα τα οποία υπάρχουν και στη λίστα του winterboard , μπήκα σε ένα απο αυτά και έσβησα τα πάντα απο μέσα όλα τα αρχεία και τους φακέλους και άφησα μόνο έναν φάκελο Icons, μέσα σε αυτόν τον φάκελο έβαλα ένα εικονίδιο με το όνομα Ρυθμίσεις.png σε διαστάσεις 59χ59. Μπήκα στο winterboard και ενεργοποίησα το θέμα. Έκανα respring και το εικονίδιο άλλαξε , αλλά δεν είναι σε καλή ανάλυση σε σχέση με τα άλλα.... πιξελιάζει. Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποιο site με retina icons , (site με απλά εικονίδια ξέρω)

#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 02:29

Glossica,Suave HD,Tetris ειναι μερικα θεματα που θα σου δωσουν αρκετα πολυ καλα εικονιδια με τη σωστη αναλυση,δηλ με τη διπλασια απο αυτη που ειχε το εικονιδιο που χρησιμοποιησες.Ειναι ευκολο να τα βρεις και οτι απορια εχεις ρωτας

#5   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 02:52

Glossica,Suave HD,Tetris ειναι μερικα θεματα που θα σου δωσουν αρκετα πολυ καλα εικονιδια με τη σωστη αναλυση,δηλ με τη διπλασια απο αυτη που ειχε το εικονιδιο που χρησιμοποιησες.Ειναι ευκολο να τα βρεις και οτι απορια εχεις ρωτας


σε ευχαριστώ , μήπως έχεις κάποιο site σαν αυτό για να μπορώ να ψάξω απο εκεί

#6   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/04/2011 - 17:22

Tελικά παίδες έχει ανεβάσει κάποιος, κάπου, retina icons για τα πιο κοινά προγράμματα ?
Tου quick lock το εικονίδιο ειδικά είναι για κλάμματα..Pixelιαζει full!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες