Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhonedelivery: Αναφορά παράδοσης SMS στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1281 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   pirate7chris

pirate7chris

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 12:24

Όσον αφορά την έκδοση από το xsellize και το πρόβλημα που βγάζει με τα συνεχόμενα update υπάρχει λύσει. Συνδεόμαστε με WinSCP και ανοίγουμε /private/var/lib/dpkg/status. Ψάχνουμε για την συγκεκριμένη εφαρμογή και αλλάζουμε το version από 0.1.3 σε 0.1.3-1 και διορθώθηκε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Pantel

Pantel

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:20

Όσον αφορά την έκδοση από το xsellize και το πρόβλημα που βγάζει με τα συνεχόμενα update υπάρχει λύσει. Συνδεόμαστε με WinSCP και ανοίγουμε /private/var/lib/dpkg/status. Ψάχνουμε για την συγκεκριμένη εφαρμογή και αλλάζουμε το version από 0.1.3 σε 0.1.3-1 και διορθώθηκε.


Σωστοστ λέγω ;)

#168   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/09/2009 - 16:35

Καλά όλα αυτά, αλλά σε εσάς δουλεύει σωστά εντέλει η εφαρμογή;; Σε μένα αρχικά δουλεύει (για λίγα SMS) και μετά τίποτα!! Εκτός και αν κάνω reboot τη συσκευή, οπότε πάλι δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τίποτα... Το ίδιο συμβαίνει αν ξανα-εγκαταστήσω την εφαρμογή..

Ελπίζω να βγει update σύντομα που να διορθώνει όλα τα προβλήματα, γιατί αν δουλέψει όπως υποτίθεται θα έπρεπε να δουλεύει τότε θα ήταν απίθανη!... ::)

#169   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/09/2009 - 17:08

Εγω την εγκατεστησα κ ολα οκ.. Μου λειτουργει μια χαρα κ δεν τρωει επιπλεον μπαταρια

#170   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 12/09/2009 - 19:51

Όσον αφορά την έκδοση από το xsellize και το πρόβλημα που βγάζει με τα συνεχόμενα update υπάρχει λύσει. Συνδεόμαστε με WinSCP και ανοίγουμε /private/var/lib/dpkg/status. Ψάχνουμε για την συγκεκριμένη εφαρμογή και αλλάζουμε το version από 0.1.3 σε 0.1.3-1 και διορθώθηκε.


Τελικα και εγω ετσι το εκανα και λειτουργει μια χαρα!!!! :D

+1

#171   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2009 - 20:33

Από τότε που το πέρασα μου διέλυσε τη μπαταρία. Μέχρι πριν με πολύ χρηση κράταγε 2 μέρες και πλέον κρατάει 3-4 ώρες... Επίσης για κάποιο λόγο μετά την εγκατάσταση ενώ έχω κανονικά σήμα και μπορώ να κάνω κλήσεις κανονικά, όταν με παίρνουν φαίνεται ως κλειστό. Το απεγκατεστησα μαζί με τα παρελκομενα που γράφουν στο πόστ αλλά εξακολουθούν τα προβλήματα. Το χει παθει κανείς άλλος αυτό; Μηπως φταίει κάτι άλλο και όχι το iPhonedelivery; Εν το μεταξύ είναι πάντα πιο ζεστό από ότι συνήθως και κατέβασα το memorytools και δε βλέπω κανένα προγράμμα το οποίο να δικαιολογεί τέτοια κατανάλωση..

#172   djsakis

djsakis

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2009 - 09:14

εμένα μου βγάζει "error:Running Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)...μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??? και μετά βγάζει κι άλλο μήνυμα.../var/cache/apt/archives/com.xsellize.rockextensions_0.97_iphoneos-arm.deb trying to overwrite.....

#173   pirate7chris

pirate7chris

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2009 - 10:38

Εφόσον σου βγάζει το μήνυμα "...trying to overwrite..." σημαίνει οτι το προσπαθείς να το ξαναπεράσεις από διαφορετική πηγή. Κάντο uninstall από όλα τα sources που το έχεις εγκαταστήσει και ξανακάνε install.

#174   harispat

harispat

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2009 - 13:53

απο τη στιγμη που το εβγαλα επανηλθε η μπαταρια στα κλασσικα της!πλεον στελνω μηνυμα με *0# μπροστα και τελος!

#175   mastersifou

mastersifou

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2009 - 14:13

Πάρα πολύ καλή εφαρμογή την εγκατέστησα από την αρχή και μου λειτουργεί τέλεια, δεν μου τρώει καθόλου μπαταρία. Απορώ σε μερικούς γιατί δεν λειτουργεί. Έκανα αναβάθμιση στην 0.1.4 και μου έρχεται αναφορά στα ελληνικά!

#176   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 15/09/2009 - 14:22

Σωστοστ λέγω ;)


Καλησπερα!εκανα οτι λες και οντως δεν μου ξαναζητησε update!
Για τα πρωτα δυο μηνυματα μου ηρθε η αναφορα, μετα ομως οταν εστειλα μου κρασαρε, μου ζητησε επανεκκινηση και μου αλλαξε και την σειρα των εικονιδιων!!! Το διεγραψα και το ξαναπερασα αλλα παλι τα ιδια !!καποια βοηθεια!! :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: dreamangel25, 15/09/2009 - 14:23


#177   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/09/2009 - 18:02

Παιδιά μετά την εγκατάσταση του τελευταίου update (0.1.4) όλα τζάμι!!! Λειτουργεί άψογα, δεν σταματάει να λειτουργεί μετά από κάποια SMS όπως συνέβαινε με την προηγούμενη έκδοση και δεν έχω παρατηρήσει ούτε να "τρώει" παραπάνω μπαταρία, ούτε να δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα! Αναβαθμίστε λοιπόν (αν δεν το έχετε κάνει ήδη) και enjoy deliveries (αν όλα πάνε καλά, που μάλλον θα πάνε! :) )!

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 17/09/2009 - 18:04


#178   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 18/09/2009 - 10:33

Γιατί έχω την αίσθηση ότι πάλι θα μειώνεται η μπαταρία περισσότερο απ' ότι κανονικά ???
Όσοι εγκαταστήσατε την τελευταία έκδοση παρατηρήσατε κάποια αύξηση κατανάλωσης της μπαταρίας?


Screenshot :

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 18/09/2009 - 10:33


#179   Atari

Atari

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/09/2009 - 11:22

Ναι. Την έχει ρημάξει! Αφήστε που όταν το ανοίγω (το πρωινό startup) μου crash-αρε 2 φορές το springboard!

Τι είναι αυτά εδώ τα χάλια;;;
Μου φαίνεται πως όσο το forum θα κάνει update, εγώ θα κάνω restore... :)

Συνημμένα αρχεία



#180   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 02:24

Βγήκε και νέο update, το 0.1.5!
Αλλά εμένα ρε παιδιά δε μου έρχεται καθόλου αναφορά, τι έχω κάνει; Τσέκαρα και στις ρυθμίσεις, είναι ενεργοποιημένο. Μια μετάφραση είχα περάσει στο μενού, λέτε να φταίει αυτό;

Τελευταία επεξεργασία από: reg, 21/09/2009 - 02:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες