Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

απορια σχετικα με εφαρμογη navigation- tabbar


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/10/2011 - 22:19

καλησπερα gurus,

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με μια εφαρμογη που θα ηθελα να υλοποησω. Η εφαρμογη αυτη θα ειναι πανω-κατω οπως αυτης της Χρησης Ευκαιριας η του Κοτσοβολου!
Αν εχω καταλαβει καλα ειναι βασισμενες σε συνδιασμο navigation-tab bar + map kit κτλ....

Οι εφαρμογες αυτες "παιζουν" μονο με wi-fi / 3g. Θα ηθελα μια πρωτη βοηθεια, εδω ειναι που ξερω ακριβως τι παιζει....

Εχει κανενας κανα tutorial η να μου δωσει μια κατευθηνση???? εχω διαβασει αρκετα tutorials + utube αλλα κατι αντιστοιχο δεν εχω βρει!

ευχαριστω εκ των προταιρων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 06:01

καλησπερα gurus,

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με μια εφαρμογη που θα ηθελα να υλοποησω. Η εφαρμογη αυτη θα ειναι πανω-κατω οπως αυτης της Χρησης Ευκαιριας η του Κοτσοβολου!
Αν εχω καταλαβει καλα ειναι βασισμενες σε συνδιασμο navigation-tab bar + map kit κτλ....

Οι εφαρμογες αυτες "παιζουν" μονο με wi-fi / 3g. Θα ηθελα μια πρωτη βοηθεια, εδω ειναι που ξερω ακριβως τι παιζει....

Εχει κανενας κανα tutorial η να μου δωσει μια κατευθηνση???? εχω διαβασει αρκετα tutorials + utube αλλα κατι αντιστοιχο δεν εχω βρει!

ευχαριστω εκ των προταιρων!

Δεν εχω καταλαβει που εχεις προβλημα..πες το αλλη μια να το πιασω...στην συνδεσιμοτητα?

#3   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/10/2011 - 07:59

Δεν εχω καταλαβει που εχεις προβλημα..πες το αλλη μια να το πιασω...στην συνδεσιμοτητα?

Ακριβώς !!! Βλέπει τον server κ φέρνει τα δεδομένα;;; Έχουμε κανά PDF;;;

#4   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/10/2011 - 13:28

Ακριβώς !!! Βλέπει τον server κ φέρνει τα δεδομένα;;; Έχουμε κανά PDF;;;


Πως γινεται η ολη διαδικασια?? με Rss feed?? me href?? ποια ειναι η καλυτερη μεθοδος??

#5   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:26

Ακριβώς !!! Βλέπει τον server κ φέρνει τα δεδομένα;;; Έχουμε κανά PDF;;;

Δεν ειμαι σιγουρος αν θες αυτο...

http://www.xprogress...reachability-h/

#6   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/10/2011 - 09:01

Δεν ειμαι σιγουρος αν θες αυτο...

http://www.xprogress...reachability-h/



χρησιμο ειναι αυτο το link!!! Αλλα θα ηθελα αν γνωριζει καποις να μου πει ποιοσ ειναι ο καλυτερος τροπος για να παρω τα data (info, pics etc)απο καποιο site ετσι ωστε να τα μπουν σε navigation- tabbar apllication!!

Για πχ πρεπει να εχει το site rss feed?? wordpress k apo παρσαρω το xml tou rss κ περναω τα δεδομενα μου απο το site??

ευχαριστω πολυ!!!

#7   mixahlos

mixahlos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 02:00

χρησιμο ειναι αυτο το link!!! Αλλα θα ηθελα αν γνωριζει καποις να μου πει ποιοσ ειναι ο καλυτερος τροπος για να παρω τα data (info, pics etc)απο καποιο site ετσι ωστε να τα μπουν σε navigation- tabbar apllication!!

Για πχ πρεπει να εχει το site rss feed?? wordpress k apo παρσαρω το xml tou rss κ περναω τα δεδομενα μου απο το site??

ευχαριστω πολυ!!!


Αν είναι να τα παίρνεις απο online πηγή, τότε λόγικά XML το θέλεις.
αφού τα πάρεις μετα τα εμφανίζεις όπως θέλεις...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες