Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[ΟΔΗΓΟΣ] Snow leopard 10.6.4 + Xcode 3.2.5 σε Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 13:18

Οκ,ευχαριστω!


αν και απο ότι θυμάμαι,όταν έκανα τον οδηγό είχα διαβάσει ότι δεν μπορείς να κάνεις update πάνω απο κάποια συγκεκριμένη version χωρίς το κατάλληλο kernel patch, αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα (εκτός απο χρόνο) αν το δοκιμάσεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:09

αν και απο ότι θυμάμαι,όταν έκανα τον οδηγό είχα διαβάσει ότι δεν μπορείς να κάνεις update πάνω απο κάποια συγκεκριμένη version χωρίς το κατάλληλο kernel patch, αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα (εκτός απο χρόνο) αν το δοκιμάσεις

Τελικα,δεν μπορουμε να κανουμε ουτε combo update!!Σε μενα τουλαχιστων δεν πετυχε και ξανακόλλησε!!

#78   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:20

δες στην 3η σελίδα ένας φίλος είχε το ίδιο πρόβλημα το έλυσε απο το bios



γεια σου φιλε μου!!και συγχαρητιρια για τον οδηγο σου!!!αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι εμενα μου κολλαει στο 14 βημα.τι να κανω?

#79   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:35

γεια σου φιλε μου!!και συγχαρητιρια για τον οδηγο σου!!!αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι εμενα μου κολλαει στο 14 βημα.τι να κανω?


ένα printscreen θα ήταν χρήσιμο , δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο σημείο έχεις κολλήσει, πάντως να ξέρεις ότι θέλει υπομονή , δηλαδή το ότι δεν γίνονται όλα αμέσως δεν σημαίνει ότι κόλλησε , απλα θέλει το χρόνο του (σαν τις γυναίκες και αυτό :rolleyes: )

#80   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:53

ετσι........Συνημμένο αρχείο  error.png   782.87KB   42 λήψεις

#81   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2011 - 21:10

Σε εμενα μεχρι κ τωρα δηλαδη ειναι σε 'loading mode' πριν απο το βημα που επιλεγουμε γλωσσα δευτερη φορα το δοκιμαζω αφου την πρωτη επρεπε να κανω ρεσταρτ κ το σταματησα χωρις να περιμενω...θα το αφησω αρκετη ωρα και βλεπουμε ευελπιστω σε καποια φαση να προχωρηση!!!

Το δοκιμαζω σε ενα Thinkpad - Lenovo T61 με 4GB Ram Core 2 Duo 2.4Ghz Win7 64Bit

#82   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 21:59

ετσι........Συνημμένο αρχείο  error.png   782.87KB   42 λήψεις


αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κόλλησε, άστο λίγη ώρα να δούμε τι θα κάνει

#83   piyiotisk

piyiotisk

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2011 - 14:28

και εμενα κολλησε στο update..καποιος καποια ιδεα?

#84   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2011 - 19:27

και εμενα κολλησε στο update..καποιος καποια ιδεα?

Αν εννοεις software update,το επαθα κι εγω!Το αναφερω λιγο πιο πισω.Μαλλον δεν πρεπει να κανουμε update.Ουτε καν combo!!

#85   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 14:29

δοκιμάστε να κάνετε κλικ στο settings μετά στο system και μετά καρτέλα acceleration , σιγουρευτείτε ότι είναι τσεκαρισμένα και τα 2 κουτάκια



που βρίσκω την Παραπάνω εντολή......... γιατι και εμενα μου λεει μια απο τα ιδία.....

#86   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 16:55

που βρίσκω την Παραπάνω εντολή......... γιατι και εμενα μου λεει μια απο τα ιδία.....



είναι στα settings του virtual machine , πριν πατήσεις start πατάς settings

#87   kourtis

kourtis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 18:11

θα πρέπει να σιγουρευτείτε για 3 πράγματα, 1) ο επεξεργαστής σας υποστηρίζει hardware virtualization ; 2) είναι ενεργοποιημένο στο bios ; 3) να το ενεργοποιήσετε και στο virtual box με τον τρόπο που έδειξα παραπάνω.




Kαλησπερα και παλι πως μπορω να σιγουρευτώ πος υποστηριζει ο επεξεργαστης μου (hardware virtualization) :excl: εχω ---->Intel®Core™2 CPU 4400 @2.00GHz2.00GHz με WIN7 στα 64-Bit.... Και κατι ακομα στο Bios δεν μπορω να βρω την εντολη για :excl: virtual machine για vt-x.... Σορρυ αν γινομαι κουραστικος :unsure:

#88   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2011 - 20:16

Kαλησπερα και παλι πως μπορω να σιγουρευτώ πος υποστηριζει ο επεξεργαστης μου (hardware virtualization) :excl: εχω ---->Intel®Core™2 CPU 4400 @2.00GHz2.00GHz με WIN7 στα 64-Bit.... Και κατι ακομα στο Bios δεν μπορω να βρω την εντολη για :excl: virtual machine για vt-x.... Σορρυ αν γινομαι κουραστικος :unsure:


το υποστηρίζει, αν δεν την βρίσκεις στο bios σιγουρέψου ότι την έχεις τσεκάρει στο virtualbox στις επιλογές του mac, settings - > system - > acceleration και τσεκάρεις και τα 2 κουτάκια

#89   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/03/2011 - 11:22

Καλησπέρα φίλε,

Αρχικά συγχαρητήρια για τον οδηγό σου. Είναι απίστευτος και αναλυτικότατος. Μία μικρή βοήθεια όμως ρε φιλαράκι. Κατέβασα το 10.6.6 και περιμένω αρκετή ώρα για να κάνει την εγκατάσταση. Σκέψου ότι είμαι πριν από τις εικόνες σου που έχεις με την επιλογή της γλώσσας και όλη η οθόνη είναι γκρι. Παίζει να κόλλησε? Είναι γκρι και το ποντίκι είναι ένα στρογγυλό "ουράνιο τόξο". Έχεις καμιά ιδέα για το τι παίζει?

#90   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 15:35

Καλησπέρα φίλε,

Αρχικά συγχαρητήρια για τον οδηγό σου. Είναι απίστευτος και αναλυτικότατος. Μία μικρή βοήθεια όμως ρε φιλαράκι. Κατέβασα το 10.6.6 και περιμένω αρκετή ώρα για να κάνει την εγκατάσταση. Σκέψου ότι είμαι πριν από τις εικόνες σου που έχεις με την επιλογή της γλώσσας και όλη η οθόνη είναι γκρι. Παίζει να κόλλησε? Είναι γκρι και το ποντίκι είναι ένα στρογγυλό "ουράνιο τόξο". Έχεις καμιά ιδέα για το τι παίζει?


θα σου στείλω με πμ το τορρεντ άλλης εκδοσης για να δοκιμάσεις και να δούμε αν φταίει αυτό. πόσο μνήμη έχεις βάλει στο εικονικό μηχάνημα και πόσο έχει σύνολο το pc σου ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες