Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Customize icons στην Statusbar


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 22/04/2011 - 23:51

Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να φτιάξω icons για την statusbar?Θέλω να φτιάξω για wifi και για το σήμα!Βασικά μόνο το χρώμα θέλω να αλλάξω!!Άρα θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε την διαδρομή για το που θα τα βρω?Έχω βρει για το wifi αλλά όχι για το σήμα!Όπως επίσης και ένα πρόγραμμα για αλλαγή χρώματος!Μετά από ψάξιμο σε google είδα ότι η apple τα *.png της τα έχει δημιουργήσει με τέτοιο τρόπο ώστε όταν τα παίρνεις από το iPhone να μην μπορείς να τα δεις με κανένα πρόγραμμα!Βρήκα το FixPngDroplet που τα επιδιορθώνει αλλά δεν μου λειτουργεί!Αν κάποιος το έχει ή έχει κάποιο αντίστοιχο να μου δώσει κάποιο link.

Υ.Γ.1 Δεν θέλω μέσω winterboard γιατί μου την "σπάει" όταν μπαίνω cydia να μου δείχνει τα κανονικά εικονίδια!!Αν τα φτιάξω εγώ ή τα βρω έτοιμα, θα αντικαταστήσω τα τις apple.

Υ.Γ.2 Αν κάποιος γνωρίζει θέματα που έχουν αυτά τα δύο (signal bars και wifi bars) σε πράσινο και πορτοκαλί ας μου πει τα θέματα για να τα πάρω από εκεί!Ήθελα και κόκκινα αλλά τα βρήκα από άλλο θέμα!!

Υ.Γ.3 iPhone 4 4.3.1 και pc win xp

Ευχαριστώ και συγνώμη αν δεν είναι σωστό το section που πόσταρα(να μεταφερθεί αν κρίνετε απαραίτητο)!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 01:23

Photoshop για να κανεις ολα αυτα που θες...αλλα αν ειναι για μονο το χρωμα βαλε το cleanstatus απο cydia και σου δινει την δυνατοτητα να οριζεις οτι χρωμα θες εσυ.
Τωρα αν θες να μπλεξεις με το να κανεις δικα σου εικονιδια εντελως η εστω να εχεις καποια ετοιμα παρε μερικα.Προσεχε τι αλλαζεις αφου δεν θες μεσω winterboard και ποια αλλαζεις,δες προσεχτικα απο τα θεματα που σου εχω βαλει μεσα.Επισης υπαρχουν και PSD αρχεια για να φτιαξεις στο photoshop.

http://www.box.net/shared/rtyz36stqi

#3   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2011 - 09:46

Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να φτιάξω icons για την statusbar?Θέλω να φτιάξω για wifi και για το σήμα!Βασικά μόνο το χρώμα θέλω να αλλάξω!!Άρα θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε την διαδρομή για το που θα τα βρω?Έχω βρει για το wifi αλλά όχι για το σήμα!Όπως επίσης και ένα πρόγραμμα για αλλαγή χρώματος!Μετά από ψάξιμο σε google είδα ότι η apple τα *.png της τα έχει δημιουργήσει με τέτοιο τρόπο ώστε όταν τα παίρνεις από το iPhone να μην μπορείς να τα δεις με κανένα πρόγραμμα!Βρήκα το FixPngDroplet που τα επιδιορθώνει αλλά δεν μου λειτουργεί!Αν κάποιος το έχει ή έχει κάποιο αντίστοιχο να μου δώσει κάποιο link.

Υ.Γ.1 Δεν θέλω μέσω winterboard γιατί μου την "σπάει" όταν μπαίνω cydia να μου δείχνει τα κανονικά εικονίδια!!Αν τα φτιάξω εγώ ή τα βρω έτοιμα, θα αντικαταστήσω τα τις apple.

Υ.Γ.2 Αν κάποιος γνωρίζει θέματα που έχουν αυτά τα δύο (signal bars και wifi bars) σε πράσινο και πορτοκαλί ας μου πει τα θέματα για να τα πάρω από εκεί!Ήθελα και κόκκινα αλλά τα βρήκα από άλλο θέμα!!

Υ.Γ.3 iPhone 4 4.3.1 και pc win xp

Ευχαριστώ και συγνώμη αν δεν είναι σωστό το section που πόσταρα(να μεταφερθεί αν κρίνετε απαραίτητο)!!

καλημερα φιλε μου επειδη κ εγω το ίδιο περιπου θελω να κανω μπορεις να μου δωσεις την διαδρομη μεσω ssh που πρεπει να ακολουθησω για να φτασω στα γνησια εικονιδια στην statusbar χωρις να χρησιμοποιω βεβαια winterboard.

#4   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:10

καλημερα φιλε μου επειδη κ εγω το ίδιο περιπου θελω να κανω μπορεις να μου δωσεις την διαδρομη μεσω ssh που πρεπει να ακολουθησω για να φτασω στα γνησια εικονιδια στην statusbar χωρις να χρησιμοποιω βεβαια winterboard.

Για το σήμα δεν ξέρω την διαδρομή!!

Για το wifi

/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/FSO_0_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/FSO_1_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/FSO_2_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/FSO_3_AirPort.png

/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/Default_0_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/Default_1_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/Default_2_AirPort.png
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/Default_3_AirPort.png

Αν θες paths και για άλλα εικονίδια πες μου.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 29/04/2011 - 00:13


#5   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:28

Η σωστή διαδρομή για το wi-fi είναι:

/System/Library/PreferencesBundles/AirportSettings.bundle/Wi-Fi Blue 1.png

.

.

.

.

.

.

.

.


Μπερδεύτηκα με το Os 3.x

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 29/04/2011 - 00:32


#6   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2011 - 09:26

Αν θες paths και για άλλα εικονίδια πες μου.


μηπως ξερεις την διαδρομη για να αλλαξω το εικονιδιο του ξυπνητηριου στην status bar?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες