Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Multitasking Gestures Ipad2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Jin

Jin

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2011 - 08:50

http://youtu.be/rUAK_iBBC4o

Όπως μπορείτε να δείτε στο παραπάνω βίντεο, είναι δυνατή η χρήση Multitasking Gestures για εναλλαγή μεταξύ των apps και στο κλείσιμο τους. Α

Λειτουργείες: swiping με τέσσερα δάχτυλα προς τα πάνω ανοίγει το task κάτω. swiping προς τα αριστερά ή δεξιά με 4 δάχτυλα πηγαίνει στην επόμενη ή την τελευταία πρόσφατη εφαρμογή. Το swiping με πέντε δάχτυλα προς τα μέσα κλείνει την εφαρμογή.

Για ενεργοποίηση, ανοίγουμε iFile, και πάμε var/mobile/Library/preferences/ και ανοίγουμε το αρχείο com.apple.springboard.plist.
Επιλέγουμε να ανοίξει με Text Viewer. Επιλέγουμε edit, και προσθέτουμε τις παρακάτω γραμμές:

<key>SBUseSystemGestures</key>

<true/>


Για το που ακριβώς θα προστεθούν το βλέπουμε στην παρακάτω εικόνα.

Αναρτημένη εικόνα

Τέλος κάνουμε ένα reboot το Ipad2 και είμαστε ΟΚ.


*PS To video δείχνει για την 4.3.1 αλλά δουλεύει και σε 4.3.3 μόλις το έκανα στο δικό μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimis

Jimis

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2011 - 21:28

Μόλις το έκανα και εγώ..Τολμό να πώ ότι είναι πάρα πολύ ωραίο tweak. Ελπίζω το Ios 5 να έχει αυτήν την επίλογη και να μην χρειάζετε να κάνουμε editing πάλι στα plist αρχεία της συσκευής μας.
Παρεπιπτόντως όπου και να προσθέσουμε αυτές τις 2 γραμμές το ίδιο κάνει, ακρέι να είναι μέσα στο dict και το plist.

#3   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 15/07/2011 - 21:48

ειναι μονο για ipad οπως λεει ο τιτλος ή κανει και σε iphone 4.2.1? :unsure:

#4   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 06/08/2011 - 01:40

ειναι μονο για ipad οπως λεει ο τιτλος ή κανει και σε iphone 4.2.1? :unsure:

εχω την εντυπωση πως ειναι μονο για ipad αλλα δεν περνω και ορκο..

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#5   kilias

kilias

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2011 - 01:55

Το έκανα και δουλεύει τέλεια. Σε 4.3.3

#6   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 06/08/2011 - 01:57

Το έκανα και δουλεύει τέλεια. Σε 4.3.3

σε μηλοφωνο?

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#7   kilias

kilias

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2011 - 01:58

Ipad2

#8   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 06/08/2011 - 01:59

Ipad2

λογικο αν και καποιες φορες δεν πιανει..

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#9   chi23

chi23

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:chimj

Δημοσίευση 22/08/2011 - 00:30

και ναι εχετε δικιο παιδες. τοσο καιρο αναριωτομουν γιατι δεν μου γινοταν. φοβερο trick. και εχεις δικιο jimis οπου και να το βαλεις πιανει. μπραβω. +1

Τελευταία επεξεργασία από: chi23, 22/08/2011 - 00:31


#10   chi23

chi23

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:chimj

Δημοσίευση 22/08/2011 - 01:32

δεν γνωριζω αν εχει αναφερθη αλλα γινετε και στο iphone 4.3.3 μεσο winterboard. απο cydia περνατε το πακετο "MT Gestures Theme" και το τσεκαρετε μεσα απο το winterboard. μετα respring και ειναι ενεργο, αλιως το ανοιγετε μεσο Ρυθμισεις-Γενικα. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

#11   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/08/2011 - 03:21

Επισης για iphone 4(γιατι το 3gs μου εχει oldbootroom και δεν ειχε επιλογη το redsnow)οσοι ειναι σε 4.3.3 και εχοθν κανει jb με redsnow εκει που τσεκαρεις το instal cydia εχει και επιλογη multitaskinh gesture το τικαρεις και στο περανει μονο του χωρις να γραφεισ κωδικα!Οσοι παλι δε το προσεξαν μπορουν να ξανατρεξουν το redsnow χωρις την επιλογη instal cydia και να κλικαρουν μονο το multitaskinh gesture!δουλευει απιστευτα καλα αλλα τετοια ιδιοτητα δεν ειναι για το iphone με 3.7 inches οθονη αυτο ειναι κυριως για ipad!εγω το χρησιμοποιω απο την 4.2.1 που τοτε ειχα γραψει κωδικα και οχι για κανενα αλλο λογο απλα για να αποφυγω το πατημα του home button!

#12   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/08/2011 - 03:25

Επισης για iphone 4(γιατι το 3gs μου εχει oldbootroom και δεν ειχε επιλογη το redsnow)οσοι ειναι σε 4.3.3 και εχοθν κανει jb με redsnow εκει που τσεκαρεις το instal cydia εχει και επιλογη multitaskinh gesture το τικαρεις και στο περανει μονο του χωρις να γραφεισ κωδικα!Οσοι παλι δε το προσεξαν μπορουν να ξανατρεξουν το redsnow χωρις την επιλογη instal cydia και να κλικαρουν μονο το multitaskinh gesture!δουλευει απιστευτα καλα αλλα τετοια ιδιοτητα δεν ειναι για το iphone με 3.7 inches οθονη αυτο ειναι κυριως για ipad!εγω το χρησιμοποιω απο την 4.2.1 που τοτε ειχα γραψει κωδικα και οχι για κανενα αλλο λογο απλα για να αποφυγω το πατημα του home button!

λειτουργει καλα, αλλα οπως λες δεν βολευει για το iphone και την οθονη του..
ψαχνω τοσο καιρο μηπως βρω και κυκλοφορησει τιποτα για MT με τρια δακτυλα.. κατι τετοιο θα ηταν πολυ καλο και θα βολευε στο iphone!
δεν ξερω αν θα υπαρξει κατι αντιστοιχο στο ios5 τελικα, αλλα θα ηταν μια καλη προσθηκη..

#13   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/08/2011 - 03:29

λειτουργει καλα, αλλα οπως λες δεν βολευει για το iphone και την οθονη του..
ψαχνω τοσο καιρο μηπως βρω και κυκλοφορησει τιποτα για MT με τρια δακτυλα.. κατι τετοιο θα ηταν πολυ καλο και θα βολευε στο iphone!
δεν ξερω αν θα υπαρξει κατι αντιστοιχο στο ios5 τελικα, αλλα θα ηταν μια καλη προσθηκη..

Οντως θα ηταν αν και δε νομιζω οτι θα το περασουν!εδω δε το περασαν στο ipsw του ipad 2 θα το δωσουν για iphone?παντως δοκιμασε το!δεν ειναι τοσο δυσκολο με 4 δαχτλα!απλα ειναι να το συνηθισεις....περα απο το γεγονος οτι ειναι απιστευτο σαν λειτουργια μειωνεις παρα πολυ τη χρηση του home button που ειδικα στα 4αρια ειναι μεγαλο προβλημα!

#14   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 22/08/2011 - 07:53

ναι παιδια, το ειχα βαλει και πριν απο το ποστ εδω! σε βολευει τρομερα!

#15   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/08/2011 - 11:46

Οντως θα ηταν αν και δε νομιζω οτι θα το περασουν!εδω δε το περασαν στο ipsw του ipad 2 θα το δωσουν για iphone?παντως δοκιμασε το!δεν ειναι τοσο δυσκολο με 4 δαχτλα!απλα ειναι να το συνηθισεις....περα απο το γεγονος οτι ειναι απιστευτο σαν λειτουργια μειωνεις παρα πολυ τη χρηση του home button που ειδικα στα 4αρια ειναι μεγαλο προβλημα!

το εχω βαλει, απο τοτε που υπηρχε ως επιλογη στο redsnow το εβαζα..
αλλα δεν με βολευει! δεν "πιανει" με την πρωτη σχεδον ποτε (πολλες φορες ουτε με την δευτερη ουτε με την τριτη) :mad:
ασε που εχω την εντυπωση οτι στην 4.3.3 επιανε πιο ευκολα παρα στην 4.3.5 που ειμαι (και στην 4.3.4 τα ιδια), δεν ξερω ισως ειναι εντυπωση μου.. αλλα πραγματικα αν υπηρχε με 3 δακτυλα θα ηταν οτι πρεπει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες