Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

VMware Workstation και MAC OS X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dimit

dimit

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 18:05

Hi!

προσπαθώ σιγά σιγά να ασχολήθω με ανάπτυξη εφαρμογών για iOS(έχω ξεκινήσει ήδη με android) αλλά το σημαντικότερο πρόβλημα που βρίσκω μπροστά μου είναι ότι είμαι χρήστης windows. ρώτησα και μου πρότειναν να δουλέψω μέσω του VMware Workstation.

για να τρέχω όμως σε MAC OS X στο VMware Workstation τι πρέπει να κάνω; αρκεί να αγοράσω αυτό και να το τρέξω και θα είμαι ΟΚ ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο.

τώρα ξεκινάω με Apple γενικά οπότε δεν έχω πολύ εμπειρία με iOS, Mac κλπ.

Ευχαριστώ. :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/06/2011 - 18:08

Φίλε μου αυτό είναι upgrade.

Στο site που έδωσες,λέει...

Τρόποι απόκτησης του Snow Leopard
Αν χρησιμοποιείτε ήδη λογισμικό Leopard, με 30,90 ευρώ μπορείτε να αποκτήσετε την αναβάθμιση, σε οποιοδήποτε κατάστημα του Πλαισίου.

Οπότε λογικά πρέπει να έχεις ήδη το παλιό leopard για να κάνεις αναβάθμιση και να πας σε αυτό.

#3   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/06/2011 - 18:08

Και καλώς όρισες στο forum!!

#4   Satyros25

Satyros25

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 18:33

Hi!

προσπαθώ σιγά σιγά να ασχολήθω με ανάπτυξη εφαρμογών για iOS(έχω ξεκινήσει ήδη με android) αλλά το σημαντικότερο πρόβλημα που βρίσκω μπροστά μου είναι ότι είμαι χρήστης windows. ρώτησα και μου πρότειναν να δουλέψω μέσω του VMware Workstation.

για να τρέχω όμως σε MAC OS X στο VMware Workstation τι πρέπει να κάνω; αρκεί να αγοράσω αυτό και να το τρέξω και θα είμαι ΟΚ ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο.

τώρα ξεκινάω με Apple γενικά οπότε δεν έχω πολύ εμπειρία με iOS, Mac κλπ.

Ευχαριστώ. :-)



Πάρε μια ιδέα πως να φτιάξεις ενα Αϊ-Μακ σε εικονικο μηχάνημα.

http://www.iphonehel...544#entry429544

#5   dimit

dimit

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 23:33

ευχαριστώ πολύ παιδιά. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν το "κομμάτι" 2) Snow Leopard 10.6.2 ένα αντίγραφο του Mac OSX86 Snow Leopard πρέπει να το κατεβάσω ή θα είναι μέσα στο Virtual Box? και αν πρέπει να το κατεβάσω πρέπει να πληρώσω ή υπάρχει κάποιος "άλλος τρόπος" που θα μπορούσατε να μου υποδείξετε που/πως σε pm.

ξανά ευχαριστώ και πολύ "φοβάμαι" ότι θα μείνω για καιρό στο forum. :lol:

#6   Satyros25

Satyros25

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 23:40

ευχαριστώ πολύ παιδιά. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν το "κομμάτι" 2) Snow Leopard 10.6.2 ένα αντίγραφο του Mac OSX86 Snow Leopard πρέπει να το κατεβάσω ή θα είναι μέσα στο Virtual Box? και αν πρέπει να το κατεβάσω πρέπει να πληρώσω ή υπάρχει κάποιος "άλλος τρόπος" που θα μπορούσατε να μου υποδείξετε που/πως σε pm.

ξανά ευχαριστώ και πολύ "φοβάμαι" ότι θα μείνω για καιρό στο forum. :lol:



Εάν ψάξεις σε διάφορα site που περιέχουν torrent αρχεία θα το βρεις. Δεν είναι δύσκολο και εννοείται free.

#7   dimit

dimit

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2011 - 10:38

βρήκα αυτό που είναι έτοιμο το Image για to VMware, οπότε δεν θα έχω και τον κόπο να κάνω burn σε cd. :-)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες