Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Το JailbreakMe.com επιστρέφει...?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2011 - 15:14

Τετάρτη θα βγει..που θα έχω στα χέρια μου το ipad μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 20/06/2011 - 15:32

Με νευριαζουν αυτα τα πραγματα μακακες!

#153   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2011 - 15:40

Εγώ λέω θα βγει Παρασκευή
που δεν θα ναι ανάδρομος και ο Ερμής :-)


Sent from the Dark Side using the Force

#154   TEMBELATOR

TEMBELATOR

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2011 - 15:54

Τα περισσότερα releases βγαίνουν ξημερώματα Κυριακής. Πιστεύω πως θα βάλουν counter τις επόμενες μέρες, για να ανεβάσουν το hype (και τα clicks) στα ύψη...

Τελευταία επεξεργασία από: TEMBELATOR, 20/06/2011 - 15:54


#155   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 20/06/2011 - 16:20

Ο p0sixninja ειναι real? Tweet?

#156   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2011 - 18:14

Ο p0sixninja ειναι real? Tweet?


ναι real ειναι

#157   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 20/06/2011 - 18:44

Λοιπόν, το JailbreakMe 3.0 ήταν έτοιμο την Κυριακή βράδυ για Ελλάδα ΑΛΛΑ δεν κυκλοφόρησε γιατί ο @comex θέλει να το κάνει να λειτουργεί με UnionFS και όχι με Stashing. Έτσι θα γίνεται πάρα μα πάρα πολύ ταχύτερα καθώς δεν θα πρέπει να μετακινήσει όλες τις εφαρμογές της Apple στον φάκελο /var/stash/. Απλά θα ενεργοποιήσει ένα σύστημα σαν hyperlinking. Θα είναι πολύ πιο γρήγορο, πολύ πιο σταθερό και αποτελεσματικό, και αν εφαρμόζεται από εδώ και πέρα σε κάθε jailbreak εγώ προσωπικά θα περίμενα και ένα μήνα, ΟΧΙ 2 μέρες.

#158   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2011 - 18:50

Έχει αναφερθεί ήδη αυτό :)

ezgif_com_crop_2.gif


#159   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/06/2011 - 08:12

Που εισε ρε γιωργακι να δωσεις το JB γιατι ακομα περιμενουμε :rolleyes:

#160   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 21/06/2011 - 08:41

Και που λέει σήμερα το βράδυ να κάνει το θαύμα του ο Γιώργης!!!! Θα κλάψουνε μανούλες!!!! :lol: :lol:

#161   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/06/2011 - 08:59

πλακα θα εχει !!!!!!!!!

#162   ntoukos

ntoukos

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2011 - 09:10

Άντε παρατήστε τους γιατί πολύ ασχοληθήκαμε. Αν φάει κλάσιμο ο τύπος τότε θα σοβαρευτεί λιγάκι...και στο κάτω κάτω, τελείωσέ το πρώτα ρε φίλε και μετά κάνε τα tweets σου. Μίλα υπεύθυνα σα σοβαρός άντρας...ουπς!...ξέχασα...παιδί είναι...


Η άποψη σου είναι γνωστή και κατατεθειμένη ότι είσαι πολέμιος του jb. Τουλάχιστον άσε εμάς που μας ενδιαφέρει το jb να περιμένουμε. Τα παλικαράκια τρώνε από τον προσωπικό τους χρόνο και βγάζουν κατά καιρούς δωρεάν εργαλεία που κάνουν χαρούμενους αρκετούς χρήστες iphone και ipad.

Εσένα που δεν σε ενδιαφέρει να έχεις δυνατότητες όπως , τηλέφωνο το ipad , μηνύματα στο ipad, mouse στο ipad, πληκτρολόγιο στο ipad και τόσα άλλα μην περιμένεις αλλά μην σχολιάζεις κιόλας τι θα κάνουμε εμείς.

Τελευταία επεξεργασία από: ntoukos, 21/06/2011 - 09:11


#163   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 09:56

Η άποψη σου είναι γνωστή και κατατεθειμένη ότι είσαι πολέμιος του jb. Τουλάχιστον άσε εμάς που μας ενδιαφέρει το jb να περιμένουμε. Τα παλικαράκια τρώνε από τον προσωπικό τους χρόνο και βγάζουν κατά καιρούς δωρεάν εργαλεία που κάνουν χαρούμενους αρκετούς χρήστες iphone και ipad.

Εσένα που δεν σε ενδιαφέρει να έχεις δυνατότητες όπως , τηλέφωνο το ipad , μηνύματα στο ipad, mouse στο ipad, πληκτρολόγιο στο ipad και τόσα άλλα μην περιμένεις αλλά μην σχολιάζεις κιόλας τι θα κάνουμε εμείς.


Τα παίρνεις στο ntoukou χωρίς να διαβάζεις καλά.

Εγώ δεν αναίρεσα τα όσα λες, ούτε διαφώνησα. Πες μου που διάβασες κάτι τέτοιο.

Εγώ σημείωσα πως εν τέλει αφού ο τύπος δεν είναι σίγουρος και όπως έχει πολλάκις φανεί δε γνωρίζει τι σημαίνουν οι λέξεις "χρονοδιάγραμμα", "έγκαιρα" και "επαγγελματικότητα" ας μη μπουρδολογεί και ας μη βάζει τα τσιράκια του να δημιουργούν κλίμα εφόσον δεν έχει κάτι σίγουρο.

Δεν το έκανε 1, να πούμε άνθρωπος είναι• δεν το έκανε 2, να κατανοήσουμε• δεν το εκανε 3 να συγχωρέσουμε...

Ο τύπος μας παιδεύει και το γουστάρει. Ω! Το κάνει άβουλα;;;; Ε τότε να έρθει λίγο στα συγκαλά του και να παραδεχτεί πως βγαίνει εκτός πλάνου και φαίνεται κάπως.

#164   TEMBELATOR

TEMBELATOR

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2011 - 10:36

Ξέρεις που χάνει το σκεπτικό σου; O Comex δεν εμφανίστηκε ξαφνικά και υποσχέθηκε να ξεκλειδώσει το ipad2. Έχει δώσει στο παρελθόν jailbreak εργαλεία και δεν έχει να αποδείξει τίποτα. Ποτέ δεν έδωσε ημερομηνία κυκλοφορίας. Προσωπικά προτιμώ να περιμένουμε καμιά μέρα παραπάνω αν είναι να κερδίσουμε σε σταθερότητα και ασφάλεια.

#165   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 10:40

Ξέρεις που χάνει το σκεπτικό σου; O Comex δεν εμφανίστηκε ξαφνικά και υποσχέθηκε να ξεκλειδώσει το ipad2. Έχει δώσει στο παρελθόν jailbreak εργαλεία και δεν έχει να αποδείξει τίποτα. Ποτέ δεν έδωσε ημερομηνία κυκλοφορίας. Προσωπικά προτιμώ να περιμένουμε καμιά μέρα παραπάνω αν είναι να κερδίσουμε σε σταθερότητα και ασφάλεια.



Βρε ας περιμένουμε, όλοι περιμένουμε. Να μη βάζει deadlines θέλω. Και να υπογραμμίσω κάτι: δεν το κάνει για τη κάβλα του ο τύπος, το κάνει για να δείξει πως είναι ο μαμάω...και για να το κάνει αυτό και να το ευχαριστηθεί χρειάζεται κοινό για να ηδονιστεί, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΜΑΣ! Γι' αυτό μας παιδεύει, για να τραβά τα βλέμματα.

Γιατί αν το έκανε γιατί το γουστάρει TEMBLATOR και λοιποί, θα καθόταν στο σπιτάκι του, θα το έσπαγε και θα το έδειχνε στα κολλητάρια του, άντε και σε κανένα meeting από developers.

Λεξικό: λήμμα Comex=ανάγκη να τραβώ τα βλέμματα πάνω μου.

edit: Τί δεν έδωσε ημερομηνία κυκλοφορίας;;; Εδώ και 3 μήνες τί κάνει;

Και μη μου πεις δεν το έδωσε ο ίδιος, αλλά ο MuscleNerd και ο Veence γιατί παρεούλα είναι! Και αν είναι σοβαρός, ας έβγαινε να το διαψεύσει αν μιλούν χωρίς την έγκρισή του...σιγά που τον χαλούσε.



Αναρτημένη εικόνα


Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 21/06/2011 - 10:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες