Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αφαιρεση περιττων γλωσσων πληκτρολογιου στο iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 11/07/2011 - 16:27

καλησπερα παιδια,εψαξα στο site αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο κι ετσι ειπα να ποσταρω ενα tip για την αφαιρεση γλωσσων πληκτρολογιου τις οποιες δε χρειαζομαστε...

αυτο εχει ως αποτελεσμα να ελευθερωσουμε περιπου 35 με 45 ΜΒ απο την rοot περιοχη της συσκευης μας....

και να λοιοπν η διαδρομη....

μεσω ifile η ssh πηγαινουμε στη διαδρομη System/Library/TextInput και διαγραφουμε ολα οσα bundles τα οποια ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΙΣΚΟ κρινουμε οτι δεν ειναι απαραιτητα...(η ελληνικη γλωσσα ειναι ο φακελος με ονομα "TextInput_el.Bundle" και η αγγλικη ειναι το "TextInput_en.bundle" αυτα ΜΗ τα διαγραψετε γιατι η αμεσως μετα κινηση θα ειναι το Restore)

Εγω προσωπικα το δοκιμασα στη δικη μου συσκευη και λειτουργει ταχυτερα απο πριν...

αν δεν με βρισετε :P μετα θα ανεβασω και ενα αρχειο το οποιο μεσω Terminal αφαιρουμε και τις διεθνης γλωσσσες της συσκευης μας...

Ευχαριστω για την προσοχη σας και περιμενω εντυπωσεις.... :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 11/07/2011 - 16:35

My life's goal is only to fight


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 11/07/2011 - 16:33

καλο το ποστ σου φιλε μου αλλα να σημειωθει πως πριν ο κανει ο καθενας οτιδηποτε καλο θα ειναι πρωτα να παρει ενα back up ολο το αρχειο απο αυτη τη διαδρομη και να το σωσει στο Pc του τοπικα με το ifunbox.winscp,diskaid ετσι ωστε αν γινει κατι στραβο μηπως κ γλυτωσει το restore

#3   chi23

chi23

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:chimj

Δημοσίευση 22/08/2011 - 19:39

ωραιος........ hidalgo23 πρωτο το κολπακι. +1 απο εμενα. ;)

#4   radomer

radomer

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2011 - 16:09

καλησπερα παιδια,εψαξα στο site αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο κι ετσι ειπα να ποσταρω ενα tip για την αφαιρεση γλωσσων πληκτρολογιου τις οποιες δε χρειαζομαστε...

αυτο εχει ως αποτελεσμα να ελευθερωσουμε περιπου 35 με 45 ΜΒ απο την rοot περιοχη της συσκευης μας....

και να λοιοπν η διαδρομη....

μεσω ifile η ssh πηγαινουμε στη διαδρομη System/Library/TextInput και διαγραφουμε ολα οσα bundles τα οποια ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΙΣΚΟ κρινουμε οτι δεν ειναι απαραιτητα...(η ελληνικη γλωσσα ειναι ο φακελος με ονομα "TextInput_el.Bundle" και η αγγλικη ειναι το "TextInput_en.bundle" αυτα ΜΗ τα διαγραψετε γιατι η αμεσως μετα κινηση θα ειναι το Restore)

Εγω προσωπικα το δοκιμασα στη δικη μου συσκευη και λειτουργει ταχυτερα απο πριν...

αν δεν με βρισετε :P μετα θα ανεβασω και ενα αρχειο το οποιο μεσω Terminal αφαιρουμε και τις διεθνης γλωσσσες της συσκευης μας...

Ευχαριστω για την προσοχη σας και περιμενω εντυπωσεις.... :)



Το κανα αλαλ δεν παρατηρω διαφορα...

#5   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/08/2011 - 19:57

Το κανα αλαλ δεν παρατηρω διαφορα...

ρε συ iphone 4 δεν εχεις;
δεν ειναι για το 4 αυτα δεν του χρειαζονται ουτε θα δεις ευκολα διαφορα, αντιθετα το 3G το βοηθανε αρκετα να παρει τα πανω του διαφορα κολπακια οπως αυτο, οπως εικονικη μνημη, overlocking κτλ..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες