Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μαύρο σημάδι στην κάμερα του iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:05

Εχεισ δικο!Πάντως θα σου έλεγα να κανείς μια δοκιμή!πραγματικά δεν είναι τίποτα!10 λεπτά δουλειά!με μια στεγνη μπατονετα και απαλά δεν έχεις κάτι να φοβηθεις!είναι και ενδιαφέρον να το ανοίξεις....εγω το κανω όταν βαριεμαι!το έχω "λύση" κανά δυο φορές! :P πραγματικα εύχομαι πάντως να μην έχεις σοβαρό θέμα με την συσκευή σου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:08

Σε ευχαριστώ... Θα κάνω πρώτα ένα restore να δούμε τι θα γίνει. Έχω ξεκινήσει να παίρνω backup σιγά σιγά, αλλά είναι ταλαιπωρία να ξαναστήνεις το κινητό από την αρχή...

#18   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:11

Σε ευχαριστώ... Θα κάνω πρώτα ένα restore να δούμε τι θα γίνει. Έχω ξεκινήσει να παίρνω backup σιγά σιγά, αλλά είναι ταλαιπωρία να ξαναστήνεις το κινητό από την αρχή...

Καλα ναι εμενα είναι και η τάυλα μου! :P Πάντως για να φτάσεις στην κάμερα απλά ξεβιδωνεις δυο βιδες κανείς slide το καπάκι και να την η κάμερα!

#19   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:12

Aς φτιάξει και χαλάλι η ταλαιπωρία. :lol:

Δεν είσαι και κοντά να το φτιάχναμε παρέα ψοφάω για restorακια.. :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#20   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/05/2011 - 09:42

Mike τελικά τι έκανες;είδες καμία διάφορα;;;!!!!

#21   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/05/2011 - 09:44

Δεν το έκανα ακόμα, γιατί δεν πρόλαβα χθες. Σήμερα που θα επιστρέψω σπίτι θα το κάνω restore και θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.

#22   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/05/2011 - 10:18

Δεν το έκανα ακόμα, γιατί δεν πρόλαβα χθες. Σήμερα που θα επιστρέψω σπίτι θα το κάνω restore και θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.

Οκ αναμένω!think a lot and act wisely! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: nikolakis91, 16/05/2011 - 10:18


#23   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 16/05/2011 - 10:43

Παιδια εγω το κοβω για βρομια στο τζαμακι... Γιατι οπως λεει ο φιλος mikex με zoom in μετακινειτε λιγο πιο κατω και μετα εξαφανιζετε, με το που κανε zoom out ξαναερχετε στην θεση του... Αυτο γινετε γιατι η βρομια εχει "κατσει" χαμηλα στον φακο και οταν κανει zoom ο φακος χρησιμοποιει ή εστιάζει (δεν ξερω πως να το πω καλυτερα) ενα μικροτερο κομματι του τζαμιου με αποτελεσμα η βρομια να μην περιελαμβανετε σε αυτο το κομματι...

Το ιδιο γινετε και με το video, γιατι αν παρατηρησετε οταν αλλαζετε απο camera σε video cam υπαρχει ενα zoom in...

Παιδια sorry αν σας προβληματισα αλλα δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα, εχω σκαλώσει τωρα... :P

#24   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/05/2011 - 11:16

Παιδια εγω το κοβω για βρομια στο τζαμακι... Γιατι οπως λεει ο φιλος mikex με zoom in μετακινειτε λιγο πιο κατω και μετα εξαφανιζετε, με το που κανε zoom out ξαναερχετε στην θεση του... Αυτο γινετε γιατι η βρομια εχει "κατσει" χαμηλα στον φακο και οταν κανει zoom ο φακος χρησιμοποιει ή εστιάζει (δεν ξερω πως να το πω καλυτερα) ενα μικροτερο κομματι του τζαμιου με αποτελεσμα η βρομια να μην περιελαμβανετε σε αυτο το κομματι...

Το ιδιο γινετε και με το video, γιατι αν παρατηρησετε οταν αλλαζετε απο camera σε video cam υπαρχει ενα zoom in...

Παιδια sorry αν σας προβληματισα αλλα δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα, εχω σκαλώσει τωρα... :P

Να τος...και εγω κάτι τέτοιο πιστεύω πως έχεις mike! ;) Ασε τα ρεστορια!τζάμπα θα το κάνεις!άνοιξε το και καθαρισετο λίγο και θα δεις θα εξαφανιστεί το μαυρακι!

#25   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 16/05/2011 - 11:46

Δεν ειναι δυνατον στο video να εξαφανίζεται η βρωμιά απο τον φακο παιδια.

#26   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/05/2011 - 12:23

Το ιδιο γινετε και με το video, γιατι αν παρατηρησετε οταν αλλαζετε απο camera σε video cam υπαρχει ενα zoom in...


Έχεις δίκιο! Δεν το είχα παρατηρήσει. Όταν ανοίγει το video mode το πλάνο είναι ήδη zoomαρισμενο. Και αρκετά μάλιστα. Οπότε για αυτό δεν το βλέπω... γιατί πολύ απλά έχει ήδη zoomαρει.

Απ'ότι φαίνεται τελικά είναι βρωμιά στο τζάμι, κάτω χαμηλά. Μάλλον θα μπει στο χειρουργείο...

#27   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/05/2011 - 14:11

Έχεις δίκιο! Δεν το είχα παρατηρήσει. Όταν ανοίγει το video mode το πλάνο είναι ήδη zoomαρισμενο. Και αρκετά μάλιστα. Οπότε για αυτό δεν το βλέπω... γιατί πολύ απλά έχει ήδη zoomαρει.

Απ'ότι φαίνεται τελικά είναι βρωμιά στο τζάμι, κάτω χαμηλά. Μάλλον θα μπει στο χειρουργείο...

Είδες βρε που στο έλεγα!βούρ στο χειρουργείο γιατρε!περιμένω με αγωνία να δω!πριν το κλίσεις ρίξε και ένα φύσημα να φύγει η σκόνη και είσαι κόμπλε! ;)

#28   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 16/05/2011 - 14:20

Αν εχεις περασει τιποτα τον θολο της καμερας με οινοπνευμα ή την εχεις ακουμπισει με μπογια αυτα κανει...

#29   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 16/05/2011 - 14:21

Αν χρειαστει να το αλλαξεις θελει αλλαγμα μονο η πλατη ειναι πολυ ευκολο παντως αλλα προσπαθισε με restore μηπως ειναι προβλημα software...

#30   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/05/2011 - 14:48

Αν εχεις περασει τιποτα τον θολο της καμερας με οινοπνευμα ή την εχεις ακουμπισει με μπογια αυτα κανει...


Όχι, δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες