Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Το JailbreakMe.com επιστρέφει...?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2011 - 23:59

Παιδιά έχω μπερδευτεί (λιγο:P). Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον καθένα; Π.χ ποιά η σχέση του comex με τον veeence, p0sixninja κλπ; Καλά το πήγαινα αλλά κάπου χάθηκα:P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 24/06/2011 - 00:00

Offtopic-> Όταν είναι να βγει κάποιο νέο tool το iphonehellas σπάει ρεκόρ. Δεν θα ξεχάσω στο Jb της 4.3.3 καθώς και πρίν λίγες μέρες την ώρα που παρουσιαζόταν το iOS 5 , Το forum είχε πέσει και ο Vananiadis tweetαρε ένα αστρονομικό νούμερο που παρακολουθούσαν εκείνη την ώρα το iPhoneHellas.gr :excl:

#393   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 24/06/2011 - 00:03

Παιδιά έχω μπερδευτεί (λιγο:P). Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον καθένα; Π.χ ποιά η σχέση του comex με τον veeence, p0sixninja κλπ; Καλά το πήγαινα αλλά κάπου χάθηκα:P


Τα έχουν :lol:
Δεν είναι τυχαίο που τα αποκαλούμε και λούγκρες :lol:
Λίγο χιούμορ να περάσει η ώρα!

#394   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 24/06/2011 - 00:13

Ευχαριστώ!
Αν έχεις χρόνο και διάθεση κάποια στιγμή να μας εξηγήσεις...τουλάχιστον να μαθαίνουμε και τίποτα όσο περιμένουμε

Υ.Γ: ελπίζω να μην είναι off topic


Λοιπόν. Η παλια μέθοδος ονομαζόταν stashing. Μετέφερε όλες τις εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες, όπως Phone, SMS κτλ. στον φάκελο
/private/var/stash/
Αυτό έπερνε ώρα και δεν ήταν απόλυτα σταθερό. Όλοι έχουμε δει όταν ανοίγουμε πρώτη φορά το Cydia το μήνυμα Preparing Filesystem. Αυτό γίνεται εκείνη την στιγμή. ΜΕταφέρει πολλά ΜΒ σε άλλη τοποθεσία. Με το UnionFS -δεν ξέρω πιο ακριβώς χρησιμοποιεί-, τα αφήνει όλα ως έχουν, και απλά δημιουργεί κάτι σαν συντομεύσεις για τις τοποθεσίες τους. Δηλαδή η κατανομή των αρχείων είναι όπως και στο κανονικό iOS. Επίσης, τώρα θα μένουν διάφορα αρχεία στην συσκευή, πιθανών κάτι αντίστοιχο του SHSH για upgrading. Λογικά θα ευκολήνει το μελλοντικό jailbreak σε όσους έχουν αυτά τα αρχεία. Δεν είμαι ακόμα 100% τι ετοιμάζει, αλλά θα ξέρω μόλις το κυκλοφορήσει...

#395   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 01:29

Λοιπόν. Η παλια μέθοδος ονομαζόταν stashing. Μετέφερε όλες τις εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες, όπως Phone, SMS κτλ. στον φάκελο

/private/var/stash/
Αυτό έπερνε ώρα και δεν ήταν απόλυτα σταθερό. Όλοι έχουμε δει όταν ανοίγουμε πρώτη φορά το Cydia το μήνυμα Preparing Filesystem. Αυτό γίνεται εκείνη την στιγμή. ΜΕταφέρει πολλά ΜΒ σε άλλη τοποθεσία. Με το UnionFS -δεν ξέρω πιο ακριβώς χρησιμοποιεί-, τα αφήνει όλα ως έχουν, και απλά δημιουργεί κάτι σαν συντομεύσεις για τις τοποθεσίες τους. Δηλαδή η κατανομή των αρχείων είναι όπως και στο κανονικό iOS. Επίσης, τώρα θα μένουν διάφορα αρχεία στην συσκευή, πιθανών κάτι αντίστοιχο του SHSH για upgrading. Λογικά θα ευκολήνει το μελλοντικό jailbreak σε όσους έχουν αυτά τα αρχεία. Δεν είμαι ακόμα 100% τι ετοιμάζει, αλλά θα ξέρω μόλις το κυκλοφορήσει...

Πως τα εμαθες ρε συ :P

#396   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:07

Καλημέρα σε όλη τη παρέα!!!

#397   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:14

Καλημερα σε ολους !!
τεικα τι γινεται εχουμε κανα νεοτερο γιατι κατι ειδα για 30 μερες ?

#398   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:20

μολις μιλαγα με τον comex.! με ειχε παρει τηλεφωνο. θα το κανει release ακριβως τον δεκαπενταυγουστο, γιατι θελει να πεσει μαζι με της παναγιας.!

#399   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:36

περα απο πλακα, τον geohot τον γνωριζουμε. τα μουτρα του comex, τα εχει δει κανενας?

#400   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:51

Νεοτερα απο το jb του Comex. Λεεει πως αμα δεν λυσει μεχρι αυριο ολα τα θεματα που εχει με το unionfs θα το παρατησει (δεν θα το ενσωματωσει στο jb δηλαδη).Αυτο σημαινει οτι την Κυριακη θα εχουμε funday? Ιδωμεν...

comex
comex comex
yeah, I'd love to fix unionfs but if I can't fix all my issues with it by tomorrow, it's cut
3 hours ago

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 24/06/2011 - 09:54


#401   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:06

Μου αρέσει και δεν μου αρέσει αυτή η δημοσίευση. Δηλαδή παίζει μέχρι αύριο να μην κάνει τίποτα και τελικά να τα παρατήσει... Οπότε άδικα όλα...

#402   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:09

Μου αρέσει και δεν μου αρέσει αυτή η δημοσίευση. Δηλαδή παίζει μέχρι αύριο να μην κάνει τίποτα και τελικά να τα παρατήσει... Οπότε άδικα όλα...

Δεν εννοεί ότι θα τα παρατήσει όλα απλά θα δημοσιεύσει το jb tool χωρίς αυτο το χαρακτηριστικό. Προβλέπω, όσο μπορείς να προβλέψεις αυτές τις περιπτώσεις, ότι την ΚΥΡΙΑΚΗ θα έχουμε το αναμενόμενο jb tool του ipad2.

#403   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:09

Νεοτερα απο το jb του Comex. Λεεει πως αμα δεν λυσει μεχρι αυριο ολα τα θεματα που εχει με το unionfs θα το παρατησει (δεν θα το ενσωματωσει στο jb δηλαδη).Αυτο σημαινει οτι την Κυριακη θα εχουμε funday? Ιδωμεν...

comex
comex comex
yeah, I'd love to fix unionfs but if I can't fix all my issues with it by tomorrow, it's cut
3 hours ago

Στην συνέχεια, με tweet του, είπε πως οι followers του χωρίστηκαν σε 'Τρέξε να προλάβεις' και 'Με το πάσο σου'. Θα δούμε τι επέλεξε σε λίγες μέρες... :D

#404   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:28

Το καλλο παντως ειναι οτι το δουλευει οτι υπαρχει κατι δηλαδη και δεν ειναι φουμαρα οπτε ακομα ελπιζουμε και περιμενουμε :rolleyes:

#405   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:30

Καλημερα κυριοι συναδελφοι και συναγωνιστες!!
Η μεγαλη μερα ειναι κοντα, το ειπε κι αυτος αν δεν καταφερει το uniκατιδενξερωτι θα μας δωσει το jb βασισμενο στην παραδοσιακη μεθοδο stashing! Oποτε θα το χουμε συντομα..... Yeaaahh :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες