Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 3GS: Black or White?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/08/2009 - 02:50

Καλημέρα σας!
Θέλω photos και γνώμες για ποιό από τα iPhone 3GS μαύρο ή λευκό, είναι πιο ωραίο για αγορά κατά τη γνώμη σας!

Ευχαριστώ πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2009 - 07:19

Εγώ είχα το λευκό σε 3g και τώρα που πήρα το 3gs το πήρα σε μαύρο το κάθε ένα έχει την χάρη του εντυπωσιακά είναι και τα δυο ;)

#3   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/08/2009 - 08:05

Ειχα την ευκαιρία να πάρω το iphone μου πολυ πιο νωρίς, αλλα εψαχνα διακαώς το μαύρο και ετσι καθυστέρησα ενα μηνα!

Αξιζε τον κόπο.

Νομιζω οτι ο καθενας πρεπει να παίρνει αυτο που εχει στο μυαλό του, αυτο που του αρέσει και οχι να επηρεάζεται απο τους γυρω.

#4   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2009 - 10:17

μαυρο...

το ασπρο ειναι απο κατω ασπρο απο πανω μαυρο και γυρω γυρω ασημι.. αν σου αρεσει αυτος ο συνδιασμος παρε ασπρο

το κακο στο μαυρο ειναι οτι λερωνει και φαινονται τα παντα αλλα χαλαλι

#5   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/08/2009 - 11:48

Google-άροντας στο δίκτυο, για το άσπρο βρήκα κάποιες αναφορές ότι με το καιρό και επειδή υπερθερμαίνεται το 3GS αλλοιώνεται το χρώμα του!!!
http://www.engadget....owner-shade-of/

Εσείς έχετε ακούσει για κάτι τέτοιο από κάποιον που το έχει αγοράσει;; Αν είναι αλήθεια αυτό, πάω για μαύρο δαγκωτό!!!

#6   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2009 - 11:58

Α καλα ακομα επιμενετε? Εδω και μηνες ειχε αναφερθει το συγκεκριμενο και κατα πασα πιθανοτητα αυτο εγινε απο κακης ποιοτητας θηκη.. Μια φωτογραφια ειδαμε ετσι και την εβαλαν σε τοσα sites..

#7   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2009 - 12:13

άσπρο...

  • ξεχωρίζει από τα άλλα τις αγοράς...
  • είναι πιο Apple...
  • οπτικά φαίνεται μεγαλύτερο... (χρωματολογία)
  • δεν τραβάει την ηλιακή θερμότητα... (καλό για την χώρα μας..άλλο το λευκό αυτοκίνητο, άλλο το μαύρο..για μπες το καλοκαίρι μέσα! χεχεχε)
  • κάνει αντίθεση με την οθόνη...
  • είναι "black and white" (Michel J. R.I.P. ) χεχε...

και τέλος... αυτό πήρα, αυτό μου αρέσει και αυτό υποστηρίζω, χαχαχα... κάνε poll φίλε να δούμε τι γίνεται!

#8   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2009 - 13:14

αν ηταν πιο apple θα το διαφημιζε και η apple. σε ολα τα διαφημιστικα μονο το μαυρο διαφημιζεται.. και εδω που τα λεμε δικαιως... καθως το ασπρο ειναι τρικολορε!!! ασπρο-μαυρο-ασημι γουστα ειναι αυτα βεβαια

το ασπρο απο πισω δεν ταιριαζει καθολου ουτε με την μπροστινη οψη του κινητου ουτε με το ασιμη. ειναι σαν να εχει βαλει καποιος ξενο κομματι!!αν βλεπεις μονο την πισω οψη ωραιο φενεται αλλα ο συνδιασμος προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου

#9   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2009 - 14:05

το διαφημίζει μπας και πουλήσει!! καθώς το λευκό έχει επιτυχία από μόνο του! χαχαχααα...
κοίτα εμπορικός συνδυασμός Adidas

κοίτα τι άλλο συνδυάζει το λευκό:

White

White is associated with light, goodness, innocence, purity, and virginity. It is considered to be the color of perfection.
White means safety, purity, and cleanliness. As opposed to black, white usually has a positive connotation. White can represent a successful beginning. In heraldry, white depicts faith and purity.
In advertising, white is associated with coolness and cleanliness because it's the color of snow. You can use white to suggest simplicity in high-tech products. White is an appropriate color for charitable organizations; angels are usually imagined wearing white clothes. White is associated with hospitals, doctors, and sterility, so you can use white to suggest safety when promoting medical products. White is often associated with low weight, low-fat food, and dairy products.

Black

Black is associated with power, elegance, formality, death, evil, and mystery.

Black is a mysterious color associated with fear and the unknown (black holes). It usually has a negative connotation (blacklist, black humor, 'black death'). Black denotes strength and authority; it is considered to be a very formal, elegant, and prestigious color (black tie, black Mercedes). In heraldry, black is the symbol of grief.
Black gives the feeling of perspective and depth, but a black background diminishes readability. A black suit or dress can make you look thinner. When designing for a gallery of art or photography, you can use a black or gray background to make the other colors stand out. Black contrasts well with bright colors. Combined with red or orange – other very powerful colors – black gives a very aggressive color scheme.

Τι άλλο να βρω για να σου πω..

Το βρήκα!!! Είναι σαν τις γυναίκες... συνδυάζει την αγνότητα και την σκοτεινιά... πόθος και καταστροφή μαζί! χαχαχαααα

πάρτε το σε ροζ, παραιτούμαι!

#10   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 00:17

Μαύρο!!

#11   xristosp

xristosp

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2009 - 16:05

Μαύρο for the win!!!!!!!!

#12   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/09/2009 - 12:40

Και εγώ μαύρο αποφάσισα εντέλει ότι θέλω, αλλά δεν φέρνουν ούτε ένα στα καταστήματα!! Από λευκά έχω βρει σχεδόν παντού πλέον. Λίγα κομμάτια αλλά έχουν. Μαύρο πουθενά!!! Αν βρει κάποιος μαύρο 32GB, ιδίως Vodafone που έχω και επιδότηση, ας μου στείλει ένα PM που το βρήκε για να πάω επιτέλους να το πάρω και εγώ! Ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 01/09/2009 - 12:47


#13   pyro

pyro

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 12:51

Εμένα πάντως το άσπρο μου θυμίζει σερβιέτα.

#14   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 13:07

Και εγώ μαύρο αποφάσισα εντέλει ότι θέλω, αλλά δεν φέρνουν ούτε ένα στα καταστήματα!! Από λευκά έχω βρει σχεδόν παντού πλέον. Λίγα κομμάτια αλλά έχουν. Μαύρο πουθενά!!! Αν βρει κάποιος μαύρο 32GB, ιδίως Vodafone που έχω και επιδότηση, ας μου στείλει ένα PM που το βρήκε για να πάω επιτέλους να το πάρω και εγώ! Ευχαριστώ!


Άρα καταλαβαίνουμε ότι τα μαύρα έχουν μεγαλύτερη ζήτηση από τα λευκά iPhone!

Εμένα πάντως το άσπρο μου θυμίζει σερβιέτα.


Χαχαχαχαχαχαχα :)

#15   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 13:41

άρα τα Λευκά θα γίνουν συλλεκτικά και σπάνια! χαχαχαχαα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες