Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

icon change προβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   argiriska

argiriska

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 22:05

εχω αλλαξει τα εικονιδια σε καποιεσ απο τισ εφαρμογεσ μου και εβαλα καποια δικα μου.μεχρι εδω ολα καλα.
οταν βαζω ομωσ την ιδια εντολη για το team viewer,units,goodcalc,imedicines κτλ δεν μου τα αλλαζει.
πωσ μπορω να βρω την ακριβεσ διευθυνση πχ απο το teamviewer για να αλλαξω το εικονιδιο?τι ακριβωσ πρεπει να γραψω ή που να το ψαξω ?μεσα στην εφαρμογη ?
θελω να κανω το ιδιο και για ταυπολοιπα ?
υπαρχει καποιοσ οδηγοσ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/09/2011 - 22:10

εχω αλλαξει τα εικονιδια σε καποιεσ απο τισ εφαρμογεσ μου και εβαλα καποια δικα μου.μεχρι εδω ολα καλα.
οταν βαζω ομωσ την ιδια εντολη για το team viewer,units,goodcalc,imedicines κτλ δεν μου τα αλλαζει.
πωσ μπορω να βρω την ακριβεσ διευθυνση πχ απο το teamviewer για να αλλαξω το εικονιδιο?τι ακριβωσ πρεπει να γραψω ή που να το ψαξω ?μεσα στην εφαρμογη ?
θελω να κανω το ιδιο και για ταυπολοιπα ?
υπαρχει καποιοσ οδηγοσ?

τα υπολοιπα που ειπες οτι εχεις αλλαξει, πως τα αλλαξες;

#3   argiriska

argiriska

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 22:18

τα υπολοιπα που ειπες οτι εχεις αλλαξει, πως τα αλλαξες;


ψαχνωντασ απο αλλα θεματα στο inernet.κανω την ιδια διαδιακασια αλλα προοφανωσ θελει αλλη διευθυνδη

#4   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/09/2011 - 22:21

ψαχνωντασ απο αλλα θεματα στο inernet.κανω την ιδια διαδιακασια αλλα προοφανωσ θελει αλλη διευθυνδη

με winterboard δηλαδη ετσι;
γιατι δεν τα αλλαζεις μεσα απο το root;
στη διαδρομη user/applications θα δεις ολες σου τις εφαρμογες και μεσα σε αυτες ειναι τα εικονιδια της εφαρμογες. το icon@2x.png ειναι για iphone 4. το αντικαθιστας με οποιο εικονιδιο θες εσυ.

#5   argiriska

argiriska

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 22:38

με winterboard δηλαδη ετσι;
γιατι δεν τα αλλαζεις μεσα απο το root;
στη διαδρομη user/applications θα δεις ολες σου τις εφαρμογες και μεσα σε αυτες ειναι τα εικονιδια της εφαρμογες. το icon@2x.png ειναι για iphone 4. το αντικαθιστας με οποιο εικονιδιο θες εσυ.


κανω ενα δικο μου θεμα για να το ανεβασω ειναι ετοιμο απλα δεν εχω αλλξει καποια απο τα εικονιδια αυτα.
οποτε πρεπει να ξερω τη διαδρομη για να λειτουργησει.το εχω ψαξει μεσα απο το var/mobile/applications
σου δινειπχ στο team viewer την διευθυνση teamviewer.app αλλα αν το βαλω δεν δουλευει στο δικο μου θεμα.
αν κανω αυτο που λεσ λειτουργει αλλα δεν μπορω να αντιγραψω τη συγκριμενη διαδρομη για να δουλεψει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες