Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά MacBook Air


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 08/08/2011 - 22:45

και κατι τελευταιο , απο apple.com στο store που έχει , εμεις αγορες μπορουμε να κάνουμε? γιατι προφανώς απο τιμές είναι μακραν καλυτερες απο οποιοδηποτε reseller που έχω δει σε ελλάδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 08/08/2011 - 23:18

Το Maya κυκλοφορεί κανονικά για Mac! Το έχω εδώ και καιρό εγκατεστημένο στον iMac μου!

#48   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 08/08/2011 - 23:19

και κατι τελευταιο , απο apple.com στο store που έχει , εμεις αγορες μπορουμε να κάνουμε? γιατι προφανώς απο τιμές είναι μακραν καλυτερες απο οποιοδηποτε reseller που έχω δει σε ελλάδα

Δυστυχώς όχι δεν γίνεται....

#49   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/08/2011 - 23:43

Εάν στείλω χρήματα σε ένα φίλο μου να μου το στείλει από Αμερική τι γίνεται με το τελωνιο?

#50   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/08/2011 - 23:44

counter-strike Μπορω να παιξω στο μακ??

#51   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 08/08/2011 - 23:48

καλή ιδεα πάντως ευαγγελια , ενταξει προσωπικα δεν θα με ενοιαζε αλλα οι τιμές σε σχεση ελλαδα- αμερικη ειναι μεγάλες , ενα mac book pro με 15' ο8ονη και τα ακολουθα

2.0GHz quad-core
Intel Core i7
4GB 1333MHz
500GB 5400-rpm1
Intel HD Graphics 3000
AMD Radeon HD 6490M with 256MB GDDR5

κοστίζει 1270Ε

ενω ενα αντοιστηχω εδω με λιγο καλυτερο επεξεργαστη και χειροτερη καρτα γραφικων παει στα 1900Ε , (1600 κατωτερη τιμη απο σκρουτζ) εεε ειναι διαφορά! ;)

#52   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2011 - 00:48

Το Maya κυκλοφορεί κανονικά για Mac! Το έχω εδώ και καιρό εγκατεστημένο στον iMac μου!

Αυτό δέν το ήξερα! Θετική εξέλιξη λοιπόν!

#53   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2011 - 00:53

Να σημειωσω απλα οτι το AutoCAD σε Mac εχει αρκετες ελλειψεις σε σχεση με την εκδοση για Windows.
Επειδη ειναι εργαλειο δουλειας για μενα, οφειλω να το σημειωσω.
Εναν βασικο χρηστη AutoCAD δε θα τον ενοχλησει.
Αν καποιος ασχολειται με "βαρυ" σχεδιο (3D κτλ) θα δυσκολευτει λιγο.

Φυσικα, μεχρι να βγαλει η AutoDesk μια ολοκληρωμενη suite για τα Mac μπορεις ανετα να δουλευει καποιος το AutoCAD σε Windows μεσω Bootcamp,Parallels κτλ.

Χμ, αυτό με το AutoCAD το γνωρίζω, μου το έχουν πεί και φίλοι μου που ασχολούνται με μηχανολογικό σχέδιο. Και όντως, σε περιπτώσεις όπως την δική σου που βασίζεται η δουλειά σου πάνω σ'αυτό, απαιτείς να έχει πλήρεις λειτουργίες και πλήρη συμβατότητα με το αντίστοιχο για Windows.

Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι πρόκειται για την πρώτη έκδοση (αν και ξεκίνησε από Mac!) ενός εξαιρετικά πολύπλοκου προγράμματος που έπρεπε να γραφτεί from scratch. Το ίδιο είχε ψιλοσυμβεί και με τα Office.
Αλλά όπως λές, το πράγμα έχει δρομολογηθεί και ελπίζω σε μελλοντικά update/εκδόσεις, να στρώσουν τα πράγματα!

#54   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/08/2011 - 00:59

Αυτο περιμενουμε φιλε Γιαννη και ελπιζω και εγω οτι η επομενη εκδοση θα ειναι σε ενα καλο και αναβαθμισμενο επιπεδο.
Προς το παρον το δουλευω σε Win (μεσω Bootcamp) και ειναι και ο μοναδικος λογος που δουλευω πλεον τα Win απο τοτε που απεκτησα το MBP.

#55   haris1969

haris1969

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2011 - 01:21

Κούκλα μου έχω αλλάξει πολλά μηχανήματα με windows και όταν κάποια στιγμή ο αδελφός μου μου έδωσε ένα imac 24 μου είπε παρ το για να βρεις την υγειά σου ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΉ ΣΟΥ ΠΙΟ ΕΎΚΟΛΗ συνειδητοποίησα πόσο δίκαιο είχε Τώρα με τα από ένα χρόνο περίπου έχω πάρει ένα macbook, ένα macmini ένα ipad και ένα iphone Όλα επικοινωνούν με δίκτυο μεταξύ τους βλέπουν όλα ότι σκληρούς δίσκους θες κανουν τα πάντα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ από τα μπουρδε......Windows σε disign και μούρη είναι 10 φορές ωραιότερα ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΈΚΤΗΜΑ ΤΟΥΣ είναι πολύ ακριβότερα άλλα ΑΞΊΖΟΥΝ

#56   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 09/08/2011 - 02:02

κανουν τα πάντα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ από τα μπουρδε......Windows σε disign και μούρη είναι 10 φορές ωραιότερα ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΈΚΤΗΜΑ ΤΟΥΣ είναι πολύ ακριβότερα άλλα ΑΞΊΖΟΥΝ



Επειδή προσωπικά και εμένα ένας φίλος μου με είχε πείσει να αγοράσω mac μπορείτε να μου εξηγήσετε τι κάνετε πιο εύκολα στο mac; Δλδ για να καταλάβω, και εγώ που τον έχω και δεν καταλαβαίνω.

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ λατρεύω στον υπολογιστή μου, και αυτό είναι η αυτονομία που έχει η οποία με έχει ξελασπώσει αρκετές φορές. Αν ξεπεραστεί το "όμορφο" του πράγματος για μένα είναι το μόνο που του μένει, τα υπόλοιπα όπως τα windows 7 είναι μπουρ*έλο κτλ είναι για τους άσχετους και αδαείς.

#57   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2011 - 09:12

Μήπως ξέρει κανεις πως πρέπει να σταλεί από Αμερική ώστε να μην χρεωθεί στο τελωνιο?κ εάν γίνει η στραβη πόσο είναι η χρέωση?

#58   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 09/08/2011 - 12:58

χμμμ καλη απορία! αλλα απο αμερικη χωρις κάποιον φιλο/οικογένεια να στο στυλει δεν παιζει, διότι η apple στέλνει μόνο στην αμερική (*εξου και το .com) εγω απ την άλλη βρήκα την επιλογή μου ,μιας και ακουο μόνο καλά λόγια για τα μακ , θα τσιμπήσω ενα μακ μπουκ προ απο αμέρικα! το 15` (γιατι 13 ιντσες δε παλεύτε μιας και θα τον κάνω main) στα 2ghz με το μόνο που θα κάνω add είναι μια high-ress οθόνη και συνεπώς το κόστος πάει στα 1.899 USD , = 1.330 E , και για την αποστολή έχω συγκενη που έρχετε μάιο , οπότε εχω και ενα 'παράθυρο' να μάσω τα λεφτα! άντε να δουμε :D

#59   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2011 - 22:35

Σας ευχαριστώ όλους που ασχολήθηκατε με το topic μου!!να στε όλοι καλα που αφιερωνετε χρόνο σε μας που είμαστε άσχετοι με τα Mac!!!έγω έχω πειστεί κ καλός εχόντων των πραγμάτων θα αγοράσω ένα MacBook pro!!στο μοντέλο κολαω αλλά θα λυθεί κ αυτο!!έχω κάποιες απορίες όμως:τελικά πως γίνεται ή διαγραφή ενός τραγουδιού ή φωτό;για app είπαμε ότι τη σερνεις στο καλαθακι σωστά;
Όταν χρησιμοποιουμε windows μέσω bootcamp ή parales είναι όπως στο pc laptop??

#60   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2011 - 22:38

Α κ κάτι άλλο: η μπαταρία είναι ενσωμάτωμενη πως γίνεται όταν κάποιος το έχει συνέχεια στο ρεύμα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες