Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

US vs Greek AppStore


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   im8s

im8s

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2011 - 09:32

Να σας ρωτησω κάτι ρε παίδες.

Οταν θα ανεβάσουμε το app μας θα το ανεβάσουμε στο ελληνικο AppleStore ή στο Αμερικάνικο ?

Γιατι εγώ για παράδειγμα ορισμένα Apps που ειναι στο ελληνικο AppleStore όταν τα κανω search μεσω του αμερικάνικου account μου (που ειναι free) στο AppleStore δεν τα βρίσκω !!

Δηλαδή οταν θα ανεβάσουμε το παιχνιδι μας δεν γίνεται να το ανεβασουμε και στα δυο AppleStores ?
Δεν θα μπορουν οι αμερικανοι να το κατεβάσουν δηλαδη αν το ανεβασουμε στο ελληνικο AppleStore ? Ή το αντιθετο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   im8s

im8s

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 13:02

Κανεις ??

#3   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 26/05/2011 - 13:11

Νομιζω πως οχι, γιατί εχει τύχει αρκετές φορές να υπάρχει εφαρμογή στο αμερικάνικο και να μην υπάρχει στο ελληνικό, οποτε πιθανόν θα χρειάζεται να το ανεβάζεις σε καθε χώρα, αλλα ενας developer θα ξερει καλύτερα να σου απαντήσει. Εαν εχεις κάποια έτοιμη εφαρμογή γιατί δεν το δοκιμάζεις ο ίδιος, λογικά θα εξηγεί σε ποια stores θα ειναι διαθέσιμη.

#4   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/05/2011 - 13:16

Φιλε μονο απο τους αλλους developers θα μαθεις την απορια σου. Αν ειναι ψαξε στο Forum για τις νεες εφαρμογες και ρωτησε τον δημιουργο τους αν μπορεις...

Τελευταία επεξεργασία από: gprokias, 26/05/2011 - 13:17


#5   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/05/2011 - 13:19

Για ρωτα εδω ισως λαβεις μια απαντηση!!!!!

#6   im8s

im8s

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 13:35

ok guys! παντως στο developer corner ρωτησα και περιμενω κανεναν developer να το δει αν και νομιζω οτι διαλεγεις σε ποιες χωρες θελεις να ανεβει η εφαρμογη! ετσι ελεγε ενας τουλαχιστον ! Τσπ !!! thx παιδια !!

#7   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2011 - 10:07

@im8s μπορείς να επιλέξεις τα appstores στα οποία θέλεις η εφαρμογή σου να είναι διαθέσιμη. Πάντως, ολες οι νέες εφαρμογές είναι διαθέσιμες σε όλα τα appstores, εκτός και αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 30/05/2011 - 10:07


#8   im8s

im8s

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 14:00

@im8s μπορείς να επιλέξεις τα appstores στα οποία θέλεις η εφαρμογή σου να είναι διαθέσιμη. Πάντως, ολες οι νέες εφαρμογές είναι διαθέσιμες σε όλα τα appstores, εκτός και αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις.



Σωστοοοοος !!!!

#9   alexpan09

alexpan09

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 10:45

Κατι αλλο παιδια(μπορει να ειμαι λιγο εκτοσ τοπικ, σορρυ :P)..ειχα αγορασει μια γκιφτ καρντ απο αγγλια για ιτυνες αλλα δεν μου εμπαινε με τιποτα σε ελληνικο ιτυνες..ξερει κανεις τιποτα? πεταξα 20 λυρεςς :(

#10   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:59

οταν

Κατι αλλο παιδια(μπορει να ειμαι λιγο εκτοσ τοπικ, σορρυ :P)..ειχα αγορασει μια γκιφτ καρντ απο αγγλια για ιτυνες αλλα δεν μου εμπαινε με τιποτα σε ελληνικο ιτυνες..ξερει κανεις τιποτα? πεταξα 20 λυρεςς :(

οταν ειχα παει Αγγλια ειχα ρωτησει κ γω για τετοια καρτα κ μου ειχαν πει οτι λειτουργει μονο στο αγγλικο. αν και τωρα δεν εχουν βγει τετοιες κ στην Ελλαδα?

#11   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 18/11/2012 - 23:14

Η καθε καρτα τις καθε χωρας κανει μονο για την χωρα απο την οποια αγωραστηκε...τις αγγλιας για αγγλικο appstore η αμερικανικη για αμερικανικο appstore και κλπ κλπ κλπ...αρα για να μην παει χαμενει κανε ενα λογαριασμο αγγλικο και ξοδεψε την...... :)

Knowledge Is Power





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες