Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αλλαγη εικονιδιων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2011 - 12:15

Καλημερα σε ολους :)
προχθες ειπα ν αλλαξω μερικα εικονιδια στο θεμα μου, με καποια που μου αρεσαν περισσοτερο
εβαλα την γλωσσα στ αγγλικα για να βλεπω ακριβως την ονομασια των εικονιδιων
διαλεξα αυτα που επιθυμουσα, τα περασα, αλλαξαν, ολα μια χαρα
αλλα!!! επαναφεροντας την γλωσσα σε ελληνικα, οσα εικονιδια δεν αλλαξαν ονομασια παρεμειναν οπως τα ειχα ορισει(πχ. iFile), οσα αλλαξαν απο αγγλικα σ ελληνικα (πχ. Τηλέφωνο), επανηλθαν τα default του θεματος
εχει κανεις καμια ιδεα γιατι εγινε αυτο ?
οχι οτι ειναι σημαντικο προβλημα, απλα για να ξερω :)

ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2011 - 18:37

κανενας καμια ιδεα ???

#3   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 24/02/2011 - 21:05

Μήπως δέν υποστηρίζωνται αυτά τα θέματα με ελληνικούς χαρακτήρες και λειτουργούν μόνο στα αγγλικά. Μπορεί αλλα δεν ξερω ακριβως ποιο είναι το πρόβλημα...Πάντως εμένα δεν μου έχει εμφανιστεί ποτέ αυτο το πρόβλημα (μπορεί επειδή τα έχω μονο στα αγγλικά :P) αλλα εγω υποθετω οτι μαλλον δεν υποστιριζει αυτους τους χαρακτήρες (δεν τους αναγνωρίζει).

#4   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2011 - 21:19

δεν μπορω να καταλαβω, η μετατροπη ονομασιων (απο αγγλικα σε ελληνικα) γινεται απο το τηλ, εγω τους περασα αγγλικα οχι ελληνικα, με μετα αλλαξα την γλωσσα μεσα απο τις ρυθμισεις, κ δεν τρεχω 2-3 θεματα μαζι για να μπερδευεται :( 1θεμα ειναι ολο κ ολο

#5   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 24/02/2011 - 21:29

Μάλλον δεν είναι συμβατό με τα Ελληνικά.

#6   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2011 - 21:35

απιστευτα πραγματα :blink:

#7   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2011 - 03:37

Eσυ τα μετονομασες τα εικονιδια καθολου?Δηλ Phone σε Τηλέφωνο η τα αφησες με την αγγλικη ονομασια τους?Εγω αυτο καταλαβα δηλ οτι μονο τη γλωσσα αλλαξες στο τηλεφωνο και δεν μετονομασες τα εικονιδια.Το iFile που ανεφερες για παραδειγμα θα παραμεινει iFile το Contacts ομως για να γινει Επαφές με το θεμα που εχεις περασει πρεπει να το μετονομασεις το συγκεκριμενο εικονιδιο

#8   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/02/2011 - 14:25

Eσυ τα μετονομασες τα εικονιδια καθολου?Δηλ Phone σε Τηλέφωνο η τα αφησες με την αγγλικη ονομασια τους?Εγω αυτο καταλαβα δηλ οτι μονο τη γλωσσα αλλαξες στο τηλεφωνο και δεν μετονομασες τα εικονιδια.Το iFile που ανεφερες για παραδειγμα θα παραμεινει iFile το Contacts ομως για να γινει Επαφές με το θεμα που εχεις περασει πρεπει να το μετονομασεις το συγκεκριμενο εικονιδιο

ναι, εκανα κ αυτη τη δοκιμη, μετονομασα 1-2 στα ελληνικα, κ οπως ηταν αναμενομενο δεν "καταλαβε" τους χαρακτηρες κ φυσικα δεν αλλαξε το εικονιδιο. Εβλεπα ενα εικονιδιο με ονομα τυπου $^#$%&#&%^&^.png
τα εικονιδια που εβαλα επειδη ηταν διαφορα (πχ. για τις favorites επαφες εβαλα μια καρδουλα, φυσικα ροζ), τα ονομασα συμφωνα με default ονομασιες των αγγλικων, κ τοτε τα βλεπει κανονικα. Οταν ομως αλλαζω στην γλωσσα του τηλεφωνου σε ελληνικα δεν τα βλεπει πια κ ξαναβαζει τα εικονιδια που ειχε ορισμενα το θεμα.

#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2011 - 04:23

Πες μου ποιο θεμα ειναι αν θες.

#10   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6762 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/02/2011 - 14:30

htc λεοπαρντ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες