Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhonedelivery: Αναφορά παράδοσης SMS στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1281 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2009 - 12:57

ναι το ειδα και εγω αυτο το εκανα αλλα παρολαυτα παλι τα ιδια..ζηταει update συνεχεια..



Αν το ξανακανετε update τι γίνεται; Πια έκδοση του iphonedelivery εχεται;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2009 - 13:11

την ιδια.δεν αλλαζει κατι ..

ezgif_com_crop_2.gif


#153   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2009 - 13:12

Άνοιξα cydia μόλις τώρα κ δεν είχα update του iphonedelivery είχα μόνο 3

1)allsources
2)bigbossrepo
3)libhide

η έκδοση του iphonedelivery που έχω είναι η 0.1.3 από το Γαλλικο repo του πρώτου post!!!

#154   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2009 - 13:21

Άνοιξα cydia μόλις τώρα κ δεν είχα update του iphonedelivery είχα μόνο 3

1)allsources
2)bigbossrepo
3)libhide

η έκδοση του iphonedelivery που έχω είναι η 0.1.3 από το Γαλλικο repo του πρώτου post!!!

Στο iphonedelivery από το xSellize βγάζει το update με το πρόβλημα...

#155   pirate7chris

pirate7chris

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 02:14

Λοιπόν παιδία και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το κλείδωμα της sim...και επιπλέον είχα ένα πιο σημαντικό πρόβλημα. Κάθε φορά που πέρναγα κάτι απο cydia ή έκανα update κάποια εγαρμογή έπρεπε να κάνω reboot :( . Είδα ένα μήνυμα στον κώδικα "...overwrite iPhoneDelivery..." . Κατα τα άλλα η εφαρμογή δούλευε μια χαρά.

#156   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/09/2009 - 10:45

Τελικά άνθρακας ο θυσαυρός......Μετά από μισή μέρα που δούλευε κανονικά ξαφνικά σήμερα πάπαλα......uninstall για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εξάλλου δε στέλνω και πολλά sms

#157   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/09/2009 - 11:49

Σε εμένα δουλεύει χωρίς να φαίνεται να καταναλώνει παραπάνω μπαταρία κτλ.
Επίσης μετά τη τελευταία αναβάθμιση, έκανα τεστ και δουλεύει όταν ο άλλος έχει κλειστό το κινητό του και το ανοίξει αργότερα, δηλαδή μου έρχεται αναφορά όταν λαμβάνει το μήνυμα που του είχα στείλει νωρίτερα όταν το είχε κλειστό.

Αλλά δεν έχω πάρει ποτέ αναφορά ότι "εκκρεμεί" το μήνυμά μου όταν ο άλλος το έχει κλειστό (ή δεν έχει σήμα βέβαια).

Τέλος, όπως και πολλοί άλλοι από εσάς, μετά το τελευταίο upgrade, στο Cydia συνέχεια εμφανίζεται το σηματάκι ότι υπάρχει κάποιο pending upgrade (1) και όσες φορές και αν ξαναεγκαταστήσω το iPhonedelivery πάντα μου βγάζει το ίδιο. Δεν διορθώνεται η κατάσταση ούτε με απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

Αυτά από το συγκεκριμένο "μέτωπο".

#158   manosath

manosath

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:43

ιδιο προβλημα εχω και γω.. αλλα οντως τρωει μπαταρια;; αν ειναι να το κανω απεγκατασταση γιατι μηνυματα δε στελνω απο το iphone και πολλα..

Τελευταία επεξεργασία από: manosath, 07/09/2009 - 13:43


#159   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/09/2009 - 16:03

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει να "τρώει" μπαταρία το συγκεκριμένο application. Τουλάχιστον όχι σε αισθητό βαθμό. Τώρα αν τρώει 0.005% παραπάνω μπαταρία σε σχέση με πριν την εγκατάστασή του, αυτό δεν μπορώ να το παρατηρήσω, ούτε να το ξέρω! :P

#160   ste

ste

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2009 - 17:41

Κοίτα να δεις στο θέμα της μπαταρίας εμένα μου έκανε κάτι κουλό....
αφού το εγκατέστησα το φόρτισα το βράδυ στο pc, έπεσα για ύπνο και το πρωί ήταν ακόμα στο 100%, μετά από κανα-δυο τηλ θυμήθηκα ότι ήθελα να βάλω κάτι φωτο οπότε ξανά στο pc και φόρτισμα μέχρι 100%!
Από εκεί και πέρα η μπαταρία έπεσε από το 100% κοντά στο 50% χωρίς ιδιαίτερη χρήση σε χρόνο...ντεκόρ :lol: μετά όμως έστρωσε και η καθοδική πορεία συνεχίστηκε πολύ φυσιολογικά!! :unsure:
οπότε με έχει μπερδέψει!!Για μένα θα το κρατήσω και θα συνεχίσω να το παρατηρώ και από τα αποτελέσματα θα εξαρτηθεί η τύχη του! :P
Αυτιά... B)

#161   kostasgp

kostasgp

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2009 - 18:21

Εγώ το εγκατέστησα και το πρώτο μήνυμα που έστειλα μου ήρθε η αναφορά κανονικά αλλά όταν μου απάντησε το άτομο που πήρε το μήνυμα μου και του έστειλα πάλι δε μου ήρθε αναφορά...

Αυτό συνεχίστηκε και σε άλλα 2 μηνύματα που έστειλα σε 2 ακόμα φίλους...
Μετά έκανα restart και μου ήρθε η τελευταία αναφορά από τα 2 μηνύματα που έστειλα.
[size="1"](Την πρώτη φορα δεν έκανα restart αλλά έκανε μόνο του reset την SIM και μου ζήτησε το password και ήρθε αναφορά μόνο στο πρώτο μήνυμα μου)




αυτο ακριβώς μου εκανε κ εμενα... με restart πέρνει παλι μπρος

Και μια ερωτηση...

πως μπορω να στειλω sms με 160 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτηρες και να μην χρεωνομαι για 2 sms από τους 70 χαρακτήρες και μετα ??

Τελευταία επεξεργασία από: kostasgp, 07/09/2009 - 18:28


#162   koykoy5

koykoy5

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 18:59

Τώρα που διαβάζω το topic κατάλαβα ότι κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, update ξανά και ξανά αλλά το σηματάκι παραμένει εκεί, δηλ. ότι έχω ένα update σε εκκρεμότητα.
Το περίεργο είναι ότι μετά από το υποτιθέμενο update χωρίς να κάνει restart το iphone εμφανίζει μήνυμα "Κλειδωμένη SIM" και ζητάει "Εισαγωγή PIN"

Οσο για την μπαταριά εχθές το βράδυ είχα full μπαταρία και χωρίς καμιά απολύτως χρήση και wifi κλειστό η συσκευή έκλεισε σήμερα στης δώδεκα το μεσημέρι :huh:
οπότε μετά από αυτά που διάβασα και από εσάς κάνω unistall ΤΩΡΑ!

Είχα:
iΡhοneDelivery 0.1.3
author: Fr@ncois Guιlleme
iphοnedelivery.αdvinux.fr

#163   pirate7chris

pirate7chris

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 20:18

Δοκιμάστε να το απεγκαταστήσετε και να το περάσετε από το repo του xsellize. Εμφάνισε μια φορά ένα upgrade και locked sim αλλά στη συνέχεια δουλεύει μια χαρά.

#164   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/09/2009 - 13:44

Λοιπόν, μετά από μερικές μέρες testing διαπίστωσα ότι για τα πρώτα λίγα SMS που στέλνεις δουλεύει άψογα και μάλιστα μετά το τελευταίο update έπαιρνα αναφορά και για παραδόσεις σε κινητό που αρχικά ήταν κλειστό και μετά άνοιξε! Δηλαδή όλα καλά μέχρι εκεί. Αλλά δυστυχώς μόνο για τα πρώτα λίγα SMS! Μετά ξαφνικά σταματάει να δουλεύει για άγνωστο λόγο!! Ευτυχώς τα SMS συνεχίζουν να στέλνονται κανονικά, αλλά αναφορές τίποτα..

Οπότε το iPhonedelivery έχει.. a long way to go.. πριν να θεωρηθεί ότι λειτουργεί πραγματικά όπως πρέπει (ξέρουμε όλοι πως λειτουργούν οι αναφορές παράδοσης)..
Ας ελπίσουμε ότι σύντομα στα επόμενα updates θα διορθωθούν όλα, ώστε να το απολαμβάνουμε όπως πρέπει. :mellow:

#165   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/09/2009 - 23:40

Απεγκατέστησα την έκδοση του γαλλικού repo και εγκατέστησα αυτό από το xsellize. Για να δούμε μήπως και λειτουργήσει καλύτερα... αν και ίδιο version είναι και στα δύο repos (0.1.3)..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες